nforce 2 i memorija

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by syss, Oct 24, 2003.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    evo ljudi došao sam u posjed par memorijskih modula (na ograničeno vrijeme) i sada znam sve o dual chanelu :D
    za početak radi se o 2 identična kingmax superram modula 256/400MHz. u nekim prijašnjim postovima (ne da mi se tražit kojem) sam pitao za kompatibilnost dva modula različitih proizvođača na nforce ploči... eto u jednom banku radi kingmax na 333MHz, u drugom tj. trećem dolje potpisani hynix na 333MHz, za sad sve radi stabilno već sat vremena i vjerujem da neće bit problema.

    benchevi su...

    single 333

    3dmark - 9440
    jedi night - 88.1
    aida - 2469/941

    dual 333

    3dmark - 9645
    jedi night - 96.3
    aida - 2527/1009

    dual 360 :wink:

    3dmark - 9910
    jedi night - 102.1
    aida - 2668/1070

    eto sad sam i sa vama podijelio ove bencheve, tako da ako nekog zanima razlika u relaciji single-dual može vidjet ovdje.
    razlika i nije tako velika, eto jedi je na oc-anom procu dobio 20-ak% više, a aida (za koju sam mislio da će pokazat najveće razlike) ima minimalno ubrzanje. jedino je dobro to što sad cijeli sistem puno lakše diše sa 512 rama, puno memorije guta ovaj xp...

    eh da nabavio sam i artic silver ceramique, ali u nedostatku senzora na matičnoj ne mogu vam dat baš precizne rezultate :D
    probat ću je stavit na graf, jer je sada na gpu (i procu) onaj titan-ov silver grease i stvarno se jako grije (na gpu mislim), pa sam malo spustio takt... jel tko ima iskustva sa nekakvim dobrim ventovima za graf (ova dolje u potpisu) thermaltakeov blue ili crystal možda?

    p.s. sve donacije za nekakvog abita ili epoxa sa senzorima :D su dobrodošle!
     
  2. Xan

    Xan Aktivista

    kolko vidim razlike baš i nisu prevelike... neznam šta se svi forsaju sa tim DC-om... mislim, da imam 2 rama i DC matičnu sigurno da bih uključio, ali sigurno nebi išao kupovat rame ako mi ne treba jer je pomak vrlo mali...
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    ma nisu velike razlike, al eto stavio sam sad i svoj modul... uglavnom 768rama na 333, svi benchevi su isti ko i na 512rama, al se zato word i slična sranja otvaraju čim ih pogledaš.
     
  4. sead

    sead Novi član

    nista specijalno