Najava: Zatvaranje sekcije oglasi od 1.10.2020.

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Adminaga, Sep 17, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Bice oglasa i dalje na forumu. U sekcijama za opštu raspravu. I sada je to slucaj (meni ne smeta). Ko bude prodavao auito, linkat ce ga u temi "All about (my) Car/Cars !!!". Ali zatvaranje podforuma definitivno nije rjesenje sve dok se forum ne ugasi.

    Ima starih forumasa koji stalno nesto prodaju i prvo mi oni padnu na pamet ( npr. mobsterc).

    To da forum treba da jednom umre nije tacno. Populacija SK i Benchmark foruma govori da i dalje ima zainteresovanosti, samo ovdje niko ne dolazi iz X razloga. Ne znam ima li jedan clan iz Srbije ili Hrvatske.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nek nam olx napravi neki hwb badge :D
     
    nFare and bhd like this.
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja se iskreno nadam da ce nakon ovog feedbacka odustati od ove nelogicne ideje i da ce prekrsioce pravila kaznjavati adekvatnom kaznom a ne gasiti forum ako neko napravi problem

    i nadam se da ce barem obrazloziti problem koji je nastao i reci o cemu se ovdje radi
     
    nenji_avero likes this.
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja mislim da je ova najava navlakusa da se likovi opamete :)
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Koliko sam samo ljudi upoznao preko tih oglasa...
     
    NAILS and bhd like this.
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Potpisujem

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako se Enis predomisli, obzirom da su svi protiv, neka mi da administracijske dozvole. Jebat ga. Radim od kuće. Ne bi bila frka naletiti i brisati postove padobranaca.

    Ako je problem legalne prirode, limitirati na hardware i igre. Zabraniti pik linkove, linkove sajtova itd.
     
    edgsi, forzamilan, Haker and 5 others like this.
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja sam protiv ove odluke, kad uzimas od HWB raje znas da je roba ispravna i da te nece glava zaboliti. Kao sto rece kolega Nails, dajte njemu (ili nekom drugom) admin prava i nek brise sav spam i sl, rjesen problem.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozda se moze i upaliti opcija da se oglas ne moze ni prikazati dok ne bude odobren? I naravno zakljucat odmah u startu. Al sta kad neko trazi prvo procjenu? :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    nFare likes this.
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja nisam ušao dugo u taj dio foruma, ali najbolje je da se objave zaključaju i nema problema, ko hoće detalje nek se dopisuje preko poruka.
     
  11. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Evo i ja se javljam da pomognem ako treba zavesti reda :D
    Najčešće mogu biti online svakim radnim danom skoro pa čitav dan.

    Znači dvoje-troje nas angažovati i sredićemo to dok si rek'o "3080 out of stock" :D
     
  12. iPlay

    iPlay Komšija

    Kao što reče @bhd , ne treba zaključavati postove. X puta su raji procjene dobro došle, a pored toga imamo i upite o kompatibilnosti.
    Predlažem da se zabrane OLX i druge druge domaće online trgovine - linkovi.
     
    bhd likes this.
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    sto dzaba pisete kad su ljudi rekli da je konacna odluka izmedju ostalog slabo sta se mi pitamo kao clanovi :D
    treba se pomiriti da ce se ovaj sajt ugasiti i to je to :D
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ne valja to tako pisat ;)
     
  15. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Čuj šta džaba pišete :D
    Cijela država nam je kurac zato što niko ništa neće da poduzme, pa ni da digne glas. A i kad jedno digne glas, nađe se 15 takvih da kaže "ajde šuti šta ti znaš, samo nek ne puca"

    Imamo puno pravo da pokažemo nezadovoljstvo. Možda neće uroditi plodom, ali ja mislim da bilo ko ima/vodi nekakav community, treba da sluša glas članova.
    Na njemu je odgovornost da održi community i da stalno radi male izmjene koje vode napretku.
    Ukidanje foruma samo zato što je stresno je jednako zatvaranju Volkswagena jer ga Opelaši ne vole. Djetinjasta reakcija.
     
    zippoo, Filozof and iPlay like this.
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    uvijek postoje rjesenja,ako neko zeli da rijesi nesto a ako ne zeli,onda se rade potezi kao ovaj
    ja se samo nadam da ce pokretac teme da barem objasni razloge ovakve odluke ...ako je njima problem moderirati,evo javise se 2 lika koji bi preuzeli obavezu a realno ja da sam moderator,ne bi brisao niti jednu raspravu na bilo kojoj temi ako to pokretac teme ne zatrazi a najveci problem su oni padobranci sto ulete sa stranih foruma pa reklamiraju nesto
    ovdje 15-20 ljudi ima koji nesto pisu...ako je to problem sto diskutiraju o svemu,onda ne znam
     
    iPlay, bhd and Filozof like this.
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Pa bez clanova forum svakako nema smisla :)

    Trebamo štrajk organizovati :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nista bez sindikata :D
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Ja sam tu stalno, i na tapatalk i na desktop verziji i nije mi mrsko ni zakljucavati ni brisati niti bilo sta. Naravno nisam tu full time, desi se da pola dana ili dan me nema nikako kad sam u frci s poslom, ali vecinom tu bude Esh ili neko drugi. Nisam ni ja upoznat sta je konkretno triger za ovu odluku, ali po prvom postu bih rekao da je bilo nekih zalbi vezano za reklamaciju i povrat novca jer mi je to upalo u oci dok sam citao prvi post. Tako da moderacija oglasa od offtopica i spamanje nije razlog, toga je uvijek bilo i bice.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nemam ja nista licno protiv tebe, ali nisi za moderatora. Ti kao moderator tolerises trolanje Taleta, cesto i sam trolas i vrijedjas. U srijedu te nije bilo kad si bio najpotrebniji. Ne znas ni o cemu se radilo i zbog cega je doslo do zakljucavanje sekcije oglasi.
    Sto se mene tice imaju @Adminaga i @Esh . To je dovoljno za ovako mali forum, a ako mora vec biti treci onda neka bude neko ko je cesce na forumu, evo @NAILS npr.
    Je te nisam ni birao svakako, ali onaj ko jeste neka razmisli jos jednom ima li koristi od tebe.
     
    Haker likes this.
Thread Status:
Not open for further replies.