1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    prvo pozdrav posto sam novi
    bio sam prijatno iznenadjen kad sam naletio na ovu stranicu, naravno zato sto je BOSANSKA!!!
    vjerovali ili ne, prije nisam cuo za nju
    a sad na problem: Naime rjesio sam se stare graficke i hocu da kupim nesto
    najradije bi da to bude 9500NP ali nema ih odavno
    koju preporucujete do 250-300 km
    USLOV: mora biti ati gpu :?:
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    pozdrav!

    9600xt će ti vjerovatno odgovarat.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    i ja bih isao sa 9600xt, ali nova kartica (9600xt) ne upada u zadani cjenovni rang pa ti ne preostaje nista drugo do trazenja neke polovne ili nesto kao 9600 pro ako ti se posreci: )
     
  4. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    U tom cjenovnom rangu najbolje što možeš izvući je

    Gainward Ultra 780 FX 5600 256 DDR DVI koji ima u Plusu u Sarajevu.
    http://www.Plus.ba

    Evo specifikacija:


    - Chipset: GeForce FX 5600
    - Memory: 256 MB
    - DirectX Support: 9
    - Core Speed: 325Mhz
    - Memory Speed: 550Mhz
    - Memory Latency: 5.0 ns DDR
    - AGP Interface: Yes
    - Video In: No
    - Chipset Features: NVIDIA CineFX™
    - Video Out: Yes
    - PCI Interface: No

    Cijena: 247.3 KM (VPC) , znači MPC je 297 tj. 300 KM.

    Uzmi u obzir da je to Gainward koji se , naravno može extra klokovati.

    Znači najvjerovatnije bi moga izvući komotnih 350/600.

    Naravno Gainward GeForce 4 Ti 4200 8X je jača od ove ali u directX8 aplikacijama a u directX 9 gubi dah , jer ga ne podržava,tj.nije kompabitibilna sa directX9.

    A tu ti je i 256 MB DDR , koji i ne znače puno. :lol:
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ak si u mogućnost naručivat hardware iz hr-a, možeš naručit 9600xt za ~1200kn... http://www.links.hr
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    hvala
    najvjerovatinje ce biti 9600 xt
     
  7. Miko

    Miko Aktivista

    Savjet neznam dali si cuo za dilera Slavoljuba kod njega ti je prije 15 dana ati radeon 9600xt asusova bila 310Km ili excalibur radeon 9600xt vivo za 300Km. E sada jedini ti je problem sto covijek trenutno prelazi na firmu, pa moras sacekati oko 30 dana.A imas kod njega trenutno na lageru excalibur radeon 9600Pro tv-out dvi za 260Km pa ti vidi ako hoces tu pro jer neznam koliko ih ima jos na lageru.garancija ti je 10 mjeseci a ako te interesuje koliko je jaka ova radeon 9600 pro idi na http://www.benchmark.co.yu i tamo imas pod starim benchmarkom grafickih kartica i vidjet ces da joj ta 5600 moze bukvalno brisati dupe jer se standarno radeon 9600 pro poredi otprilike sa fx5700 ili fy 57oo ultra.Pa javi mi se naemail da ti dam broj telefona covijeka ako hoces.Moj licni savjet neuzimaj niposto fx5600 jer to je smece tipa radeon 9600 se.Od fx 5600 je bolja cak i ti 4200 sretno sa odlukom
     
  8. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ako je ovo što Miko kaže tačno , ja bi ovih stopa obukao se i tražio tog čovjeka i odmah kupio tu Ati 9600 Pro.

    Kartica radi na 400/600 . Jača od GeForce FX 5600 Ultra svakako.

    Ja bio digao na 450/650. A neki su uspjeli i 450/700.

    za 260 Km zavidni rezultati.
     
  9. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Doduše nisam siguran za tog proizvođača.

    Mijenjam mišljenje , ja bi na malo jačeg proizvođača.
     
  10. abasi

    abasi Aktivista

    Poz. Dog_Father :D

    Joj hocu dsamo da te pohvalim na ovom forumu da odlicno igras CS-a .
    Jesi me onu noc oderao CS-a ( P.S. ja igro od kuce sa 56k konekcijom i ping 200)

    Majstor si bok.

    Posto igras punoo CS-a uzmi FX5600Ultra bez imalo razmisljanja. vjeruj mi :D
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    ma tepsija ne pričaj gluposti, 5600u je kanta od grafičke.

    injžinjer koliko ja znam his excalibur se reklamira na ati.com, pa vjerujem da nije loš. znam da su jedne očajno loše, samo nisam siguran jel club3d ili connect3d... uglavnom kartica ima neki nakaradni kabel sa pcb-a koji vodi do vga izlaza, kvalitetu slike na monitoru si vjerovatno možeš zamislit.
     
  12. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ma mene su fakat uvijek zezali ti proizvođači jer nikada nisam gledao tko proizvodi pa i ne znam ih puno.
     
  13. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    evo ja svoju ati 9600 256mb malo testiro i dotjero sam memoriju na 245(490Mhz) posto je 4ns a clock sam podigo do 410(nisam iso dalje) i testiro sam je 2 sata u programu preko koje sam je clokno a i preko 3dmark i ni jedan greska se nije pojavila,ali je ostavljam na standardnim specifikacijama 325/400 i za sad svaka igra leti na max,detaljima
     
  14. Esh

    Esh HWB

    ako je bba (built by ati) nema problema.
     
  15. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    vidis nije nego je "graphice by ati" bolje receno St-lab,ali je na njoj mali hladnjak(prepeler)na kojem pise da je builg by ati i memorija hynix 4ns
     
  16. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Teško da ćeš naći dobru 9600xt za te pare novu. Zato potraži fx5700, koja je malo jeftinija i malo lošija. Ako iznenadno ti iskrsne još para uzmi fx5700ultra, koja je bolja od 9600xt. (ko misli da nije tako neka malo šnjuha po webu, nemam više snage raspravljati na svakom forumu da je tako)
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    pa kod nas obična gainward 5700 košta isto kao i sapphire 9600xt, a za malo više para (30-40€) se može nabavit 5900xt, što mislim da je puno bolji odabir od obje navedene. mislim sve je to svojevrsno sranje jer ati ubija u jednim igrama, nvidia u drugima (pri tom ne mislim isključivo na hl2 i doom3).
     
  18. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    vise se ne moze tacno znati koja je graficka jaca jer svaka ima svoje prednosti i mane,jedna ce letjeti na jednoj igri,druga na drugoj itd.
    e sad najbolje je da ti pogledas testove graficki i otprilike vidis koja bi ti najbolje godila i koju bi ti vrstu igri igro
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    ako ces ati trazi gigabyteov i bjezi od tih kartica sa 256 mb rama koriste veoma sporu memorija 4 ns pa i vise, nadjes neki model pa na internet provjeris sirinu memorijskog kontrolera, latenciju memorije i sl, pogledaj i bundle zna nekad covjeka obradovat :)

    ovo sa vise memeorije vrijedi za mainstream naravno da se na 9800 ugradjuje vrhunska 2.2 ns memorija

    ako naletis na geforce samo uzimaj gainwarda
     
  20. emirc

    emirc Novi član

    Ovo nije tacno. Cak i 9800XT koristi "samo" 2.5 ns DRAM