MSN/facebook hack

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by sgtPepper, Jun 27, 2010.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Evo kod prijatelja imam problem sa ovim koji se i ne razumije toliko u ovo, čak ne zna ni promijeniti password, tako da znate otprilike o čemu govorim.
    Prvi put sam mislio da je negdje koristio account u internet klubu i da je tako mu je tako provaljen i msn i facebook, međutim, lično sam mu promijenio password (znao je secret answer) te ona uobičajena procedura sa promjenom facebook passworda. Sve je bilo OK, međutim ponovo se desio isti problem, danas je opet promijenjen password na msnu i automatski na facebooku. Ovo je samo neki keylogger, međutim čudim se ako već neko ima keylogger kako nije promijenio ni secret answer kada se hoće da promijeni password jer sam opet promijenio i password, tako da je opet stanje vraćeno na staro, u iščekivanju ponovnog hackovanja i promjene passworda. Da li je neko imao sličan problem ?
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Iz mog licnog iskustva, to radi neko ko ga zna, ili neko ko ti zna prijatelja bolje, u svrhu zezanja. Ne bih rekao da je rijec o keyloggeru, jer tajno pitanje ostavlja namjerno nepromijenjeno, da bi kasnije opet mogao promijeniti password, sve u svrhu da ga izludi ili se nasali. No da bi iskljucio i mogucnost keyloggera, od sebe mu promijeni password, i tajno pitanje, ali ako stavis tajno pitanje tipa "What is my mom's name?", ne stavljaj pravi odgovor, nego lupi neku glupost koju nije tesko zapamtiti, ali je tesko za pogoditi, te onda daj prijatelju da se koristi, pa javi kakvo je stanje :)
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    pa kad mjenjate pass mjenjaj sa virutal keyboardom. ima ga na sedmici po defaultu a za xp skineš s neta neki free.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Ima i na XP-u virtualna tastatura.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ovaj moj edition nema :oops:
     
  6. GW

    GW Moderator

    Mislim sa svaka (oficijelna) verzija ima VT. Jedino je moguće da ti je deinstalirana ta opcija u control panelu.
     
  7. Zizm

    Zizm Novi član

    Ima i na WIN7 :mrgreen: :mrgreen: