Nikon Coolpix L100 - iskustva ???

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by najamnik, Oct 2, 2009.

  1. najamnik

    najamnik Novi član

    Blizi se Nova godina pa cu se pocastiti aparatom. treba mi apart bez puno rucnog rada, znaci automatika sve ili skoro sve, sa boljim i sirim objektivom ali na amaterskom nivou, cisto za neke slike sa godisnjih i sl. nesto kao kompakt digitalac ali malo bolji. vec sam pitao sa jedan model ali mi je sad u Robotu zapao ovaj sa cijenom od 499 KM (u Srbiji je oko 400 KM po web stranicama). E sad, fino izgleda, recenzija je ok bar koliko se ja kao normalni korisnik razumijem pa me zanima sta vi mislite.? Unaprije hvala





    Nikon Coolpix L100 - 235 €

    Opis:
    Fotoaparat rezolucije od 10 megapiksela sa moćnim objektivom sa zumom. Bilo da želite da snimite impresivne grupne portrete, pejzaže od kojih zastaje dah ili detaljne krupne planove, to ćete moći da uradite pomoću prilagodljivog NIKKOR objektiva sa zumom od 15x i mogućnošću širokougaonog snimanja. Automatski birač scene će automatski optimizovati sve postavke fotoaparata prema objektu koji snimate, dok će napredne tehnologije protiv zamućenja funkcionisati kako bi otklonile rizik od dobijanja zamućenih slika. Koristeći spektar automatskih funkcija za portrete nikada nećete propustiti nijedan osmeh, a fotoaparat će vas upozoriti ako su nekome oči bile zatvorene, tako da ćete brzo moći da napravite još jedan snimak. COOLPIX L100 – pristupačan, prilagodljiv i moćan.
    Ovaj fotoaparat je dostupan u crnoj boji.

    * Širokougaoni NIKKOR objektiv sa zumom od 15x
    * Tehnologije protiv zamućenja 4x
    * Pametni sistem za portrete i automatski birač scene
    * LCD ekran od 3 inča


    Tehnicki Podaci:
    Cena: 235 €
    Broj MPix: 10.1
    Velicina senzora: 1/2.33 " (6.13 x 4.60 mm, 0.28 cm²)
    Rezolucija: 3648 x 2736
    Opt. zum: 15x
    Digitalni zum: 4x
    Zizna daljina: 28-420mm
    Nacin fokusiranja: Autofocus + manuelni
    Makro mod: 1cm
    Velicina LCD-a: 3.0"
    Broj piksela LCD-a: 230,000
    Osetljivost: Auto (80 - 3200)
    Brzina zatvaraca: 1/2000 sec
    Kontrola ekspozicije: -2 to +2 EV in 1/3 EV steps
    Balans belog: 5 pozicija + manuelni
    Modovi blica: Auto, Fill-in, Red-Eye reduction, Slow, Off
    Video zapis: 640x480, 30fps
    Zapis zvuka: Da
    Eksterna memorija: SD/SDHC
    Interna memorija: 44MB
    Konekcija sa racunarom (PS): USB 2.0 (480Mbit/sec)
    Video izlaz: Da
    Baterija: 2xAA
    Sirina: 110mm
    Visina: 72mm
    Debljina: 78mm
    Tezina: 360g
     
  2. erol_brcak

    erol_brcak Novi član

    Nemam iskustva sa datim aparatom,ali ovako po funkcijama cini se ko izvrstan prosumercic :)

    Baci oko i na Canon PowerShot S5 IS koji je nazalost izasao iz prodaje,a mozes pogledati nj. nasljednika sx10 koji doduse prelazi tvoj budzet za oko 100 -150 km,ali izvrstan aparat;28 - 560 mm (20x zoom),brzi okidac 1/3200...

    Ajd da ne tusim,koji god da uzmes usrecit ces se,siguran sam,super su to aparati,posebice za neprezahtjevnog kupca ;)
     
  3. najamnik

    najamnik Novi član

    pogledacu sve te koje si mi preporucio jer mi nije zurbe. imam neki olympus c500 koji radi ali je spor i sl a ovi su kako sam skontao nesto jaci zbog objektiva od klasicnik pocket aparata a opet nisu skupi kao SLR i zahtjevni :)