[montiranje] ZelBox :)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Zeleni, Mar 28, 2011.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Posto sam narucio kompletan PC, pade mi na pamet da bi bilo cool, za moje a i za vase dobro da dokumentiram gradnju kompjutera. Posto mi zvuk preko mikrofona zvuci kao da sam jos uvijek u pubertetu, vjerovatno da neche biti youtube video, nego serijal slika ;) ASUS Sabertooth P67 dolazi sutra, kontam da pripremim malo.

    • Sadrzaj:
    • Lista hardvera
    • Unboxing
    • Priprema
    • Montiranje
    • 1. boot
    • Overclocking

    • Lista hardvera :
    • Cooler Master HAF 922 Midi Tower Svart
      Ventilacija: 1x 200mm Front, 1x 200mm Topp, 1x 120mm B
    • -
    • ASUS Sabertooth P67, Socket-1155
      ATX, P67, DDR3, 2xPCIe(2.0)x16, CFX& SLI, SATA 6Gb
    • -
    • Western Digital Caviar® Green? 2TB
      SATA 3Gb/sec, dynamic 5400-7200RPM, 64MB
    • -
    • Fractal Design Newton R2 650W PSU
      ATX 12V V2.3, 80 Plus, Modular, 2x 6+2pin PCIe, 8x
    • -
    • Intel Core? i7 Quad Processor i7-2600K
      3,4GHz, Socket LGA1155, 8MB, Boxed
    • -
    • Corsair Dominator DHX DDR3 1600MHz 8GB
      Kit w/2x 4GB XMS3 DHX, CL9-9-9-24, for Core i3/i5/
    • -
    • HIS Radeon HD 6970 2GB GDDR5 "TURBO"
      PCI-Express 2.0, 2xDVI, HDMI, 2xmini-DisplayPort,
    • -
    • Corsair SSD Force Series 2,5" 120GB
      SATA2, 285MB/275MB/s read/write, incl 2,5" to 3,5"
    • -
    • Cooler Master Hyper 212 Plus CPU Cooler
      Socket 755/1156/1366, 939/940/AM2/AM2+/AM3, 600~2000 RPM, 21~76 CFM, 13~32 dBA

    Unboxing

    2x Scythe Slipstream 120mm

    [​IMG]

    Cooler Master Hyper 212

    Kutija
    [​IMG]

    CM 120mm ventilator, interesantan dizajn krila
    [​IMG]

    Ovo cudo nije tako ni malo.
    [​IMG]
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Rezervisano
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    super, malo detaljnije opisi montiranje tog CPU coolera ;)
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam se napatio sa mugenom. Zeznuto ga pravo ''naciljati'' na sarafe. Ostalo je sve prdimahovina :) jos jedino sto mi je jaran pomogao oko cable managmenta, jer sto se tice estetike, Bebi Dol je dr.mr. za mene. :)
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Drugacije se montira ovaj hyper. Ali uzeo sam kuciste radi mogucnosti cable managementa. Usput sam narucio i 2x 120mm ventilatora. 12 decibela na 900 rpm. Tako da cu najvjerovatnije zamjenit gornji 200 mm sa ta 2 a ovaj veliki staviti bocno da puse. Masakrirace me zena radi carapa, ovaj filtera. :D A sabertoothu godi da puse odozgo. Konto sam uzeti 50 mm vent da montiram direkt na plocu. Ali 3k rpm 50mm zvuci bucno.

    Hyper 212 ima mjesta za jos jednu 120mm pa ce biti push / pull. Imam jedan tih papst vent bash za toga.

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Mogao si i "jaci" CPU cooler izabrati.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Cooler Master Hyper 212 Plus je odlican kuler za te pare..

    Ja imam Cooler Master Hyper 212 rev. 1 bez HDT baze i prezadovoljan..

    Kupio ga 2008 i evo me sluzi do danas a prosao je bezbroj montaza..

    Tutorial za montazu:

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8l2h0nYGAdk&feature=player_embedded#at=157[/youtube]


    A za pravilno nanosenje termalne paste na HDT kuler KLIKNI OVDJE

    Pozz..
     
