Ne radi pržilica na ASUS DRW-1814BL ATA Device!

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by esco, Sep 12, 2009.

  1. esco

    esco Novi član

    Radim sa Nero 7 i sve je OK sem kad treba da prži malo počne kao do 4-5%
    i onda izbaci pod stavkom Event slijedeće:
    Power calibration error J: ASUS DRW - 1814BL
    Burn process failed at 16x(22.160 KB/s).
    Optički mediji koje sam probao su:
    VExcellence DVD-R 16x Speed i
    Princo DVD-R up to 16x Speed.
    U prilogu je Log fajl o grešci.
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    a jesi li probao da snimas sporije?
     
  3. prajninger

    prajninger Novi član

    koji ti je antivirus !?
    ja imam problema sa pioneerovim przacem i kasperksym,znaci moram ugasit kaspersky kad hocu pezit cd da mi se ne bi desilo to kao sto je tebi!
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    Probaj ovo
    1. on Desktop click Start
    2. select Control Panel
    3. click on Administrative Tools
    4. click on Services
    5. browse your way down to IMAPI CD BURNING COM SERVICE
    6. right click (on IMAPI) then select properties
    7. in the middle of the window, it will say start up type. Click on the arrow to the right and select disabled.
    8. make sure you click APPLY
    ne bude moglo probaj nekim drugim programom prziti
     
  5. Zlatan

    Zlatan Komšija

    takodjer probaj drugi program za przenje, ja sam jedne prilike sumnjao da su mi 2 prze pokvarene , te da mediji ne valjaju, i sta jos ne, dok ne predjoh na program 'cd burner xp' i otad przenje ide sa lakocom..sad dal je nesto bilo do nere ili necega u vezi s njim, ne znam, al znam da je bez reinstala sistema i bez promjene przilica i medija przenje proradilo samo jednostavnim napustanjem nere
     
  6. esco

    esco Novi član

    Probao sam sve što mi je padalo na pamet, smanjio sam brzinu na 8x, pokušao pržiti sa Windowsom (Win7RC) sve bez uspjeha. Srećom imao sam LG-ijevu pržilicu od starog kompjutera pa sam je nabacio i postavio je na Master a ASUS-ovu na Slave i sad fercera pravo. Što se tiče antivirusa to nebi smjelo biti u pitanju jer je mjesecima radila pod istim AV bez ikakvih problema. Isti se problem javio, čak i na Ubuntu-u 9.04, ni sa njegovim alatima nije htjela pržiti. Mislim da je ona ipak 'out'.
    Uglavnom, hvala svima koji su se potrudili da pomognu.
     
  7. RaP

    RaP Komšija

    nece i kod mene je power calibration error bio......dotrajala przilica