!@#$% .NET Framework 1.1

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Neo Bahamut Zero, Aug 22, 2005.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ev' ovako - krenuo da instaliram doticno gov** i pri kraju instalacije mi javi:

    RegSvcs.exe - Common Language Runtime Debugging Services

    Process id=0xc60 (3168), Thread id=0xa8c (2700).

    Click OK to terminate the application.
    Click CANCEL to debug the application.
    -------------------------------------------------------------

    Kad kliknem na CANCEL pojavi se slijedece:

    RegSvcs.exe - No debugger found

    Registered JIT debugger is not available. An attempt to launch a JIT debugger with the following command resulted in an error code of 0x2 (2).
    Please check computer settings.

    cordbg.exe !a 0xc60

    Click on Retry to have the process wait while attaching the debugger manually.
    Click on Cancel to abort the JIT debug request.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    I ovako se ponovi jos jednom. Nakon toga instalacija se prekine i kaze da se nije moglo instalirati bla, bla, bla. Contact support service. Ima li ko ideju sta da radim.
    Odmah da napomenem da sam mijenjao i brisao regional settings, language bar, probao u safe modu, brisao registry stavke za postojeci .net i sve ono sto je vezano za uobicajene probleme pri instalaciji, ali kod mene ni da makne. Ajte pomozite.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    prije je bio problem na .net nije volio nas jezik (bosanski na sp2);

    cuo sam da neki kazu da treba izbrisati \windows\system32\mscoree.dll
    pa pokusati ponovo, a opet na linku ispod ima raznih (manje - vise ludih;)) ideja.

    http://www.dotnet247.com/247reference/m ... 91503.aspx

    ovo bi jos moglo biti zanimljivo, pomoglo je jednom mom prijatelju:

    http://blogs.msdn.com/astebner/archive/ ... 06671.aspx

    te ovo:

    http://www.dotnet247.com/247reference/m ... 85233.aspx

    ako sve ovo ne uspije, mozda jos da probas instalirati preko winupdate?
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Probao i .NET 1.0, 1.1, 2.0 Beta2 i opet nista. Vidjecu moze li se sta uraditi preko ovih trikova sto si naveo. Hebga zadevera me ova Encarta pravo. :cry: Sve sam blize prelasku na Linux ili Mac definitivno.
     
  4. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    Control panel >>Reginal set...>> Advanced>> select language for non unicode prog..... Welsh
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ma probao druze, nije do toga.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Reinstalacija :smt047
     
  7. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    Imao sam isti problem i promjenom non unocode na welsh sam rijeshio problem....
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Rijesio sam problem nakon bruku sati i preko 100 potrosenih megabajta. Rjesenje se sastojalo u tome da sam morao prvo slipstream-ati .NET SP1 i .NET ASP Patch u pocetnu .NET 1.1 instalaciju i potom staviti sve regionalne postavke na US English. Apple rulez. :mrgreen:
     
  9. Guest

    Guest Guest

    Možeš li mi molim te, objasniti malo bolje kako si riješio problem... Evo ja se mučim 6 dana... Ne mogu na nađem odgovor..
    Hvala unaprijed...
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Je li ovo smart bot ili je neko nakon 7 godina otvorio temu? :roll: