Najavljen Canon 50D

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Aug 26, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Sve zaljubljenike fotografije i Canon dSLR-ova obradovat ce informacija da je Canon predstavio Canon 50D te najavio prodaju za oktobar. Preporucena cijene je $1400 za body, odnosno $1600 sa EF 28-135mm objektivom. Osim toga, najavljen je i EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS objektiv uz MSRP od $700. Ovo bi bilo lijepo (veoma) nabaviti :]

    [​IMG] [​IMG]

    Features:

    * 15.1 megapixel CMOS sensor
    * DIGIC 4 image processor
    * 6.3 frames per second
    * ISO 100-12800
    * 3″ 920,000 dot/VGA resolution rear display
    * 9 cross-type AF sensors

    Kompletan press release mozete naci ovdje.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Objektiv kakvog Nikon ima vec nekoliko godina. :wink:
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Pa dobro, imao je i Canon nesto slicno. Necemo fanboy price, 50D je pravo ozbiljan :)
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Evp jos koja slićkica:

    [​IMG] [​IMG]

    Here's a shot taken with the Canon EOS 50D at ISO 1600, 1/8000s, f8, EF600/4L IS. If you click on the thumbnail you can download the full size image (5+MB):

    [​IMG]

    Jeste iso 1600 ali velik šum sto jest jest.

    LINK

    I samo da skrenem pažnju:

    40D

    Senzor:

    • 22.2 x 14.8 mm CMOS sensor
    • RGB Color Filter Array
    • Built-in fixed low-pass filter (with self-cleaning unit)
    • 10.5 million total pixels
    • 10.1 million effective pixels
    • 5.7 µm pixel pitch
    • 3:2 aspect ratio:

    ---------------------

    50D

    Senzor:

    • 22.3 x 14.9 mm CMOS sensor
    • RGB Color Filter Array
    • Built-in fixed low-pass filter (with self-cleaning unit)
    • 15.5 million total pixels
    • 15.1 million effective pixels
    • 3:2 aspect ratio
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ljudi koji daju vishe od 200$ za fotoaparat obicno traze i vibru da se dildaju sa objektivom -> bacanje para
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Naravno, ja imam komplet vibratora kojih sam uzeo uz svaki dSLR. Ovo ti je fakat bila smijesna izjava.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako sam dobro razumjeo, kazes da je bacanje dati za DSLR preko 200$ ?

    Pa prijatelju moj, ne koriste svi aparate da bi slike kacili na dernek. Ima nas nekih koji se bavimo i stock fotografijom pa se nesto i zaradi. Primjera radi neki zaradjuju i po 2000$ dnevno. Jako ih je malo ali ih ima. Da ne govorim kako ide macro stock.

    Plus ljudi koji rade kao freelancer. Pa nece on uzeti neki "mju" olympus.
     
  8. Esh

    Esh HWB

  9. syss

    syss Veteran foruma

    za 200$ ne možeš ni "idiotku" poštenu kupit.
     
  10. Loki

    Loki Komšija

    Šta je najjeftinije čime se mogu praviti prihvatljive stock fotografije? Govorim o amaterskim aparatima, znači mogu li se napraviti prihvatljive stock fotografije sa aparatom od 250KM?
    Naravno da su ovi skupi DSLRovi bolji u tome al' pitam može li se poneka poštena fotka uzet' i sa recimo Canonom A580 ili nečim što bi meni bilo vrh a to je A720iS ?
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dosta profesionalaca nosi u dzepu i kompaktni aparat. Moze se naravno napraviti odlicna fotka i s njima, ali velicina senzora, sum, oskudne postavke, i sl. prave "probleme".
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Loki, Ja imam kompakt SAMSUNG (hopet hovaj ha SAMSUNG :lol: ) znaci velicina slike je 8MP i na fotolia.com mi priznaje punih 8MP. Donedavno su mi smanjivali na 7.6 ali sada su sve na 8MP.

    Ma i ja se stockom bavim nesto vise od pola godine, (jps uvjek sam zelen i jos uvjek ucim) nemam 2-3 slike van lightbox-a ali se moze zaraditi sam otreba uloziti truda, i treba ideja. Imam nekih dvjestotonjak slika za prodaju (ispod 1000 nemoj se nadati nicemu) i prodao sam oko 53 slike i ja sam prezadovoljan. Sada kada uzmem canona 400D mislim se s tim ozbiljno pozabaviti jer vidim da se moze zaraditi.

    A ko ima para naj bolje se baciti na macro stock gdje su slike preko 100$. Tu je prava para ali zato i treba fenomenalna oprema.

    I da.. kod mene jeste kompakt ali imam manuelni fokus ciji makro fatam na udaljenosti od 1cm. Imam sva podesavanja kao na DSLR aparatima od expozicije, otvora blende do exposure value itd itd. Jedino mi ne pravi slike u raw formatu pa da izvlacim HDR ali enma veze.

    Sorry za off
     
  13. Loki

    Loki Komšija

    E hvala puno, zbog fotolie i pitam. Lično nemam digitalac a reklo mi je dosta ljudi da ne slikam loše pa sam kont'o da uzmem nešto što nije previše skupo pa da pokušam malo sa stock fotkama čisto da se naučim pa ako bude krenulo onda bi to išlo ozbiljnije. Fotolia bi mi bila mjerilo koliko je dobro to što radim i šta mi najbolje ide.

    I ja se stvarno izvinjavam zbog offtopica ali eto da iskoristim da se nauči nešto. Ako me bude nešto još ineresovalo dosađivaću na PM ili ću pravit novu temu.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ajde napisat cu u novoj temi detaljno oko stock fotografije pa ko bude zainteresovan za prodaju slika modza nesto i nauci.


    Sto se tice ovog off-a neka modovi obrisu.
     
  15. LAUDA

    LAUDA Novi član

    Ja imam CANON 50D i veoma sam zadovoljan sa njim....
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Kakav ti je to komentar? Ako vec posjedujes doticni proizvod i zelis da se javis na temu, trebao si iznijeti neko konstruktivno misljenje.