Mutna slika

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by emirr, Nov 16, 2014.

  1. emirr

    emirr Aktivista

    Pozz

    U zadnje vrijeme primjetio sam da je slika mutna kad slikam sa telefonom, predpostavljam da je do focusa jer ako slikam nesto na duzinu do jednog metra slika je bistra sve dalje je mutno i kako ide sa lijeva na desno slika je kao malo bistrija, da li je to software-ska greska ili pak hardware-ska?
    Evo jedna slika da vidite kako izgleda
    http://i62.tinypic.com/jjbigy.jpg
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne snimaj i ne zijevaj vec deri grlo i navijaj! :D

    pogledaj da ti nije slucajno ukljucen makro focus
     
  3. emirr

    emirr Aktivista

    Ovo je vec kraj bio, cekao da se raja raziđe :D stoji mi auto focus, sve sam opcije probao , macro focus, infinity, manual, fullscan opet isto
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    jel ti izlozen fon nekoj vlagi fazoni? jel mozda gdje pokupio vode i sl.?

    jedino mi to pada na pamet
     
  5. emirr

    emirr Aktivista

    Nije, nit je bio u dodiru sa vodom niti je ispadao
     
  6. efo

    efo Komšija

    pa koji je telefon kralju?
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    De ti prvo resetuj telefon na fabricke postavke. Haver imao problem sa lumiom 930 kada uslika crna slika i resetovao sve ok.
     
  8. emirr

    emirr Aktivista

    Telefon je kinez doogee valencia
     
  9. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    factory reset . bit ce ko nov
     
  10. emirr

    emirr Aktivista

    Da odradim iz postavki factory reset ili ovaj. Jesu li isti?
    Code:
    1. Long press the volume "+" key, press the power button at the same time, when the screen shows "w32" to let go, enter droidboot mode;
    2. Long presee the volume "+" key and simultaneously press the volume "-" key, when the screen shows"w32" let go into the selection interface;
    3 Double-click the Volume "+" key, select to RECOVERY, OK, and then press the power button to enter recovery mode mode;
    4 Double-click the volume "+" key, select wipe data / factory reset, press the power button to determine;
    5. Press the volume "+" key, select Yes --- delete all user data determined to restore the factory settings, press the power button
    6. Determine recovery mode screen appears again, press the power button to restart
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kod nekih telefona je isto, kod nekih ne. Bolje uradi iz recovery-ja da budeš siguran.
     
  12. emirr

    emirr Aktivista

    Uradio na oba nacina i opet ista stvar, doduse sad kad sam upalio kameru super je bilo i onda se focus "upalio" i slika zamutila opet
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker


    Burazu sam uzeo Cubota GT99 i dosao je sa ovom manom, naime kamera je uvijek bila 'pod maglom'.

    Nikad nije ispravio, mada i ne koristi kameru cesto, ali eto, isto kinez jbga.
     
  14. emirr

    emirr Aktivista

    Ma ova je bila odlicna do mozda neke 2 sedmice
     
  15. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ma ja svaki mob resetujem mozda 1 mjseco . procepi ga :lol:
     
  16. emirr

    emirr Aktivista

    A nista, gurati sa ovakvom kamerom do kakvog update-a
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma


    Kupi WP :) da odmoris :)
     
  18. efo

    efo Komšija

    Citao sam bas za doogee kamere da im je fokus losh, ima review za taj model na androidauthority negdje, pa nadji i pogledaj.
     
  19. emirr

    emirr Aktivista

    Nasao sam, ne pominje se focus aman
     
  20. efo

    efo Komšija

    Negdje sam procitao sigurno, mada mislim da nije bilo ovoliko izrazeno kao kod tebe. Elem, kinez je u pitanju i to ne neki od jacih brendova, tako da je vjerovatno hardver zakazao, tj kamera ili ti optika sta vec.

    Ja sam jedno vrijeme bio pravo "nalozen" na kinezere, al sam se u zadnje vrijeme ipak vratio ovim poznatijim brendovima, jer cesto sam imao problema sa kinezerima, od softverskih do hardverskih (w450 - kineski bloatware kojeg se ne mozes rijesiti ni sa rootanim mobitelom, nedostatak romova; THL W100s - tipka za power zakazala nakon par mjeseci, kuciste skripalo; kod druga koji je imao Cubot GT99 znalo se desiti da ekran pobudali, pa onda nedostatak custom romova itd... vjerovatno ovi skuplji i poznatiji kinezeri poput Xiaomi Mi3, Mi4 i slicnih nemaju ovakvih problema, al bih se ja drzao dalje od ovih manje poznatih)