Nero - Problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Shenron, Sep 23, 2004.

  1. Shenron

    Shenron Komšija

    Imam Nero 63125 (najnoviji).
    Neki sam dan kupio przilicu (Samsung 52x32x52x), i odmah problem. Naravno naspram stare przilice (pokoj joj dusi) brzina od 48x se cini ko warp 3455, al nemogu przit na 52x!!! Nema uopce te opcije u Nero-u!
    CD-ovi su Traxdata 52x 700MB.
    Kako sad dobit da mogu przit 52x (kad sam vec kupio 52x przilicu hocu da tako i przi 8) ).
    Negdje sam vec citao o ovom problemu, al sam zaboravio gdje i kako ga rjesiti :).
     
  2. kenci

    kenci Aktivista

    nero sam odredi brzinu pisanja cda.. znaci cim ubacis cd, on sam skonta koja je brzina najbolja....
    ti traxdata cdovi ne mogu izdrzati 52x.. probaj neki drugi program, koji ne podrzava taj smart sistem rezanja cdova
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    ma šta će ti 52x? možeš samo riskirat neupotrebljiv cd.

    btw. audio cd-e nemoj pržit na više od 8x-10x.
     
  4. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    kod mene je max 16x ,nista vise
    a ja mislim da mi je ista przilica i nikad nije uctao vise od 48x,
     
  5. djambo

    djambo Aktivista

    tako je to kad se oce proc jeftino
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    pa i ja sam jeftino sa lg-om prošao, pa radi najnormalnije.
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Ma ok. meni je i 48x dovoljno. Samo mi je bilo cudno sto nece przit na 52x.
    Ionako sebi snimam na nekih 24x :D
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    ma pusti onih 52x24x52
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    2-3 min vise po CD-u nista ne znaci, a trajat ce ti nesto duze. Ja btw przim na 16X vec skoro 3 god.
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    16x mi je ipak presporo :).
    Sad przim na 24x i taman je tu negdje :)
     
  11. kenci

    kenci Aktivista

    glupost.. ja rezem cdove na full speed..
    nigdje problema.. ako imas dobar rezac.. nikakvih problema.. ti njih narezo sa 2x il 52x.. isto ti je.. sve je do stabilnosti, i preciznosti lasera
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    nije glupost, na nekim starijim linijama (a vidio sam primjera i na linijskom pioneerovom dvd-u) brže snimljeni cd-i ili uopće ne rade ili se dugo očitavaju... ne samo sa mojom pržilicom.

    a u pitanju kvalitete, najbolje bi bilo na 1x snimat.
     
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Liteon rulz :)

    Razlika izmedju 16x i 32x je drasticna.
    Ovo sve ostalo iznad se mjeri u sekundama.

    32x -> 4852x je oko 20ak sec.
    48x -> 52x je 3-4
     
  14. markonirs

    markonirs Novi član

    Evo probat ću ja da ti objasnim, pošto stičem utisak da se malo skrenulo sa puta, tj. od suštine tvog pitanja. Tvoj rezač je 52x32x52 i tu nema dileme, NERO je taj, koji kada ubaciš medij (Verbatim, TDK, Princo, NO NAME i sl,) , daje sve brzine koju su ugrađene za tu vrstu medija u FIRMWARE tvog rezača. Znači kada je u pitanju ta vrsta diskova koje si koristio, u samom rezaču nije predviđeno da se reže većom brzinom od te. E sad imaš dve opcije. Prva je da probaš neke druge medije, tj. nekog drugog proizvođača i da nađeš one koje će tvoj uređaj prihvatiti kao 52x, ili da odeš na neki od sajtova koji nude FIRMW. za svaki od uređaja i da "flashujes" novi firmw. gde ćeš pronaći tvoj medij i dodati mu mogućnost rezanja 52x. Naravno da to nosi rizike da navedeni mediji ne odreaguju baš najbolje na tu brzinu, ali je velika šansa da će sve to funkcionisati. Znači u svakom slučaju ne brigaj brigu. Rezač ti je OK, a ako imaš volje da se zabavljaš sa ovim.
    E sad o tome dali je dobro rezati 52x ili ne, čuo si već razna mišljenja, moje je da to koristiš samo kada baš moraš, inače ne režem za prodaju nikada brzinom većom od 40x, a za svoju kolekciju ni brže od 32x. Mnogo ljudi koje znam tvrde da brzina rezanja ima i te kakve veze sa trajnošću CD-a ali sam to nikada nisam pratio.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    potpisujem ovo, mada je u igri citav niz faktora, pocevsi od kvaliteta pisaca, preko medija do kvalitete citaca te onog sta se snima..
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    naravno da ima tu više faktora... za kvalitetnu audio snimku treba još obratiti pozornost na kvalitetu (brzinu) digitale audio extrakcije (dae), koji preporučam za što vjerniju kopiju staviti ma max (kvalitetu skidanja, brzinu na min)... sa clonecd-om će onda čitati negdje 8x brzinom.
     
  17. Shenron

    Shenron Komšija

    Ok. kao sto rekoh sebi necu snimat vise od 24x a jedino ako mi se zurilo na 48x :).
    Iako sam ja snimao 12x cd-ove na 16x i ti cd-ovi rade bez greske vec 2 god :D
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ko i meni. A oni pijacharski na 48X ili 56X davno su u kanti zavrsili. :|