N82 i trajanje baterije+promjena produkt koda?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by dino73n, Apr 17, 2009.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Uzeo sam neki dan N82 i fon je extra al pojede bateriju.Jedva sastavi dan ako ga malo vise cackam a kad surfam preko Wlan i koristim navigaciju pojede je za tili cas.E sad sam malo procackao u opcijama i nastimao sve na maximalnu ustedu energije nekako navucem na dan i po al i dalje ne mogu da skontam kako da podesim da se poslije nekog vremena display ugasi potpuno kao sto mi je to bilo kod N73 jer ovdje uvijek stoji upaljen screen saver i pomalo cucla bateriju tako da i preko noci imam potrosnju.

    Znaci molio bi neke vlasnike doticnog telefona da mi jave kakva je kod njih situacija sa baterijom i da li se kod njih display potpuno ugasi poslije duzeg mirovanja i ako da,da mi jave koji produkt kod doticne verzije pa da se presaltam na tu verziju,naravno akoje to moguce uz pomoc NNS-a kao sto je to bilo kod N73.

    Fon je potpuno nov i baterija je BP-5M 900mAh.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Zan nije sleep mod da ti se ugasi diplej. I za screen saver iskljuci.. a baterija treba da je duze.. nesto to kod tebe nije ok i treba da bude 1050 mAh a ne 900 i baterija je BP-6MT a ne BP-5M.
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Izgleda da nije potpuno nov :) Kao sto ti rece, baterija treba da bude 1050 i drzi oko 3 dana normalnog koristenja. Prva stvar kada kupujes nokia telefon, skines poklopac i pogledas bateriju, zatim izvadis bateriju i trazis made in finland, ako ne nadjes - ne kupis telefon :mrgreen: (eventualno made in germany)
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja ga imam preko pola godine, skoro godinu, baterija mi oko 3 dana traje. s tim da ce i tebi vjerovatno duze trajati kad ga malo isfuras pa popustis sa gps-om i w-lan-om. :D u glavnom, normalne upotrebe oko 2,5-3 dana bi baterija trebala da traje.

    produkt kod mijenjas sa NSS programom a kodove proguglaj, ja sam mijenjao sebi jer je ova verzija sa nasim jezikom ima bolji software, ona sa eng zeza sa oznacavanjem fajlova i pisanjem poruka kad pritisnes "#".
     
  5. Loki

    Loki Komšija

    Stani ba šta fali ako je Made in Hungary? :eek:
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    dijelova :smt003
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma daj ba hoces da ubiojes i sebe i telefon. Trazi origina bateriju tamo gdje si kupio telefon.. sam kazes da je nov. Na toj kineskoj bateriji moze da pise 2500 mAh otkud znas.

    Ovako izgleda original:

    [​IMG] [​IMG]
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    ma znam druze kako izgleda orginal al sam priznajem trznuo na ampere :D ima tih "orginalnih" po 5$ na beju a slucaj sam prijavio tamo gdje sam kupio telefon pa ljudi rade na rijesavanju problema al u svakom slucaju nije lose imati rezervnu za specijalne situacije daleko od uticnice :D
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    vidim na sva zvona po internetu hvale n82... jel jedino ima u srebrenoj varijanti?
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    ima i crna varijanta,telefon je stvarno extra samo sto eto kod mene baterija nije dosla orginal nego od nokie 5700 sa manjim kapacitetom pa je punim svaku noc a inace telefon je za 10.
     
  12. Gizmo

    Gizmo Novi član

  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Gizmo, ..a kakve veze ima update telfona ?

    MadbaLL, Ma telefoin jeste ekstra, sve super,. odlicna kamera, procesor, koliko toliko dobro se symbian drzi sa datim procersorom i ramom, gps odlican, bla bla bla.. ali.. telefon je skup. Preskup s tim kako izlaze novi modeli i cak.. bolji od njega.. a nova platforma nikiJe je izdala (ak ose tako moze rec) nove modele sto doslovno tuku n82 a jeftiniji su od njega. Zasto... zaista nemam pojma ali recimo.. bolja investicija je n79. N82 se prodaje polovna cak i za 400KM a recimo n79 mozes uzet novu za 400KM.

    n79 je sa symbian 9.3, Series 60 3.2 a n82 symbian 9.2, Series 60 3.1. Ostalo je gotovo indenticno, n82 ima procesor 332 MHz a n79 369 MHz. Ajde da ne idem u detalje.. slicni telefoni.. n82 malo vise rama.. oko 90MB iskoristive a n79 50mb itd itd itd.. ali.. na zalost n82 je i dalje skup. Mozda vrijedi tih para ali ipak ima boljih modela za te pare. Malo slabiji n78 ali mozes ga doslovno kupit novog sa 2 godine garancija za nekih 350KM sto je fantasticno s tim da je slican n82-dvojci ..slabija kamera, malo manje rama ali telefon je fantastican za te pare... tako da.. moj savjet jeste (na zalost, jako mi je drag telefon.. jako bi volio da ga posjedujem) da se n82 zaobidje. A da.. ima u crnoj izvedbi :lol:

    dino73n, pa kupi nekad original i skrati sebi muke. Al kad je nov zasto ne trazis original vec si dobio tu neku patnju ?
     
