Nezeljeni autamatski download

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Zikret, May 15, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Zikret

    Zikret Novi član

    Ovako: Novi sam na forumu i imam jedan zanimljiv problem.

    Nedavno sam prikljucio ADSL i konekcija je cool. No, imam problem sa nezeljenim automatskim downloadom, a radi se o slijedecem:

    Conektujem se na net te dok provjerim mail na racunu mi, nakon nekog perioda, prikaze da sam downloadovao 20, nekada i blizu 100MB, tako sam za jedan dan dostigao cifru od 500MB a zapravo nisam downloadovao nista sem MSN Messagera kapaciteta nekih 10-ak MB.

    Zanima me do cega bi moglo biti pa mi tako mnogo obracunava download i kako to rijesiti? U BH Telecomu su mi rekli da postoji mogucnost da na PC-u imam virusa koji downloadovaju, no ja sam formatirao HDD ali opet ista stvar, a imam i antivirus koji ne pokazuje tragove virusa.

    Kasnije sam doznao da msn odnosno ukljucivanje camere uzima mnogo downloada, pa sam i to ukinuo ali opet isto mi se desava, doduse manje ali cifra od 20-50MB za nekih sat vremena surfanja po netu, po meni je to previse.

    Nadam se da cemi neko pomoci i uputiti na pravi put rjesavanja mog problema.


    pozdrav
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    nije previse, pogotovo ako si na 9G paketu.
     
  3. Zikret

    Zikret Novi član

    pa zar se i surfanje obracunava...???

    Nisam dobro upucen u ADSL funkcionisanje!

    Znaci i kada posjecujes stranice obracunava ti download!?

    De mi reci web cam uzima li puno downloada???


    pozdrav
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Download ti se obracunava kada skidas trilere, ostali zanrovi ne obracunavaju promet. Znaci slobodno surfaj i skidaj sta hoces, samo je bitno ne skidati trilere.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Video (youtube, web kamera, traileri i sl.) najviše prometa troši. Download raznorazni isto tako. Messenger i gledanje stranica najmanje troši (izuzetak stranice sa video sadržajem). Dakle šta god radiš na netu promet se troši.
    Pogledaj i da ti nisu automatski update-i uključeni (XP):
    desnim klik na my computer > automatic updates > turn off automatic updates > apply

    Dobrodošao na forum. :smt006
     
  6. Zikret

    Zikret Novi član

    Hvala na dobrodoslici

    Iskljucio sam automatski update w XP - a

    hvala vam na uputama...

    Znaci izbjegavati video i kameru...i nece biti velikog troska...

    hehe

    Na paketu sam od 3G pa nemam dovoljno za video ...hehe

    pozdrav
     
  7. Zikret

    Zikret Novi član


    dali ovo podrazumijeva i ukljucivanje kamere u toku dopisivanja
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Ako ti saljes signal to nije problem jer je upload neogranicen.
     
  9. GW

    GW Moderator

    Ali uz to će gledati i nekoga se druge strane pa je to download i nije besplatno. Uglavnom gledaj potrošnju dok ne stvoriš naviku korištenja.
     
  10. Zikret

    Zikret Novi član

    Znaci tako isto vazi i za audio prenos.

    Ako ja ukljucim svoju cam i mic neobracunava mi, a ako prihvatim cam i mic od onog s kime komuniciram, tada obracunavaju downloads...

    mislim da kontam. Ali moram priznati da mi nije bilo ovako objasnjeno za ADSL. Ipak je prihvatljiviji (s ekonomskog aspekta) Wirles konekcija...hehe

    hvala na savjetima.



    Da li postoje filmovi za downloads u free zoni? ako postoje kako da dodem do njih?!
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Da, tako je, ako ti primas podatke (gledas nekog preko web kamere), ti pravis download i to se obracunava. Ako neko tebe gleda na web kameri, ti pravis upload, on pravi download. Isto vazi i za audio.

    Free zona je postala govno, bihnet je to unistio (prvo su ukinuli FTP server, zatim su usporili Usenet na 15kBps). Iako bude nesto ponekad, to je sve sica.
     
  12. artemis

    artemis Komšija

    Bihnet sprema "iznenađenje" što se tiče FZ,dio njihovog maila(barem su poslali odgovor) :lol:
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    neke tamo 20** godine
     
  14. JasonH

    JasonH Aktivista

    Ah , neka nediraju free zonu .. *opisam im se na nju ..
    Nek nam daju FLATRATE :cry:
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Neces gledati taj film bar naredne dvije godine. Izmust ce nas koliko god mogu.
     
  16. JasonH

    JasonH Aktivista

    Skontacu ja nacin da njih namuzem :twisted:
    Ukombinovacu nešto ..
     
  17. Zikret

    Zikret Novi član

    zato je najbolji wirles - no limit , jest da nije brzina kao adsl, ali moze posluziti hehe. meni se cini da cookies - i uzimaju dosta pa nam nabace na racun---- ja budem mnogo na netu, pa znam nakupit cookies-a da me glava zaboli--hehe,
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma kakvi cookiesi, to su veoma sitni fajlovi.
     
  19. Zikret

    Zikret Novi član

    znam da su sitni...ali ih se nakupi...hehe

    Samo je glupost ovo za msn i cam...

    Ja sam se sokirao kad sam vidio cifru nakon chata...uh

    moze li se to ikako zaobici da ne ide na racun...hehe

    sto bih volio naletiti na hakera koji ima takvo rjesenje...


    Salim se


    Ovo pisem posto vidim da ucesnici foruma nisu nesto zadovoljni bih.net-om , ali sta bi...takvi su nam kakvi su.

    Mozda kad privatizuju bh telecom mozda nam i bude ko ovima na zapadu....tamo negdje 2014.godine...hehe
     
  20. Konjislav

    Konjislav Komšija

    naravno da su nezadovoljni jer nijedan ISP ne valja, veliki pingovi, brzine gotovo nikada nisu kao reklamirane, mada ako cemo birat opet je adsl vrh
     
Thread Status:
Not open for further replies.