Nedostaci accelera s1 rev2

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Zlatan, Oct 13, 2009.

  1. Zlatan

    Zlatan Komšija

  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja ti iz licnog iskustva mogu reci da je ovo best buy, i da sam imao bas ovaj hladnjak na 4850. Temperature su pale za 20 stepeni u loadu, idle jos i vise. S1 rev 2 i jedna 12-ka na 1500rpm rade ko sat, kartica garantovano nece preci 60C, dok bi memorija mogla da se grije vise. Ako imas zivaca da ove hladnjake po memoriji lijepis drugacije, da ispoliras ovu traku, naneses termalnu pastu na sredinu i samo na coskove po mrvicu sekundarnog, dat ce bolje rezultate, ali onda nema skidanja hladjenja sa memorije :mrgreen:
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo mene sa friskim updateom,prije pola sata sam stavio S1 rev2 na 4850 samo sto kod mene PCB nije referentni pa sam morao malo improvizirati.Posto je i orginalni cooler nevjerovatan nisam dobio neku pretjernu razliku,idle je ostao isti 33-34C al load je čučnuo za 10C.Folda WU od 511 na 48-49C Al sam najvise dobio na decibelima.Sad se moze i foldati i spavati kraj racunara.

    I jos nesto, nisam primjetio da tip nesto govori protiv S1 nego se zali na referentni hladnjak.
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma nije frka to.
    Samo iskrivis listice jednog hladnjaka za memoriju i to je to.
    Zapravo nije toliko ni potrebno imati hladnjake na memoriji.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Na moju svaku, ako Bog da, slijedecu grafu ce obavezno ici neki Accelero. Koji preporod sto se tice buke i temperatura. Sve preporuke.
     
  6. Zlatan

    Zlatan Komšija

    hvala Vam drugari na vrijednim informacijama!

    btw kad smo vec kod ovoga jel se ovo smatra boljim rjesenjem od ARCTIC COOLING Accelero Twin Turbo-a?
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Turbo je prilicno bucan spram 120mm na 7V to je oko 600rpm.Ziv se ne cuje a temp za pozeliti.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    kao sto Dino rece, prisloni (ja sam svoj zavezao zicom) jedan 12 cm vent (uzmi sta brandirano, tipa Coolermaster, Noctua ili sl.) i nema boljeg rjesenja. Ali pazi tokom montiranja Accelera, par kolega sa ovog foruma je sprzilo grafu tako :D

    btw, fino prati upustvo i ocisti sa gumicom pa i sa alkoholom memoriju i ostale chipove (ja preskocio taj dio). neki dan sam otvorio kuciste da ga ocistim, kad imam sta vidit- pola tih heatsinkova otpalo :/
     
  9. Zlatan

    Zlatan Komšija

    sta drugo reci nego mnogo hvala! nespretne su u mene ruke da se bakcu s ovim :) , platicu vjerovatno u radnji gdje cu kupit da mi to postave.... :smt006
     
  10. glama

    glama Novi član

    daj mi reci Zlatane gdje ćeš kupovati AC S1 i gdje ga ima za kupit prije par dana sam gledao u ingelu u tuzli nisu imali ni AC S1 rev2 niti AC Twin Turbo a na sajtu pišu dostupno a radnji ih nema kad sam ih upitao kad stiže ramenima sliježu uz riječi da nisu sigurni kada
     
  11. Zlatan

    Zlatan Komšija

    pa i ja sam mislio tu al sad rekose da nema izgleda kao da slabo updejtuju sajt ili je mozda dobavljivo po narudzbi(za to nisam pitao) al ja odmah ohladim cim nesto nema na stanju :)
    slabo stoje ove radnje IT cini mi se tj malo se robe unaprijed nabavlja...
     
  12. glama

    glama Novi član

    ma i to je problem kada sam bio u radnji rekao sam im da mi poruče i da ću doći po njega ali izgleda da ništa od toga slao sam im i mail ali nisu odgovorili o dobavljivosti AC S1 ili Twin Turbo ali na sajtu i dalje dostupno pa bar neka to izmjenu kad ih nemeju izgleda da samo kite sajt