  14. Gizmo

    Gizmo Novi član

    .... To find the latest available device software update, you need your device’s product code.
    The code is printed on the white label beneath the battery and will look similar to this:
    CODE: 0520001
    [​IMG]
    Ostatak poruke mu je poslan na PM. :wink:
     
  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    promakla mi je totalno n79... sad sam je gledao i izgleda isto odlično... jel i ona ima samo u srebrenoj izvedbi? i ima li kod nas da se kupi?

    a n78 je popljuvan svuda, čitao sam da se sklon kvarovima i da je jedan od lošijih iz "n serije"...
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    n82 je u prednosti zbog xenon flash-a... Naravno, kome je bitno. Slike po noci su puno bolje. Ali opet, snimanje po noci... jok. Osim toga, preporuka stoji za n79. Jest da nema 3d accelerator a na n82 se cpu moze naklokat na brzinu n79 :smt005
    btw, gdje ima n79 nova za 400?
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    koliko sam ja vidio, nigdje... n79 je skuplji od n82 za nekih 50-60km...

    lično bih prije uzeo n79, nekako mi se dizanj više sviđa, a i dimenzije i težina su na strani n79, što je meni veoma bitno...
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma



    Slucaj sa pogresnom baterijom je prijavljen kod prodavca i ceka se da dodje zamjenska baterija a u medjuvremenu sam na ebay-u narucio jednu ko fol orginal bateriju za male pare pa nek je imam kao backup solution kad sam daleko od uticnice.

    Jos jednom napominjem da je telefon stvarno OK samo mi je malo blesav kad su poruke u pitanju,kad brzo kucam slova i zatreba mi drugo slovo sa istog broja pa na strelicu od joystic-a prebacim za slijedece slovo nekad mi to odradi po propisima a nekad pocne da brise ili selektuje napisano slovo za copy ili cut.Bas blesavo,ovaj problem se sigurno javlja zbog toga sto na ovoj tipkovnici nema olovcice koja je koristila za te stvari.Ako je neko vec nabelaiso sa ovim problemom i ima rijesenje nek se javi.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    N79 je losija od N82... samo sto ima noviji symbian.. ostalo je sve losije, pogledajte performanse telefona, sta kazu za otvaranje slika i brzinu... N82 je i dalje best buy..
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam tacno cijenu n79. Variraju.. ali neka je srednja cijena 430KM. N82 se prodaje polovna oko 380 pa do 400.. eto neka je ista cijena n82-n79. Ja ne bi da ulazim u dilemu sta je bolje. Meni licno smeta sto cijena n82 ne spada.. sad ce neko rec daj to zbog kvalitete ali.. ipak je to zastario telefon koliko - toliko. Puno je godina dana a da i,a istu cijenu kao novi nokija modeli koji imaju gotovo iste karakteristike sa malo boljim procesorima i novim symbianom.

    Pa performanse n79-n82 su:

    CPU N79 - 369 MHz..... CPU n82 332 MHz
    Oba imaju 128MB RAM-a
    Kod oba modela displej je: 2.4 ", 240 x 320, color transflective TFT , 16777216 scales, NTSC/PAL resolution
    Oba imaju 3.5mm prikljucak
    Jednako imaju GPS navigaciu, 5MP isti kameru koja je i u n95. Da.. n82 ima ksenon a n79 LED.
    n79 ima 1200 mAh a n82 ima 1050 mAh bateriju.
    I n79 ima Symbian OS 9.3 Series 60 3rd Edition Feature Pack 2.... n82 ima Symbian OS 9.2 Series 60 3rd Edition Feature Pack 1

    ..eto neka uzima ko sta voli.

    Ne slazem se da je n78 popljuvan, odnosno da je los telefon. Telefon je vise nego odlican za nekih 350KM. Pa prodaju se polovni 300 KM sa garancijom a koliko god zvucalo smjesno ja bi i n78 poredio sa n82:

    Isti displej skao n82, isto 3.5 mm prikljucak, GPS,
    CPU n78 je 369 MHz
    Malo manje rama ima n78 nego n82
    Baterioje su n78 1200, n82 1050 mAh
    Kameru necu poredit.. znatno slabija na n78
    Jedino n78 ima navy wheel... sad koliko je to nekome bitno.. svejedno jako korisno i radi u punom krugu.
    ..i n78 je sa Symbian OS 9.3 Series 60 3rd Edition Feature Pack 2

    N79 ima u raznim bojama samo zadnje maske:

    http://www.imagesforme.com/out.php/i465570_pic04.jpg

    jedino.... ima Nokia N79 Eco.. ona je crna. Izasla je u januaru ove godine.. sad. dal se ona moze nac.. nemam pojma.