Monitor Plus 17'

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Bimbrlok, Oct 26, 2004.

  1. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Ima li iko iskustva sa ovim monitorom koji se moze kupiti u Plusu a posto nema nikakve marke.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    za 200 km neocekuj nista spektakularno
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A jos mozes zaraditi naocale ili vecu dioptriju ako ih vec imas. :mrgreen:
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    ma nije monitor je ok
    al raja kontaju radit graficki dizajn na takvim monitorima
     
  5. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Ma ne mislim to raditi ali mi je bitno da na rezoluciji 1024x768 radi na 100hz
    A kad smo vec kod toga ima li iko da mi preporuci kakav monitor do 300km VPC a meni trenutno je zapao za oko Samsung 757 dfx cija je cjena nesto veca od 300km vpc.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    flat je, izgleda fino, nije skup, ali ne moze taj 100hz na 1024x768, a inace to je hnc monitor sa plus naljepnicom pa lijepi google.com.. u sustini, na monitoru ne treba stediti..
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    debelo potpisujem... tu mnogi štede, a kad malo bolje razmisliš vidiš da ti 3-4 promjene konfiguracije se odvijaju na istom monitoru, tako da tu nema mjesta štednje... ja ti mogu toplo preporučit ovaj svoj za (~200€ košta), jer dnevno za njim provedem po 10-ak sati i osim odlične slike nema ni traga umora.
     
  8. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Ma lo sam gledao te monitore pa me interesuje ima li iko ovog samsunga 793df gledao sam i na internetu ali bih volio ako neko ima ovaj monitor da mi kaze svoje misljenje o njemu
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    probaj LG F700B 330 mpc i 3 godine garancije (100% flat)
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    frend je uzeo taj model na nekom sniženju i nakon što je vidio moj, dao samsunga staroj i sebi ovakav kupio... krš od monitora.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Slabo ces za te pare naci nekakav da ce ti oci sacuvati duze vrijeme. Izbjegavaj sve sto nije ravno. Razmisli o ovom mom monitoru (1600x1200x100Hz). Sad mu je cijena spala na nekih 800KM :mrgreen: (sala mala) Dosad mi je na 17" monitorima Samsung imao nesto bolju sliku (nekoliko modela i velicina) u odnosu na LG. Ali nakon sto sam vidio nekoliko cudnih efekata na Samsung 17" i 19" (obicno efekti poput ghostanja, lose konvergencije) u zadnje vrijeme, savjetovao bih da testiras monitore 10/15min. prije kupovine (da se katodna zagrije i dobijes koliko-toliko optimalnu kvalitetu slike). Ovo vrijedi za sve vrste (cak i LCD zbog mrtvih pixela)
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    ma ja imam nekakvog dell-a iz 1999 na 1024x768 pumpa 100hz sluzi me pravo josh sam ga ucrnio 8)
     
  13. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Evo uzeo sam danas monitor
    HP 7550 flat 17' pici do 1600x1200 na 1024x768 radi na 100hz i radi fino sad zasad pa vidjecemo izgleda moi kao dobar monitor
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    to sam i ja vidio na većini samsunga. mislim da su malo skrenuli sa puta... ali ipak mi se čini da modeli koji rade oke su malo ispred lg-a (tu isto vrijedi pravilo kako na koji naletiš).
     
  15. BULLET0

    BULLET0 Novi član

    Da ne otvaram novu temu pa cu svoj problem taviti ovde:
    Ovako imam SONY Multiscan200GS Trinitron(17) monitor i odnedavno su mi se pojavile neke bijele tackice preko cijelog ekrana i slika u donjem lijevom uglu treperi, znali iko sta moze biti.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ima li taj tvoj model u meniju opciju image restoration. probaj s tim posto vraca elektronski top u fabricku poziciju. moze biti i do konvergencije, nekog magnetnog polja, ili je samo na izmaku snage.
     
  17. BULLET0

    BULLET0 Novi član

    Ma ima i probao sam ali nista,ma koristim ga vec neke 4 godine i nikad nisam imao nikakav problem,kad neki dan upali komp pojevile su se te bijele tacke i slika malo titra po kusao sam podesiti refresh rate od 60-100 i
    sve rezolucije koje podrzava ,ali nista.
     
  18. Sleeper

    Sleeper Komšija

    nosi na popravak?
     
  19. Shenron

    Shenron Komšija

    AOC 7KLR. Kupio sam ga 2001. Monitor mi je zakon :) . Nije nesto al radi na 1024x768 na 120Hz (inace ga drzim na 85Hz). Samsung 753 serija mi je sranje. Slika je losha. LG i nisam previse "gledao", tako da o njima nemogu pricati.