Neispravan monitor!

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ibran, Oct 31, 2011.

  1. ibran

    ibran Aktivista

    Pozdrav forumu!

    Imam jedan monitor brendirane marke LCD simens,isti je u kvaru i trenutno kod servisera koji mi ne obećava da se može popraviti kao ima problema sa pločom na monitoru koja po njemu ima neki feler pa nemože da održi monitor u radu,kada sve uspostavi ponovo dođe do pada i misli da mu je problem ploća,da negdje pravi spoj ili šta več.Dali je neko sa foruma imao takav problem ili sličan sa monitorom i dali se isplati ulagati u njega.Monitor ima dobra karakteristike 22" portove VGA,DV i HDMI Model:AMILO LXL 3220W, pa ako je neko imao sličan problem dali ga je uspio riješiti i dali se financiski isplati,popravka istog.

    Hvala!

    Evo tehničkih podataka:

     
  2. ibran

    ibran Aktivista

    Evo da da se javim na temu i da saopštim da je monitor popravljen i da je u funkciji,malo sam ga testirao u everestu dijagnostika monitora i čini mi se sve je OK. :D
    Imali još kakav alat za testiranje monitora.Majistor kaže da je bio negdje prekid na ploči te da je preletovao,valjda hladni lem.
    Preporučena rezolucija je 1680 x 1050,a pošto sam skopčao monitor sa grafičkom sa HDMI kablom može rzolucija iči i na 1920 x 1080 ali mi malo boje dođu drečave,pa me interesuje imali načina da se to popravi.
    Kako se otkriva imali pozadinskog osvjetljenja?
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma kud ce ti bolja dijagnostika od tvojih očiju.
    Svi ti testovi kao taj u Everestu su isti.
     
  4. ibran

    ibran Aktivista

    Upravu si samo što se nije naviklo na ovakvu rezoluciju i velićinu dspleja, izgleda mi ogromno.
     
  5. ibran

    ibran Aktivista

    Ponovo kvar na monitoru, majistor mi reće da je upitanju elektronika nešto oko video čipa, sada me interesuje dali se može gdje nabaviti elektronika za njega i po kojoj cijeni. LCD Simens AMILO LXL 3220 W 22"
    kartica na njemu je oznake:
    DAMC82MA022 rev:B
    Video ČIP TSUM088GDI-lF
    APU5439999C
    0832S
    Ako je ko imao ovakvih problema bar da upute na nekoga ko može pomoći.
    Hvala!