NEC DVD snimacAD-7173BK label flash

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by virtualx, Feb 1, 2007.

  1. virtualx

    virtualx Aktivista

    planiram da uzmem dvd snimac neki pa mi je ovaj zapeo za oko.
    NEC DVD snimacAD-7173BK label flash
    zanimljivo je da moze pisati po mediju ,ali ono pisati slova slike i slicno pa se vidi na mediju
    zanima me jeli taj snimac losiji i da li postoji mogucnost da se brze povari nego ovi obicni,posto ima tu dodatnu funkciju
    da li da uzimam taj ili ne
    evo kako izgleda:
    [​IMG]
     
  2. Predator

    Predator Aktivista

    Jos samo da nas informises gdje ima kupiti media biti ce super.
    Sto se tice NEC-a ja sam ih promjenio 4 komada u 3 godine ovi novi su po mom misljenju sve gori, ako vec hoces da nesto pises kupi ond nekog LG-a sa LightScribe tehnologijom barem ima media kupiti, a mozda ti je pametnije neki Canon Pixima pa printati kolor slike na CD/DVD barem izgleda dosta ljepse od ovoga s***a.
     
  3. virtualx

    virtualx Aktivista

    ja sam i planirao LG uzeti ,ali sam vidio ovo pa da se raspitam.
    moze se to i na obicne dvd ove snimati ali sa one strane gdje se snima sadrzaj.
    ja mislio da je NEC dobra marka
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    NEC je daleko bolji od LG-a
     
  5. virtualx

    virtualx Aktivista

    e sad ce svako reci svoje
    nekome dobar nekome los i tako nikad kraja
    bolje da nisam ni pitao.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ma dobar je nec... ništa bolji ni lošiji od drugih.

    lg h22 je isto tako dobra kupovina.
     
  7. Predator

    Predator Aktivista

    Ja nakon 4 komada smatram da je los citac, a sto se snimanja tice to ti je sve slicno najvaznije ti je koristiti dobre medie ako uzmes Princo nijedan snimac na svijetu ti nece valjati dok Verbatim u svakom radi odlicno mada i tu zavisi malo od serije do serije.
     
  8. virtualx

    virtualx Aktivista

    nista uzimam LG
    kod nas je on default marka
     
  9. drdamir

    drdamir Aktivista

     
  10. Predator

    Predator Aktivista

    Kojem predstavnistvu i po kojoj cijeni prosvjetli me malo.
     
  11. zilo

    zilo Komšija

    Nije.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    AD-7173 nije iskljucivo NEC uredjaj vec su ga radili zajedno sa Sonyjem (Optiarc joint venture), i po ocjenama po netu spada u sam vrh writera i daleko je bolji od svih NEC i Sony-only uredjaja.
    Btw istog sam misljenja da je LG dosta losiji...
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    LG-a ne bi uzeo nema sanse, koliko sam ih vidio shebanih a samo optpakovanih :x
     
  14. zilo

    zilo Komšija

    Imao sam LG-a, sve je citao i nikad nije bilo problema. Skoro ga prodam i kupim NEC-a. Pogrijesio sam, ovo govno pola medija nece da procita.
     
  15. virtualx

    virtualx Aktivista

    kod nas kad uzimas comp po defaultu ugradjuju lg svakom
    ja sam imao lite on cd snimac i blokirao mu motor ,pa sam uzeo LG i nema problema sa njim.
    a ima i garancija pa sta me briga
     
  16. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ja imam dvd citac i dvd prazac lg-ov i nikad nikakvih problema nisam ima stvarno sam prezadovoljan, jedino kad sam gledao filmove znao mi je zastopati na par sekundi ali sam skontao da je greska u win dvd 8.Odkad sam instalirao power dvd7 nikad nikakvih problema nisam imao :wink:

    EDIT:zaboravio sam reci da je i kod mene novi firmware, bio mi je dl10 a sada dl13!
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    instaliras lijepo novi firmware i zivio, a ionako je problem do medija (vjerovatno princo)
     
  18. zilo

    zilo Komšija

    Nabacen je novi firmware. Mediji su verbatim, traxdata i memorex i nisu osteceni.

    Nista mi drugo ne preostaje nego da ga vratim. Imam garanciju jos jedno 6-7 mjeseci. :)
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    NEC da ne cita neostecenog verbatima :shock: , ako je stvarno tako odi i zamijeni ga jer se nec i verbatim vole ko romeo i julija :lol:
     
  20. Predator

    Predator Aktivista

    NEC je poznat po tome da lose cita izgrebane medije, lose cita ako je pun mjesec, isto tako ako mu je cejf nece procitati dvd koji mu nesto nelezi pa se ti slikaj, nakon cetiri komada peti nece meni u kucu garant.
    Imao sam donedavno i Pioneer 111D dosta dobro cita sve medije pa i one iz Videoteka koji su "poznati po kvaliteti" nisam ja neki ljubitelj LG-a realno samo im klime valjaju ali sto jest, jest nisu im snimaci losi.