Ne izvlači utikač!

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by mafiozo, Mar 17, 2004.

  1. mafiozo

    mafiozo Novi član

    Rojtersov izveštaj iz Hong Konga u kome stoji da je jedan trinaestogodišnjak prosto pobijesnio kada je njegov otac izvukao utikač koji je strujom napajao njegovu konzolu pošto mališa besomučno igrao već satima i odbijao da ode u krevet iako je već prošla ponoć. Diječak je potom zgrabio kuhinjski nož i napao roditelje. Otac ga je ipak savladao i niko nije povrijeđen.


    Welahavle djeteta opičenog
     
  2. Esh

    Esh HWB

    pa vjerujem da se svima desi da polude (u manjoj mjeri;) kada vas neko prekine dok igrate clan war :D
     
  3. kenci

    kenci Aktivista

    ma takve treba u shumu zavezati, da ih strah ubije.. shipak bi onda tako nesto uradili ;)
     
  4. n1dal

    n1dal Aktivista

    haha

    isto kao sto je meni profa napisao da nisam ni za shume ,a ni za loodnice :shock:

    Limun oWnage :lol: :lol:
     
  5. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    The world is going to ... :twisted: :twisted: :twisted:
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    hehe....
     
  7. mafiozo

    mafiozo Novi član

    očigledno malac ima problema sa mozgom ...
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja bi ga razbio da sam mu stari...
     
  9. Esh

    Esh HWB

    a pazi ovaj primjer, jedan momak sto ga zna dosta tipova sa ovog foruma imao je probleme sa starcima tako da se morao gubiti s neta ili s kompa vec sat ranije, kako bi se monitor ohladio kada bi kontrola dolazila..

    mislim lol
     
  10. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ma sve zavisi od roditelja.

    Baš se sjećam u srednjoj školi tema je bila :'svakodnvna upotreba računara ' .

    pa rečenice poput: ' Svi znamo da je računar danas svakodnevnica itd...

    MOŽDA NA NEKOM DRUGOM DRŽAVNOM TERITORIJU.U OKVIRU OVOG NE.

    Kod nas malo ko pridaje značaj tome.Ljudi su zaostali , neće da prihavte računar kao uređaj sa pozitivnim namjerama.Ma ne žele ni da pokušaju da mu daju priliku.

    ja sam se pomoću računara obrazovao , stekao znanje o mnogim stvarima , ojačao sposobnost komunikacije i kvalitetnog izražavanja.

    Ali nažalost malo nas je.Ljudi neće da razumiju.

    Mnogi se pitaju zašto u Genelecu nema jakih grafičkih kartica poput Ati Radeon 9800 Pro ili čak liošije poput Radeon 9600 Pro ili GeForce FX 5700.

    Evo vam odgovora:

    Zašto u Tuzli nema firme koja prodaje avione i brodove? :lol: Valjda će te me shvatiti.

    do dan danas bio sam sretan što živim u Tuzli . I nikada ne bi ni pomišlajo da živim u drugom gradu.Sada je sitiuacija drugačija. Sada bi odmah u Sarajevo da se ja pitam.

    Zašto?

    Pa zato što bi imao s kome izaći na kafu i pričati o računarima , naučiti šta od koga , fakat naučiti , pa i umrežiti se s nekim.

    Jedini tuzlak koji voli računare koliko i ja i koji se eto rećemo i razumije je moj jaran s kojim sam svaki dan.

    Za druge ne znam.Doduše ima i onaj Jeretic ali ga nikad nisam sreo.Izgela da je neki čudak.

    Ostali nemaju pojma.

    Pazite ovo .Rečenica jednog tuzlaka:
    'Ja imam jak računar .Proc 600 Mhz , 128 MB SDRAM i imam jaku grafičku TNT 2 32 MB...

    :cry: :cry: :cry: Nije da se rugam , ali ljudi i nisu čuli za ove grafičke o kojima mi razgovaramo i raspravljamo.

    Da budem iskren , pa možda i ljut što ovo moram reći , ali Sarajevo je godinama ispred nas što se tiče Računarske tehinke.

    Molim vas ako ikad iko bude pravio kakav Lan party tu u okolni Sarajeva ili gdje već , nebitno ...Zovnite me .

    Imam ja auto.Kupio bih nam i Cole da imamo pit.

    ..Što ja popljuva svoj grad...

