Napojna jedinica pomoc

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by anand, Jan 28, 2010.

  1. anand

    anand Novi član

    pozdrav
    crkla mi napojna na racunaru pa koju sada da kupim jer napajanje na maticnoj je ATX a i SATA je prikljucak za HDD i jos jedan konektor ide na maticnu ima 4 pina gdje ovo mogu da nadem i koja je cijena
    i dok sam skidao napojnu da ocistim procesor ukrivim jedan pin na njemu da ga ispravim on pukne sve belaj
    i sad ne znam radil mi i procesor jooooj
    procesor je dual core 64*2 AMD 4800+ i ne znam sad da li radi jer mi ne radi i napojna sve se nekako povezalo
    mozel procesor da radi bez jedne nozice
    Hvala
    i molim pomoc i za napojnu
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    napojna koju si opisao je svaka danasnja, od onih od 20KM do 300KM.. sto skuplja, to ti je bolje, uzmes neku od 500W, kvalitetniju, oko 100-150KM i to je to

    a procesor mozes po oglasima naci polovan povoljno, jer ti male sanse da ce ti raditi taj sto si ga polomio
     
  3. anand

    anand Novi član

    ozbiljno
    a meni treba napojna koja ima SATA napajanje za HDD a gotovo sve imaju ATA ostalo je jel tako sve isto
    ono priključak za ATX i P4 priključak samo treba da pazim da ima SATA priključak ???

    mozel kako da napravim da mi radi ovaj procesor ???
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    svaka brand napojna ima i napajanje za SATA diskove. CoolerMaster, OCZ, Sharkoon, Silverstone itd, bilo koji od njih uzmi.
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    A ako ti bude nedostajalo prikljucaka, mozes kupiti kablove koji pretvaraju molex u sata-molex prikljucak, a nekad dodju i kao bundle ploce (ako si kod kupovine racunara dobio sve kablove i uputstva).
     
  6. anand

    anand Novi član

    a za procesor jer neko imao slican problem
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    ne moze ti niko napamet reci, probaj pa vidi radi li.
     
  8. anand

    anand Novi član

    ma ja google is my frined
    evo sad citam da moze da radi bez nekih pinova al nisam ja te srece
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Dok ne probas, neces znati. Sto je pin dalje od centra, vece su sanse da moze bez njeg raditi.