Streaming servisi: Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Disney+

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kvaju, Jan 6, 2016.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Kodi je zakon, pa onda torrenti, barem dok nebudemo u 21 vijeku jer smo trenutno u 18-om max 19 po svemu, porediti zapad sa bosnom je cisti vic, ovo je karikatura, i imaitacija drzave tako da svako poredjenje nema smisla.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne može se ništa porediti sa jednostavnošću i integrisanošću legalnih streaming servisa, a nekome je to važnije od besplatnih zajebancija sa torrentima. Znam da ja sve manje imam živaca za to bez obzira što je "besplatno" jer smatram da slobodno vrijeme nema cijenu. Svaki dodatni klik, čekanje, "buffering" ekran, pojedninačno skidanje titlova te kopiranje na hdd/dvd/bdr je gubljenje vremena.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    U 18. vijeku, pa onda nemamo šta pričat o netu, hamo svi u pozorište ili izađi vani da čujemo šta nam telal kaže. Možda nam spomene bolju netflix ponudu :lol:
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Ma nije 18 ti, nego po mnogo cemu 16, ali nebitno jedino moderno jeste net, sve ostalo zapelo u srednjem vijeku.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Nekome nije mrsko za uzivanje da se potrudi, da dobije dobru sliku, 5.1 zvuk, i sl, a nekome je dosta, i sd da uziva sve je stvar ukusa, samo raja je postala opsjednuta sve im tesko, mrsko, a nije im bilo tesko otici u videoteku po snijegu, i onda uzivati sada smeta sve sto nije jucer, jebi ga malo se pohasilo sve.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zna se desiti da još uvijek odem u videoteku i iznajmim dobar film na BR disku. Dok traje jedan blok reklama na tv-u odem i vratim se i pri tome za 1KM imam najbolju moguću sliku. Kako je sve manje vremena, jednostavno hoću da sve radi na plug-n-play principu.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Boga ti koja videoteka radi? Ja se ne sjećam kad sam negdje vidio neku... Je li radi pinky u stometarci?
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Ja nisam otvorene videoteke vidio najmanje 5g. ali mozda ima neka, neznam jer imam svoju kolekciju blu ray filmova pa me slabo zanima.
    nekada sam placao koncerte po 70km. preko amazona, bio posten, legalan, ali prosla su ta vremena.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne radi kod mene. Ono sto vec ima otvori, ono sto nema, pise "Unable to load titles at this time". Ne vidim nista novo da ima
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne rade svi filteri sa liste jer su poprilicno stari. Ali neki rade.

    [​IMG]
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ok bar nesto da se iskoristi naletih pa da podhelim :)
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Da da, ima dobrih stvari obzirom da su filteri samog netflixa siromasni.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koristi li neko ovo preko VPN-a? Treba mi pomoć nešto da downloadujem.
     
  15. Minx

    Minx Aktivista

    I koji je na kraju prijedlog za vpn posto planiram nastaviti sa netflixom?
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam ostao na smartflix-u dok ne vidim koji ce VPN/DNS provajderi popadati a koji ostati.
     
  17. Minx

    Minx Aktivista

    To je opcija samo za racunar?
    Posluzit ce za pocetak.
    Trebat ce mi nesto i za tv, ali moze pricekati.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, smartflix je aplikacija za Win i Mac. Sto se TV-a tice, moze se ganjati neko najjeftinije "filter" rjesenje pa ako prestane da radi, da se mnogo ne zale pare. TV mi je spojen direktno na PC pa nisam nikada setovao DNS servere na smart TV-u. Tu ce ti morati neko drugi pomoci.
     
  19. Minx

    Minx Aktivista

    Problem je sto nemam smart tv :D
    Znaci opcija je nesto preko modema iscackati ukoliko je moguce posto planiram gledati preko fire tv stick-a.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Podese se DNS serveri na modem da bi svi uredjaji bili "filtrirani" ali se nisam bačkao oko toga. I ja imam u planu fire stick obzirom da mi TV nije smart a ne planirma ge ni mijenjati u dogledno vrijeme.