Mtel takmičenje u razvoju Android aplikacija

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, May 18, 2011.

  1. Esh

    Esh HWB

    Link: http://goo.gl/XpKUR

    Ako se bavite programiranjem, posebno na Android platformi, mislim da se vrijedi uključiti, a svakako pozdravam ovu akciju Mtela.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ako ništa dobit ćemo par odličnih domaćih aplikacija.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Je li se neko s foruma prijavio?
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Jest :)

    Btw, da li si (pretpostavljam da si se prijavio) u onom PDF formularu primijetio da polje za JMBG i dole za broj ziro racuna grupise cifre po tri, ono 132,342,543, sto kada se formular printa ili gleda bez editovanja ne prikaze sve brojeve?
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Jesam, vidio sam, dodaje tacke ili zareze izmedju, ali hajde do njih je, primjetit ce da je kod svakog tako :)

    Sta si pravio ako nije secret? :)
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Bas mi je drago cuti da ima prijava s foruma.
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Nije jos zavrseno ovo moje :) Dvije su aplikacije, jedna je ovako fina za svakodnevnu upotrebu, a druga pruza informacije o necemu :) Tvoja? (Tvoje?) :)
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Hehe, ti se bacio u posao, ides s dvije :D I ja sam mislio, jednu studentsku a drugu timsku, ali nisam bas imao vremena. Tako da je ostala samo ta studentska. Aplikacija je za zastitu od kradje, tipa pronalazenje telefona, zakljucavanje, brisanje podataka i slicno. Zapravo to je servis, tj. vise njih, koji nadgledaju to, cekaju, rade nesto u pozadini, a korisnicki interfejs su samo postavke aplikacije, lista prijatelja, lista dozvoljenih SIM kartica, preciznost lokacije i slicno. Nista bas nesto toliko novo i inovativno, ali to mi je bio diplomski, pa sam usput prijavio za takmicenje, radi reda :)

    Bas si mi objasnio te tvoje, nista ne skonta :D Hajde necu kopirat, prosle su prijave prije 6 sati mislim, do 14h je bio rok :mrgreen:
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Heh, fino to tvoje, komplikovano zvuci :)

    Sto se mene tice, ja sam kontao jednu individualno, a jednu kao studentsku, ali vidim da studenti mogu samo u studentske i timske, a posto je ovo drugo propalo (tim sam pokusao oformiti, ali eto raja bila nezainteresovana, mada se za citavo ljeto SDK mogao pravo istraziti), tako da ce ici ove dvije od mene, mada ovu sto ima "convenience" faktor ne zavrsim, ali je ona i nebitna :) Ima ih pofajn na marketu takvog tipa, nijedne na nasem jeziku, ali se uzdam u ovu drugu :)

    Ne bih bas sve da otkrivam, nek bude iznenadjenje (nije radi kradje, znam da je prijava prosla, ali eto, nikad se ne zna, plus moram ja to jos zavrsiti pa da neko ne ujagmi prije), ali se radi o provjeri nekih podataka sa mobitela na netu i dostavljanju korisniku :) Promocija mobilnog interneta, valjda ce biti slabi na to haha
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Mozda ce biti i neko poznat u komisiji za ocjenivanje : )
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Hehe, i ja kontam da je trebalo ciljano ici na one kriterije za ocjenjivanje, ali eto. Kod mene bas i nezadovoljava puno tih kriterija :D

    Kao npr.? :D Enis Sahinovic? :mrgreen:
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ma i kod mene "zadovoljava" time sto aplikacija treba ici na internet, sad kako ce oni to protumaciti, uh :)


    A komisija, :)