molim pomoc

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by insekt9, Jan 10, 2006.

  1. insekt9

    insekt9 Aktivista

    Imam winxpSP2.
    AMD 3400+
    512MB DDR 40 MHz
    Asus K8N....

    uglavnom pri boot-anju (dakle prilikom paljenja) je dva-tri puta restarta. Izbaci ''blue screen of death'' i restart. Pun mi qrac toga, je li ko zna u cemu bi mogao biti problem. Meni nekako vuce da je do ploce, a ako jeste onda ide na reklamaciju jer je pod garancijom jos neko vrijeme. Nekad (ali rijetko9 bloka i prilikom rada i izbaci plavi ekran smrti. Tada pomaze jedino restart na dugme...

    Ajd pliz pomozite, jer mi je vazno imati stabilas sustav ovih dana
     
  2. Esh

    Esh HWB

    moze biti mali milion stvari, no za pocetak provjeri postavke memorije i uopce postavke u bios-u. probaj flash-ovati na zadnji bios te ucitaj default vrijednosti.
     
  3. insekt9

    insekt9 Aktivista

    probam, pa cu javiti
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Ne diraj bios ako ne pod garancijom, moze da je memorija, ako mozes u sistem nabaci Prime95 i provuci jednu torturu.
     
  5. wacko

    wacko Aktivista

    veliem sanse su da je do memorije. i MENi se to desavalo i bilo je do meme. Pokusaj sam memory testom 86
     
  6. [tota]

    [tota] Aktivista

    Najvjerovatnije do RAM-a. Kao sto je wacko rekao testiraj je sa memory testom, vidi hoce li izbaciti greske ;)
    I vracanje na default postavke u bios-u bi mozda moglo rijesiti problem...

    *Insekt9 jos jedan bljeskovac ovdje :D
     
  7. insekt9

    insekt9 Aktivista

    nisam mjenjao nista u BIOS-u...

    sto fali bljesku, najbolji forum rodnog mi grada
     
  8. insekt9

    insekt9 Aktivista

    samo da javim da je problem rješen. Kvar nije bio hw prirode. Otkako imam dva HDD-a i dva CD/DVD ROM-a uvijek su bili podešeni master/slave. Sada su diskovi postavljeni na "cable select" i radi normalno. Samo Bog zna što se dogodilo pa su odjednom diskovi kolidirali ili što već