N73 - PROBLEM - opet

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Amer, Sep 18, 2008.

  1. Amer

    Amer Aktivista

    Opet ja, sad imam problem sa slikama, znaci, nekad mi slike snimi, nekad ne. Danas mi je 30-tak slika propalo sa telefona bez ikakvog razloga. Ev sad npr sam uslikao 5-6 slika, i kad sam usao u galeriju slike imaju. Za 10 sec opet udjem u galeriju - prazno, nigdje nista... Ima li ko kakav savjet, mob je pod garancijom, dal da nosim u servis?
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Da.
     
  3. russ-co

    russ-co Komšija

    iako si prvi koga nokia zeza popravi to i prodaji...
     
  4. Amer

    Amer Aktivista

    haman je do kartice, izvadio sam karticu i sve bez problema radi :)

    EDIT: al opet ne moze bit do nje, jer mi programi rade normalno, muzika sva tu, takodje radi normalno... Sutra ja njega nosim u servis pa cu vidjet sta ce mi rec...
     
  5. Adams

    Adams Novi član

    Imao sam isti problem. U mobitelu je bila TakeMS-ova kartica od 1GB, udjem u galeriju nekad ima slika, nekad nema. Kupio novu Kingston 2 GB (negdje oko 19KM) i evo vec 5 mjeseci radi bez problema. Znaci do kartice je.

    Pozdrav
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Sa ovom izjavom si u top 10 izjava roflmao internacional. Ne znam pomocu kojih filmskih trikova dodje do ovog zakljucka.

    ----------------------------

    Vec sam ti govorio da je mozda do kartice.. nadma se da je samo ona problem.. mozda sam to govorio ali ako nisam.. snimaj sve to na mem telefona.. ne puno toga nego koji klip, sliku, pjesmicu i slicno. Mozda ti se tada nece gubiti..

    ..ali ja ni sekunde ne bi razbijao glavi nego odnjeo ako je pod garanciom.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    kartica 100%


    i nokia rijetko zeza nego se na hwb-u sve pehovi okupili :D
     
  8. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Kartica, nema sta drugo biti, isti takav problem sam imo na SE K800i :smt006
     
  9. russ-co

    russ-co Komšija


    Po triku zvanom licno iskustvo, od 3210 prije 10god do N73ME sad jedno 25-30 modela promjenjeno: nikad nista, mozda sam 2-3x morao mjenjat batt ali zato jer je na mobitelu bilo i po 270h price.... No izgled bas pehovi ovdje na forumu :D
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma vjeruj mi nismo se mi pehovi sakupili.. cak, slicajnost je da se bas nista ne desaje sa nokia symbian telfonom. Posjecujem 3 mobulna foruma i 3-4 informatička gdje se spominju mobiteli i svi imaju slicne ili iste probleme. Ni za jedan se ne moze reci da generalno nemaju gresaka kao sti ti rece ali vise se problema ima sa symbian i to je to.
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    išao sam danas do tri servisa i svi kažu nešto je do softvera (da to odrade 20-30km, zavisi kako u kom servisu).... čak mi u jednom predlažnu downgrade na prijašnju verziju softvera... sad ne znam ima li logike da idem na tu varijantu da mi downgrade odrade? lik mi kaže da nisam trebao ništa dirati, jer kao ove nove verzije znaju zezati... i može li memory card (s kojom nisam imao nikakvih problema na starom softveru) ili sim kartica imati ikakve veze s ovom zajebancijom?
     
  12. Amer

    Amer Aktivista

    Da se i ja javim, danas sam izgubio taj telefon :(
    Cekao bus da idem u servis, i bio mi mob u ruci, i usao u bus, ja za dzep nema moba :(
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moje saučešće!
     
  14. Amer

    Amer Aktivista

    Hvala :(
     
  15. russ-co

    russ-co Komšija

    a shita!
    hmm, ako ti se vec ne javi "sretni nalazac" obidji malo servise okolo, i njega ce ovo zezati pa mozda ti se posreci i da ga nadjes, iako je ravno cudu..
     
  16. Amer

    Amer Aktivista

    ma mogu ja obic, al i taj lik u servisu ce mi trazit opet BAREM 200 KM :) A ja bi svoj prepozn'o u svako doba :) Samo da mi bi vidjet, Music je al bijela maska i ima znak T-mobile :) I jednu malu ogrebotinu na ekranu :D Pogledat cu malo, vidjet, al sumnjam :)
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Hajde bar se neces zezati oko servisa :lol:

    sorry.. morao sam.. :D ..yebiga.. desi se