Napokon dobar DVD rezac...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by markonirs, Sep 16, 2004.

  1. markonirs

    markonirs Novi član

    Nakon brojnih zavrzlama sa vise rezaca pre desetak dana sam kupio DVD rezac SONY DRU 700A. Prva iskustva su odlicna i preporucujem ga. Rezem Verbatim DVD-R (4X) brzinom 8x i radi bez greske. Citanje ide bez problema kao i rezanje CD-R(W) diskova (48x24x48). Znaci sve preporuke za one koji se nisu jos odlucili. Cuo sam od drugara lepe stvari i o LITE ON (12X DVD-R), ali ga nisam probao pa o tome nebih pricao...
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    Jel to Dual Layer?
    Ako nije neisplati ga se kupovati jer su DL skuplji za nekih 10-20KM od obicnih :).
     
  3. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Konkretno taj drugar o kome markoni priča sam ja. Imao sam 2 ND2500A i oba su prilično očajno radila tako da o kvalitetu njih ne želim da pričam :( . Sad imam Lite on 1213s u koji je uflešovan firmvare od modela 1633s 16 dvd+r,.... i 2.4 dl rezanje i stvarno odlično radi. Naravno editovao sam Firmware i sad reže i verbatima dvd-r 4x na brzini od 8x bez ikakvih problema.

    Pozdrav.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ot... pozdrav beast!
     
  5. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Ot takođe, ... hvala :)
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    cuj valja?
    pa to je sony
     
  7. Esh

    Esh HWB

    zanima me slijedece: koja je cijena verbatim medija (4x, fk0rs) u sicg? moze u dinarima, eurima, dolarima : )

    ot #2: wb bm : )
     
  8. markonirs

    markonirs Novi član

    Evo malo karakteristika i ovog uređaja:

    Writing Speed:
    DVD+R DL: 2.4X DVD+R: 8X / -R: 8X, DVD+RW:4X,
    DVD-RW: 4X
    CD-R: 40X, CD-RW: 24X

    Supported Disc Formats:
    DVD: DVD single / dual layer ( PTP / OTP ), DVD-R ( 3.9 GB / 4.7 GB ), DVD-R multi-borders, DVD+R, DVD+R multi-sessions, DVD-RW, and DVD+RW
    CD-R/RW: CD-DA, CD-ROM, CD-ROM / XA, Photo-CD, Multi-session, Karaoke-CD, Video-CD, CD-I FMV, CD Extra, CD Plus, CD-R, and CD-RW

    Supported Writing Types:
    DVD±RW: Disc-at-once, Incremental recording, Multi-border recording, Restricted overwriting
    CD-R/RW: Variable Packet, TAO, SAO, DAO, Raw Mode Burning & Over-Burn

    Da ne bude nesporazuma nemam ništa protiv NEC-a, čak sam u startu bio oduševljen kako radi, ali moje iskustvo a evo čuli ste i mog drugara. Nije baš najbolje. Možda se radi i o lošoj seriji imajući u vidu da smo rezače kupili u isto vreme, sve je moguće. Ma koliko se mi lagali ovde kvalitet polako odumire i sve postaje KINA. Sada se oduševljavam kad umesto made in China vidimo Malesya i slične natpise, gde su vremena kada je na većini uređaja pisalo MADE IN GERMANY i kada smo znali da je to zaista kvalitetno.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    heh da, mi ovdje jos uvijek vjerujemo samo u golfa 8)
    pa karakteristikama cini se dosta slicnim nec-ovom modelu, no ako ne pravi probleme na noname medijima, onda je definitivno super jer evo recimo pioneer, koji je bio moj favorit odredjeno vrijeme, voli snimati samo na "brand" medijima..
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    izgleda da je općepoznata činjenica kako pioneer voli samo brand medije... stvarno sam to već čuo sa jako puno strana.
     
  11. markonirs

    markonirs Novi član

    Za sada sam radio sa Princo i Verbatim medijima tako da još uvek ne mogu da kažem kako se ponaša sa NO NAME ali probaću ovih dana da nabavim par komada pa da probam. Onda će te imati informaciju iz prve ruke. POZDRAV...