nForce4 !

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sleeper, Oct 20, 2004.

  1. Sleeper

    Sleeper Komšija

    nice gear :mrgreen: trebao sam radit u marketigu :wink:
     
  2. CH1LE

    CH1LE Novi član

    Po meni jedino SLI varijanta je must have, a izostanak soundstorma zbog proizvođača ploča je katastrofa :(.
    Performanse su u rangu nf3 250. Pozitivno je što će omogućiti i ljudima sa socket 754 procesorima da imaju zvjerke pod haubom.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ko kupi dvije graficke za SLI, sigurno mu nece biti problem izdvojiti za neki Audigy2 i GigaWorks zvucnike. Mada bi super bilo da su poboljsali i ovako odlicnu zvucnu integraciju (ili makar ostavili staru). Da hoce i ATI poceti raditi neke chipsete za AMD pa da konkurencija bude ljepsa (nama naravno).
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    ma stavili bi oni nego nomoze ba sve stat valjda pa southbridge bit ko tepsija
     
  5. CH1LE

    CH1LE Novi član

    Ovo je prema internet recenzijama vezano za volju proizvođača ploča (soundstorm) a ne za ograničenja southbridga.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Makar je u dansanje moderno vrijeme lako anulirati velicinu i zagrijavanje chipseta. Bolje Soundstorm+veliki ventilatori na oba bridgea nego bez fine integracije :mrgreen:
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Mislim da to nije zbog zagrijavanja, vec zbog cijene licence.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    ma bolan vidi bga pakiranje bridgea (josh ima samo nesta kao southbridge) northbridge nejma jer je integrisan u athlonu
     
  9. GhostDog

    GhostDog Guest

    joj teshka chovjeka