N97 problem sa kontaktima

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by ZiZi the strasni, Mar 16, 2010.

  1. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Kupio N97 iz BHtelekoma sve ok ali imam sljedeci problem:
    Imam 742 kontakta u telefonu ako me zove Mujo iz imenika njegovog imena nema u notifikaciji ko me zove niti u listi poziva...znaci samo stoji +38761xxxxxx al bez imena... kao da nema veze sa imenikom... da bi iskljucio mogucnost da mi fali neki znak snimim broj tacno onako kako je pisao u telefonu kad me Mujo zvao... al opet samo pise zove +38761xxxxxx bez da pise Mujo... probao i snimati na SIM karticu...opcije sve pretresao...digao novi firmware... vracao na fabricke postavke... al bez efekta... takav je bio out of box...

    Ima li neko neku pametnu ideju sta da radim...

    Zahvaljujem
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    Re: N98 problem sa kontaktima

    ako za jedan broj imas snimljeno pod Mujo i mujo, softver u telefonu ne moze znati zove li te Mujo ili mujo i zbog toga je moguce da ti ne prikaze ime, u 700+ kontakata imas garant tako duplo snimljenih brojeva, ovo je za slucaj da ti za poneku osobu ne prikazuje ime, ako ti ne prikazuje za svaku osobu iz imenika, onda ti je softver podivljao
     
  3. Tyger

    Tyger Aktivista

    Re: N98 problem sa kontaktima

    Takoder ako imas i na telefonu i na kartici snimljen taj isti broj (istovremeno) nece ti htjet prikazivati ime.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: N98 problem sa kontaktima

    N98??
     
  5. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Re: N98 problem sa kontaktima

    To je to... bravo... dupli kontakti... ma konto sam da je symbian pametniji...nisam nikad prije ga koristio...oduvjek sam na winmobile a on nikad se nije dao tako lako zbuniti... hvala puno odo azurirat bazu kontakata...
     
  6. Shisha

    Shisha Aktivista

    Re: N98 problem sa kontaktima

    Ne postoji ovaj telefon, liku garant dosadno :)
     
  7. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Re: N98 problem sa kontaktima

    N97 sam mislio... izvinjavam se