  8. Juka

    Juka Komšija

    Upravo sam i ja to govorio, a on me ismijava za d14ku!!!!
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    ako se nece OC'at onda ne treba nista jace od 212, a i on ce 2600K fino da drzi do jedno 4 GHz :)

    @KingT - thx ;)
     
  10. GW

    GW Moderator

    212-ka u HAF-X kućištu (sve default, ventovi na 500-600 rpm, radeon 6950) hladi i7 950 na max 67 stepeni u OCCT power suply testu.
    Ja lično ne bih skidao 200mm sa vrha, čak bi dodao i jedan sa strane. Ovi CM originalni su fakat tihi i nema potrebe da mjenjaju. Čak i dodatni vent na 212-ki nije potreban jer i7 2600k ima manji tdp od i7 950. Dok se kloka, otprilike dođeš na nivo grijanja 950-ke.
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Noctua NH-D14 je 3x veca i skuplja od Hyper 212+.

    Ja mislim da je odluka jasna, a ne hladi sigurno 3x bolje. Hyper sa 2 ventilatora lagano hladi 2600K na 4.5ghz. Zasto montirati nesto od 1.2kg, kad mogu proci sa daleko povoljnijim coolerom. Ja mislim da sam rekao sve. A doticni nek slobodno skidaju heatpipes sa rama da bi ubacili NH-D14 :p Diskusija zavrsena.
     
  12. Juka

    Juka Komšija

    MARŠ dušmane, nije ni taj toliko lagan, 650 grama koliko sam uspio naci a ovaj je nesto iznad 1000grama :wink: , jbg moj me ram vec prati 3 konfe, mislio sam o kupovini novog ali nedaju mi se pare, pa je lakse malo modat nego davat 200KM za nov ( a svakako oni heatpipeovi nikakve funkcije nemaju sem estetike) takodjer diskusija zavrsena, samo ce malo jadno izgledat taj cooler u tako mocnom okruzenju, de barem tu prvu platu ofarbaj u crno ako budes kontao i kuciste farbat!!!!
     
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kupio sam vec crni i prozirni sprej. Vidicu koliko ce posla biti. I hoce li mi se dati cekati da se osusi hehe :) Hoce li mi biti dovoljna jedna limenka ?

    I de nabaci kakvih slika tih tvojih "filtera". Kako si ih sjeko, pricvrstio i to.
     
  14. k0ST

    k0ST Aktivista

    Meni su za SS KL03 (mozda malo manji od tvog HAFa) otisla skoro 2 spreja. Doduse, nisam nikad ranije sprejao...
     
  15. Juka

    Juka Komšija

  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Datum dostave 31.3 :D Steta sto necu biti tu. Nista jbg, pücamo se u ponedeljak, eventualno u utorak ako mi se bude dalo lakirat

    Veceras odoh po cooler i par dodatnih ventilatora.

    Mali update : ubacio slicice stvari koje sam dobio za sada.
     
  17. Juka

    Juka Komšija

    Evo ja na slicnom ''NOVOM'' Setup-u kao Zel, dakle Sabertooth P67, i7 2600K pod NH-D14, 8GB OCZ Reaper DDR3 na 1333 MHz (4x2GB Keksici), HD6970 i jedan disk WD Black 640GB a drugi WD Green 1TB, napojeno sa PC Power & Cooling Silencer od 750W,

    Imam konstanto problema sa ledjenjem Windowsa (7 Ultimate 64Bit i sa i bez SP1), odvrtio sinoc Memtest 86 nbekih 5,5h bez errora,ostavljen da vrti prime, rezultate cu da vidim kuci kad dodjem, temperature se cine dobre pred crash/freez (u idleu ne prelazi 33C), tako da ne znam u cemu bi mi mogao biti problem, u event vieweru mi pokazuje gresku pod ID 41:
    Log Name: System
    Source: Microsoft-Windows-Kernel-Power
    Event ID: 41
    Level: Critical
    Description:
    The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

    Jedino sto sam mogao pronaci je power managment u winu bi mogao biti razlog!!!
    Ako ko ima kakvih sugestija nek javi!
     
  18. GW

    GW Moderator

    Piracki windows?

    Ugasi restart na plavom ekranu i vidi koji je error code. Možda pomogne.
     
  19. Juka

    Juka Komšija

    gdje su ti te slike sto nam obeca ???
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Joj svega mi dobro sam krenuo, i onda mi dopizdilo, predugo vremena trebalo, bilo ovako 10 navece nisam ni booto prvi put :D Nabacicu ovo sto sam slikao ispocetka