MS Blast frka.

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Inzinjer, Jan 15, 2005.

  1. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Pozdrav.

    Imam jedan veliki problem. Naime , kada je MS Blast crv bio napasan ja se sikirao nisam jer sam imao instaliran Zone Alarm , tako da mi taj crv nikada nije uspio uletiti u moj PC. E sada s njim imam velikih problema. Naime , koristim Zone Alarm i nikada ne ga ne isključujem niti sam mijenjao ikakve postavke nego što su bile prije , ali taj crv ni non stup upada , hoću da kada god foratiram disk i instaliram sviježe windowse i sve dodatne programe on mi opet uleti.

    Inače sam osjetljiv i bilo koja mala greska ili promjena na PC-u meni se završi formatiranjem.

    Koristim najnoviju verziju ZAP , a NOD32 sam prestao koristiti jer ga nikako ne mogu crackovati.

    Takodjer koristim SP1.

    Ja znam da ima link gdje se može skinuti zakrpa za taj MS Blast ali ja želim da mi ZAP kao i prije njega sam odbija.

    Šta mislite do čega je?
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    Napravi novi CD WinXP-a sa integrisanim SP2 i trebalo bi da sve bude dobro.
     
  3. Sleeper

    Sleeper Komšija

    sjedi jedan.
    promjeni firewall pod hitno!imash po netu alate koji prolaze kroz ZA ko da ga nema nikako.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    upada ti jer ti program control u za nije dobro podešen... reinstaliraj najnoviju verziju za, pusti neki antivirus i pametno sa "allow" ili "block"!
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Iskreno ne vidim razloga u ignorisanju tog patcha.. Ako ti SP2 pravi probleme iz bilo kojeg razloga, podrzavam ostanak na SP1 (ili SP1a), no izmedju SP1 i SP2 je toliko rupa, da onda jednostavno moras instalirati pojedinacne zakrpe.. taktika "nece mene" ce biti ok sve dok jednom ne osvane post "uh, ne znam ni samo kako se ovo desilo"..

    ove kritike ti upucujem dobronamjerno.. buduci da si vec zarazen, bez antivirusnog alata (nod32 / avast / avg) i patch-a neces se moci rijesiti blaster-a, a za zone alarm moras postaviti malo "stroze" uvjete i paziti sta si "pustio", a sta ne..
     
  6. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ja koristom Panda Platinum7.nesto verzija(firewall i av)+Firefox(redovno update-irani).
    trebam li ja praviti sigurnosne update-ove? :p
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Mene nikad neće.
     
  8. Sleeper

    Sleeper Komšija

    hhhehehehehhehehe!ti si naivan.
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nisam, ko vam je kriv, sami sebi virus skinete. IE i naivnost čine mnogo toga.
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Kaze suljo ''ja samo skidam kondom kad gu.im i pisham'' nece mene sida
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Internet nije guženje.
     
  12. Sleeper

    Sleeper Komšija

    momak nema trunke maste.doduse sanse da te neko hakne su minimalne za generalnu populaciju ako drzis low profile(dobar firewall=svi portovi u stealth modu).e sad ako si peh provalice da imash neznam shta(lola ima znanje i vrijeme=sistem van kontrole....mada ce to korisnik rijetko primjetiti),
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija


    Sad stvarno se počinješ praviti budala.Ono što sam ja naveo je jedna od mogućnosti da to popravi :evil:
     
  14. Sleeper

    Sleeper Komšija

    SP2 je manje-vishe IE/firewall update(ako nisam u pravu neka me neko ispravi)
    dobro de more bit da sam pretjerao, a more bit i da nisam! :mrgreen:
    zeza.
     
  15. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Hvala na savjetima.

    Iskreno , SP2 mi je pravio poprilično nevolja sa nekim multimedijalnim programćićima a i sa gašenjem računara.

    Ja koristim zadnju verziju Zone Alarm Pro a do jučer skoro sam koristio u kombinaciji sa NOD32 ali sam iz određenih razloga uklonio ga.

    A inače sam strog što se tiče oslobađanja dostupnosti nekim programima.

    Samo mi je za WIN32 i još osnovnih programskih komponenti dostupnost omogućena.
     
  16. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ljudi ! Mislim da znam u čemu je problem. Trebam promijeniti Internert provajdera.

    U zadnjih 15 dana konekcija je skoro nemoguča. Prije obično iz prvog pokušaja se konektujem a u najgorem slučaju iz drugogog ili trećeg. A u zadnjih 15 dana pokušavanje konektovanja traje i do nekih 20 minuta a nekada i duže pa odustanem.

    Jednostavno piše da provjerava one domene i onda nakon nekog dužeg vremena dobijem poruku u vezi neke diskonekcije error. Znači nije invalid username ili domena nego nešto skroz drugo. I onda za vrijeme tog konektovanja mnogli mi programi zamrznu a ukoliko u tom momentu igram neku flash igru ona počne trzati kao da igram na 25Mhz sa 512 KB rama .

    E kada se konektujem programi su i dalje spori i jedv se otvaraju a moćda i nikako. Npr . tada ne mogu otvoriti listu programa u ZAP jer zaledi .

    I moj prijatelj ima sličnih problema. Mislim da mi taj MS Blast uleti dok je program zaleđen.

    Jel poznato kome ovo?
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    To je neki Data Miner, probaj sa Ad-Aware.
     
  18. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Ad-Aware+Spyboot and Destroy+firewall+antivirus i nebi trebao imati problema.
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    sve kaj je sleep rekao radi i na sp1 bez problema... lakše malo sa smunjivim sajtovima i nemaš problema.
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    da ti se nije pojavio slucajno ''adult finder na kompu'' :mrgreen: