Nintendo DS, 2DS, 3DS, 3DS XL

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, Sep 26, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Nintendo DS, 3DS, 3DS XL

    Jos uvijek nista od toga za 3ds, podrzavaju mali broj naslova, + svako malo izlaze updatei za konzolu pa onda padne u vodu i ta R4. Ganjaj igre origi, imas i polovnih na ebayu i sl.
     
  2. Venom

    Venom Aktivista

    Re: Nintendo DS, 3DS, 3DS XL

    Nije meni frka ne vrsiti update konzole, i svakako mogu samo obicne ds igre na ovo a ne 3ds igre. Gdje god sam guglao kazu da podrzava moj 3ds i firmware, al ne mogu da "nariktam"
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Nintendo DS, 3DS, 3DS XL

    Prvo moras updateovati karticu u nekom obicnom DS-u (ili DSi), pa onda ide update konzole. Obratno ne radi naravno.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Nintendo DS, 3DS, 3DS XL

    Imas ma piku par likova koji prodaju te r4 kartice. Kazes mu koji ti je firmware i tip ti proda odgovarajucu r4 karticu. Ja tako kupih, al izasao firmware update, a da bi pristupio nintendo eShopu (da kupim PokeMone Y) morao sam odraditi update. Nakon toga, R4 mi vise ne radi, eno je skuplja prasinu. Napisi koji ti je firmware i ako ti pashe dat cu ti ja ovu svoju.
     
  5. Venom

    Venom Aktivista

    Re: Nintendo DS, 3DS, 3DS XL

    Stupio sam u kontakt sa nekim likom sa pika koji prodaje to (kao sto je Vedo rekao) i upravo to se mora odratiti.
    Odo traziti nekoga sa ds-om ili dsi-em :)
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Nintendo DS, 3DS, 3DS XL

    Ja sam to probao, otisao kod Juke u BBI i on je ubacio u DSi, ali nije uspio. Onda sam od drugog lika sa pika kupio r4 koja je radila na mom 3dsu out-of-the-box. Provjeri sa jos par likova sa pika, naci ces ljude koje ce ti dati r4 bez potrebe updatea.
     
  7. Venom

    Venom Aktivista

    Re: Nintendo DS, 3DS, 3DS XL

    Znaci koji ciganluk u onom Targetu to je cudo jedno.

    Tl;dr - bezveze isao od dobrinje do bbi-a par puta, potrosio gorivo i zivce, da na kraju ne bi nista uradio.

    Uglavnom u subotu otisao u target i kupio doticnu R4 karticu. Inace je cijena cak 120KM jer oni to kao pripreme sa nekim softverom (koji dzaba skines sa neta i za kojim nema potrebe jer kartica dodje svakako sa svojim os-om) i natrpaju jedno 100 romova. Rekao da mi ne treba nista samo kartica sama i koliko je para - kaze 55KM. Dobro. Pitao jel moze na moj 3DS sigurno jer sam apdejtao na zadnji softver - kaze moze sigurno kartica se sama apdejtuje. Dobro.
    Dosao kuci stavim karticu i (naravno) ne moze se pokrenuti. Kontam haj dobro mora se softver njen apdejtat pa ce onda proraditi, nadjem ja sve, stavim na karticu, pokrenem opet, kad jok. Nece pa nece. Izguglam da se treba prvo staviti u neki dsi/dsi xl da se apdejtuje pa se onda moze pokrenuti. Dobro.
    Danas poslije posla odem sa karticom kod njih, kazem da se ne moze porenuti - kaze mi da donesem 3DS i oni ce to napraviti (moja greska jer nisam ponio konzolu). Reko pokusavao sam sve zivo, ne moze se pokrenuti na mojoj konzoli - kaze donesi 3DS i mi cemo to napraviti. Dobro.
    Odem na dbr uzmem konzolu i vratim se u BBI, reko donio sam konzolu - kaze mi eh posto nisi uzeo nikakav softver od nas mi cemo ti morati ovo naplatiti sta god uradimo. Nisam ni stigao pitati koliko bi to bilo para - kaze mi da kolega koji to radi nije tu i da dodjem sutra opet. Dobro. Reko ja radim do 6 prijatelju i ne mogu izaci ranije s posla - kaze mi da i kolega radi do 6 i da ne zna sta cemo. Rece mi onda ipak da dodjem onda u cetvrtak da to oni pogledaju i uredno naplate.

    Znaci prodao si mi stvar za koju si rekao da ce raditi, i koja ocigledno ne radi, zelis mi naplatiti da napravis stvar koja je trebala od pocetka raditi (sigurno papreno naplatiti kao i sve ostalo u onoj radnji) i jos me vozikas s jednog kraja grada na drugi da bi mi rekao da ti kolega koji radi "to" nije tu. Ko je ovdje lud.

    Znaci inace ova ista kartica kad se narucuje s neta izadje cak 16$, ali naravno nisam mogao cekati pa sam (nazalost) uzeo kod njih.

    Edit: ovaj "cetvrtak" iz teksta je slijedeci cetvrtak poslije nove godine, naravno ne mislim otici i placati bezveze.
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Nintendo DS, 3DS, 3DS XL

    Ti si lud sto si dao 55KM (to 120KM je rofl teski), pa onda sto si dopustio da ti posebno naplacuju sto ce ti napraviti nesto sto je, po njihovim rijecima, trebalo raditi. Kradja obicna.

    btw, ako je to ista R4 kartica koja ide u NDS, imas za 15KM online.
     
  9. vutra

    vutra Komšija

    Re: Nintendo DS, 3DS, 3DS XL

    Zna li neko imal' u target-u uzeti "Bravely Default" i koja je cijena (ako je neko uzimao)?
     
  10. FearLess

    FearLess Aktivista

    Re: Nintendo DS, 3DS, 3DS XL

    Imas na piku, nije losa cijena 88KM...
     
  11. vutra

    vutra Komšija

    Re: Nintendo DS, 3DS, 3DS XL

    Kupio. Doduše download verziju. :D
     
  12. FearLess

    FearLess Aktivista

    Re: Nintendo DS, 3DS, 3DS XL

    I kakvi su komentari, posto i ja planiram da kupim.
    A moram jos i Kid Icarus uzeti.
     
  13. vutra

    vutra Komšija

    Re: Nintendo DS, 3DS, 3DS XL

    Imaju odličan demo igre, koji manje više daje uvid u skoro sve aspekte igre i koji nije dio pune verzije igre, dakle demo je sam za sebe.
    Igra je ok, pošto sam ja iz demo-a izvukao ~30 sati :mrgreen: , kad sam počeo igrati punu verziju wow efekat se negdje zagubio.

    Uglavnom, imaš 24 klase (jobs), svaku klasu možeš levelovati do lvl 14, s tim što svaki od likova (ima ih 4) leveluje klase zasebno, dakle ako si od onih koji hoće sve na max, ima dosta grindanja.

    Svi questovi imaju voiceover, što je za pohvalu. Questovi su relativno....zanimljivi, mene nisu nešto privukli da igram bez prestanka čisto da vidim ishod, tako da ovo zavisi od pojedinca.

    Bravely/default sistem je zanimljiv spin klasične FF borbe, bravely ti omogućava da napadneš do 4 puta u jednom potezu (trošeći BP, s kojima možeš biti u minusu do -3 i možeš ih imati max 3), dok default, naizgled beskorisna opcija, daje ti mogućnost da preskočiš svoj potez/red uz povećan defense za taj potez, pri tom povećavajući broj BP poena (pretpostavljam Battle Points) koje u narednim potezima možeš potrošiti.
    Imaš tu i specijalne, jače, skillove koje možeš "craftati", i za koje moraš ispuniti određene uslove da bi ih moga iskoristiti (lupam, 10x napadni neprijatelje melee napadom, uradi određen broj crit udaraca....).
    Također može pozvati "prijatelje", odnosno jednog od njihovih likova (koje oni "share-aju"), da pomognu u borbi.

    Što se tiče opreme, svaka klasa može nositi bilo koji dio opreme, s tim što oprema ima rating sistem SABCDE, pa tako S oprema je najbolja za određenu klasu.

    Kao mini igra, moraš popraviti jedno razrušeno selo, čime otključavaš određene iteme i opremu. Prijatelji pa čak i SquareEnix ti u selo mogu poslati boss-a, kojeg možeš dalje proslijediti ili ga ubiti uz šansu da dobiješ neki item.


    Helem, ako tražiš igru koja ima dosta sadržaja i ako si "gotta catch 'em all" tip, definitivno se isplati.

    If you have any questions, please hit that like button, subscribe and share :mrgreen:
     
  14. FearLess

    FearLess Aktivista

    Re: Nintendo DS, 3DS, 3DS XL

    Nista morat cu kupiti cim se docepam para.

    Do tad Steel Diver Sub Wars je dzaba na eShopu pa se docepajte svoje kopije :)
     
  15. vutra

    vutra Komšija

    Re: Nintendo DS, 3DS, 3DS XL

    Ko je napravio Nintendo Network ID u zadnjih par mjeseci, poslali su Super Mario Bros. Deluxe download kodove, pa provjerite mail-ove.
     
  16. FearLess

    FearLess Aktivista

    Re: Nintendo DS, 3DS, 3DS XL

    Hvala na napomeni, registrovao sam NN ID na mail koji rijetko koristim. Valja sad opet prelaziti Super Mario Bros :)

    Treba sto vise ovakvih akcija.
     
  17. vutra

    vutra Komšija

    Re: Nintendo DS, 3DS, 3DS XL

    :smt081

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. vutra

    vutra Komšija

    Re: Nintendo DS, 3DS, 3DS XL

    Završih ovaj Bravely Default (jedan od dva kraja) nakon ~80 sati, mada mi je ostalo još stvari za 100% completion. Prije toga sam izgubio 60 sati zbog pokvarenog save-a. :evil:
    Osim što su malo zeznuli Chapter 5 i vjerovatno 6, vrijedi svake marke.

    Bravely Second je već u testnoj fazi, pa ćemo vidjeti hoće li doći do nas.
    In the meantime, Fire Emblem, here i come.
     
  19. vutra

    vutra Komšija

  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Nintendo DS, 3DS, 3DS XL

    Pet različitih verzija konzole, a u izradi su igre koje će raditi samo sa novim modelima. Isto kao da gomila djece sjedi u upravnom odboru i R&D odjelu.