Streaming servisi: Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Disney+

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kvaju, Jan 6, 2016.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ok, potrazim na youtube :)
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

  3. JVC

    JVC Overclocker

     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pardon na 'brzom' odgovoru. :lol: Guzva, pa se nije stiglo.

    Nebi rekao da ima... Nisam obracao paznju. Pogledam kasnije kad budem pri Pleyki.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kolega iz Sa. nasao kako gledati Am. Netflix preko PS4 (pretpostavljam da fercera i na PS3). Samo DNS promjenuti. Ja nisam jos testirao, ali ovaj kolega iz Sa. jeste, i jos jedan iz Zg. takodjer i kazu da radi:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. Ninja

    Ninja Komšija

    Probao sam to upravo na TV-u, uspio sam se konektovat, ali je iz nekog razloga presporo, neće ni slike da učita. Ali se pojavio mnogo veći izbor nego inače.
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Preko tog dns manje brzine interneta ti budu.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma


    http://www.windowscentral.com/after-goi ... roxy-users


    Toliko o tome da se ne trebamo žaliti na količinu sadržaja te da jednostavno trebamo koristiti VPN i slične metode ;)
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    To govore od kako su uveli netflix u druge regije.
     
  10. black

    black Komšija

    Ne zavisi bandwidth od DNS-a.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ali definitivno imas manji bandwidth kad stavis ovaj DNS. Ne znam do cega je tacno. Nit me interesuje iskreno. :)
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    zoi - Takodjer mislim da od toga nema ništa. O tome se prica gotovo kako postoji netflix. Mozda je sada veci pritisak na njih kak osu se proširili pa i nesto bude od tog. Svejedno je mjesečna pretplata. Kada blokiraju, otkže se i svi sretni.
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Porez na budale, dok je torrenta, i kodi-a mogu mami uzimati pare za sranje.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Zavisi, ako ne smiješ skidati torrente ovo je praktično
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Plus što torrenti, kodi i ostale "budalaštine" ne rade na konzolama. Pljuje se na Netflix k'o da u najmanju ruku košta 100KM mjesečno (a vjerujem da se više pljuje zbog cijene nego zbog sadržaja). Bosna (TM).
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma


    Ma dobar je TM, al ljudi porede sa ilegalnim stvarima :)

    Probaj skidat ovako ladno bez proxy i zajebancija filmove vani :D

    Netflix i takvi zlatna vrijedni :)
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Cuj porez na budale.. Ne bi bilo serija i filmova uopste da svi tako razmisljaju.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    U Americi kaznjavaju za pirateriju, pa ljudi nece da rizikuju sa torrentima. Ne pise FBI upozorenje bez razloga na svakom originalnom DVD prije pocetka filma. Plus nece da se handre, nego samo prst u uho, i da se zavale gledat. Tako da im je Netflix (Hulu, Amazon video) prava stvar. A sta je njima 9$ mjesecno. Pa jbt. to je 2 hamburgera, ili jedna pristojna pizza.

    Tako da govoriti porez na budale, je vise nego smijesno. Ljudi vole rahatluk, i nije im mrsko potrositi koji dinar na to.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: RE: Re: Netflix dostupan i u BIH

    Znam dva lika koja su to pokušala u ja mislim Njemačkoj i Americi. Dva mjeseca su poslije toga radili da plate kaznu. :lol:
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Meni je porez na budale servis koji nema prevoda, za to nedam pare nebitno koliko znam, ili ne znam engleski hocu ako mi pruzas uslugu u mojoj zemlji obezbijedis prevod, pusti se ti te price vani nesmijes ovo, ili ono, mi smo u jebenoj bosni, u srednjem vijeku, gdje nemas vode u glavnom gradu, a pricamo o nekim glupostima sa zapada, mi necemo biti ni blizu evrope jos 20g. tako da mozemo skidati, gledati, i sl. jos komforno 50g. a poslije zivo mi se hebe.
    Sadrzaj netflixa za bih je sranje, plus bez titlova meni licno ne vrijedi ni 5km. nisu pare problem, problem je princip pruzas sakt sevis,a trazis pare kao za punu uslugu.
    Jebo to, kad abudemo evropa, a mnogi od nas to nece dozivjeti onda neka se placa,a sada sipak im.
    Do jucer vam yifi ripovi bili zakletva, a sada nemozete zivjeti bez trecerazrednih filmova, i serija, odjenom se progospodili, koju suplju bacate to je cudo jedno.