    P.S. Jeretik , ako te ima u Tuzli javi se da izađemo kad na kafu i popričamo malo. Neću ti ništa... :D
     
  11. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    LOL :lol: :p
     
  12. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Za injzinera:

    mislim da je vazno koliko sam znas a koliko zna okolina pih pa ja nikad nebih upalio racunar.

    kod mene u kuci su svi antitalenti za racunar i ja sam bio dok nisam sjeo o rekao:

    pa nemam sta da izgubim sta kod da pokvarim moze se popraviti i tako je bilo i ja malo po malo i sad vecinu stvari znam sam odraditi mada nikada nemozes znati sve a nebi valjalo da znas sve jer vjerovatno nebi bio NORMALA

    Tako injzineru: "Uzdaj se use i u svoje kljuse" mislim da ti ova poslovica dosta toga govori
     
  13. jeretik

    jeretik Komšija

    Heeeeeeeeej! :shock:

    Ma kakav crni cudak, nego, sam si rekao - volim racunare. Sta to znaci? To znaci da 90% svog slobodnog vremena provodim za kompjuterom. Ucim web dizajn, C, izivljavam se u Corelu i Photoshopu, igram se (i to puno :) ), a u zadnje vrijeme cak pravim mjuzu na kompjuteru, sto za nekog ko uziva u slusanju Dream Theater-a, Slayer-a i SymphonyX-a nikako nije uobicajeno. :)

    Kao i ti, i ja znam samo jednog covjeka koji se dobro razumije u informatiku i naravno, super smo prijatelji. Kad si to tako pojasnio, vjerovatno cemo navratiti koji put (mislim da si spomenuo pasaz).

    Onda, kada sam se tek ukljucio na forum, uglavnom napacen i izmaltretiran primitivnim obrazovnim sistemom na Filozofskom fakultetu, fakat nisam mnogo izlazio - ono, i kad izidjem, to je bilo onako bezveze, da pustim malo mozak na pasu :wink:
     
  14. Lamagician

    Lamagician Komšija

    I sve zbog jedne igre, bolesno...
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    dream theater... ajde bar još ima ljudi sa sluhom :)
     
  16. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    He , sluhom...hehe...

    Ne radim jeretik više u pasažu ( u internet klubu) . Nabio sam im veliki račun za internet - download -hehe.

    Ma šega , sam sam napustio.Ne može fakultet i posao . Ne ide nikako.
     
  17. jeretik

    jeretik Komšija

    Fakat :)


    A sto se tice onog djeteta s pocetka, krivi su roditelji sto su mu prerano dali konzolu da se izivljava. :roll:
    Osim toga, do tog potezanja noza ne bi doslo da im je sve OK u porodicnim odnosima.
     
  18. gomez

    gomez Novi član

    Evo što se ja rastužim kada vidim ovakve poruke... Pojma ti nemaš ili nećeš da znaš šta se sve na jednoj takvoj mašini može uraditi... Uzmimo za primjer:
    Admin sam na nekoliko mašina koje su DUPLO slabije od gore navedenih a na kojima tjeram Web, FTP, Mail, MySQL pa čak i radius server (naravno GNU/Linux/Unix).
    Zar svi moraju da igraju igrice?
    Zar svi moraju imatinajnovije grafičke karte?
    Zar svi moraju pratiti posljednje svjetske standarde?

    Prijatelju ovo je Bosna i Hercegovina - kod nas oko 50% stanovništva ne zna ni čitati ni pisati a ti govoriš o ATI karticama...

    Nekad se nadju ljudi koji sa ovim mašinama koje tebi izgledaju smiješno naprave rezultate o kojima mnogi mogu samo maštati ( slučajno je moj jaran sa takvom mašinom na državnom takmičenju iz informatike bio 4 i predstavljao nas u Čikagu).

    Prijatelju stvarnost je jedno maštanje i mogćnost drugo.

    Nego ostavi se čorava posla, ostavi se najnovijih naslova poznatih igara, prihvati se posla od kojeg će dvi imati koristi...

    Samo da se nadovežem na temu:
    Ne znam da li se nekome od Vas desilo da Vam ugase osigurač kada radite na kompu? Meni jeste i ja bih najradije grizao u tim trenutcima. Ako šta mrzim - mrzim "nasilno" gašenje računara. To je isto da meni opucas nekoliko šamara... Potez malog ne opravdamava ali ga razumijem.

    I još nešto: Zbog ovog "nasilnog" gašenja najviše mi se sviđaju modeli IBM servera koji nemaju dugme poznato kao "Restart" 8)
    Radeći na mašinama koja je gore okarakterisana kao smiješna postigao sam da sada radim kao admin na ovoj ljepotici:
    http://www.pc.ibm.com/us/eserver/xseries/x225.html
     
  19. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Papak jedan .

    zar nisi skontao da se ovdje najviše o igrama radi i da sam fino naveo da nemam s kime šta igrati...'IGRATI PAPAK JEDAN' jer imaju slabe mašine.Znam ja da se sve osim igara i zahtjevnijih 3D aplikacija i programa u kojima se one rade može raditi na onoj gore konfiguraciji.

    Ali kako nisi primjetio , ovdje su većinom gameri...

    haj nisi papak , al polako malo.
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ne moz bez svađe jel?