N82 bug ili greska u softwareu

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Bio_Sam_Zmijanac, Nov 4, 2010.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    telefon posjedujem vec duze vrijeme i nije bilo nikakvih problema dok nisam nabacio novu verziju softwarea..
    potrosnja baterije je sa 3-4 dana pala na jedan dan...malo sam googlao i vidio da ljudi imaju probleme sa tim novim softwerom...
    valjda telefon radi WLAN scan i GPS svaki minut bespotrebno, iako je opcija iskljucena to svlaci bateriju i video snimanje mi je uzimalo enormno bateriju...ja sam malo njuskao po opcijama i nakon iskljucenja active standby opcije telefon je ponovo dosao na standardnu potrosnju baterije i video snimanje je normalno vuklo bateriju..ne kontam kako je ta opcija mogla utjecati na toliku potrosnju baterije ali eto daje se ne znanje...
    na proslom softwareu nije bilo problema sa active standby..
    Vazda ne kontam, valjda nova verzija softwarea treba da poboljsa i sredi bugove a ne da donosi nove...
    za infoa ako neko bude imao slicne probleme...
    Šteta što nema opcije degrade :D
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ima preko JAF-a ali mozes brickovati telefon :)
    Evo ti postupak, trebas oznaciti downgrade i skinuti preko navifirma zeljeni FW. Za v20 je testirano, za v30 nije. U najboljem slucaju ti moze program reci da li je downgrade moguc (ne treba box) i sama operacija ce biti relativno sigurna.

    http://www.noeman.org/gsm/hardware-firm ... ssful.html