Najbolji laptop

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Critical~, Jun 26, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Critical~

    Critical~ Aktivista

    Koji je najbolji laptop na sljedecem linku:
    http://www.genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=31&all=Y
    Jos samo da napomenem da cu dodati jos 512MB... Laptop ce biti koristen malo za igre, ponekad, ovako za surfanje internetom, msn i tako.. zelio bih neki jak laptop. Hvala. :D
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  3. Critical~

    Critical~ Aktivista

    Sta fali onim grafickim karticama? I gdje cu nabavit onakav..ccc ps. skup je :D nije do 2400 KM
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    fali im sto su integrisane i sto kradu (sporu) sistemsku memoriju za svoj rad. znaci nikad neces imati onoliko rama koliko si ugradio vec 64-128MB manje sto je previse. znaci trazi laptop sa centrino procesorom, barem 512MB rama, 80GB+ disk, DVDRW, minimalno X600 128MB, a ostalo po zelji...
     
  5. Critical~

    Critical~ Aktivista

    pa dobro.. ali ipak ima jedan najbolji od onih ponudjenih.. sta mislis o LENOVO ovom laptopu? ili nekom drugom.. koji je najbolji od ponudjenih? i moze li se ugraditi TV+FM na laptop? :mrgreen:
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    od ponudjenih je najbolji taj IBM, ali je svejedno ispodprosjecna masina (kad je grafika u pitanju). mislim da postoje eksterni tv uredjaji koji se mogu spojiti preko usb-a, ali nisam siguran...
     
  7. Benq

    Benq Komšija

    Mozes bez problema imat TV na laptopu, kupis externi tuner koji je malo skuplji od internih tunera i picis programe ;)
     
  8. Critical~

    Critical~ Aktivista

    ovaj HP? ... neam pojma sta je IBM :mrgreen:
     
  9. Benq

    Benq Komšija

    IBM ti je najjaca firma (mozda i najstarija) po pitanju racunara i laptopa (mozda se i varam al sam 99% siguran), a nije los ni HP mada ako vec imas sansu ganjaj IBM ;)
     
  10. Critical~

    Critical~ Aktivista

    Ali on kaze da je od ponudjenih najbolji IBM.. a ja se ne razumijem u laptope, tako da pojma nemam koji je IBM tamo.. pa ako neko moze da tacan naziv dadne sa:
    http://www.genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=31&all=Y Ja tamo vidim ACER,ASUS,LENOVO i HP.. da iskoristim priliku da zahvalim za ove TV+FM odgovore/postove..
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    Ovaj ti je IBM "LENOVO NOTEBOOK C100 P1.6G 512MB 80GB 15" DVDRW XPH, TB0EECD" znaci zadnji laptop na listi ;). A za externi tuner sam siguran da postoji jer ga ima moj jaran a kolko ga je platio neznam..uglavnom na usb se kopca.
     
  12. Critical~

    Critical~ Aktivista

    Ok, hvala. Taj uzmem, najvjerovatnije... a nasao sam ovaj TV tuner..

    TV tuner Haupauge WIN TV-USB, teletext, 125 kanala

    Watch TV on your PC or laptop
    Plugs into the USB port (USB 1.1 or USB 2.0) for easy installation
    Snap video images
    Videoconference over the Internet

    97,00KM.
     
  13. Benq

    Benq Komšija

    Eh da a mislim da ces tesko jeftiniji i nac.. uglavnom znas onu "samo jednom se zivi" pa i ti tako "samo jednom se kupuje" :D. Sretno sa kupovinom!
     
  14. Critical~

    Critical~ Aktivista

  15. syss

    syss Veteran foruma

    ajde više da netko uzme ibm-a (pardon, lenovo) bez da se ja moram ponavljati kako je ibm 39 koplja iznad (većine) ostalih brandova.
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Jeste, ali svi hoce laptope radi gay poslova, ne radi njegove svrhe. Eto neki dan covjek kupuje laptop za 1500km da se dijete igra ''jer je laptop bolji'' to je izrika.

    P.S

    Znam covjeka koji samo kupuje Thinkpad laptope :D frajer ne vjeruje drugim 8)
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    to je čovjek i po :D
     
  18. Critical~

    Critical~ Aktivista

  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kralj :D I ja koliko znam, IBM je opako bolji od svih ostalih brandova, ima puno bolju tipkovnicu, ergonomiju, monitor, izradu(kako su samo jake one sarke od poklopca, tj. LCD-a!)...itd.
    Da kupujem lap, sigurno bi bio Veliki plavi :)
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    samo nek je core duo proc (ili Centrino ako se nema para), da graficka ima vlastitu memoriju i da je ram barem 512mb. ostalo po zelji i finansijskim mogucnostima.
     
Thread Status:
Not open for further replies.