Nintendo Revolution

Discussion in 'Igre i konzole' started by Neo Bahamut Zero, May 18, 2005.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da ipak ispadne fer prema svim console brandovima. Meni licno izgledom najljepsi od sve tri predstavljene konzole. Izgledom samo - dok hardverski nece biti nista impresivno: oko 3 puta brza od sadasnjeg GameCubea (PS3 je oko 30x bolji od PS2, a GC je tek nesto malo bolji od PS2, pa ekstrapolirajte), ide na obicne DualLayer DVD diskove, vjerovatno slabija grafika ili ista nego na X360. Izgleda da Nintendo opet ide starim stopama i filozofijom: Nije bitan hardver i snaga, vec ono sta radis s tim. Dok se djelimicno slazem s tim (PS2 je dokaz), vec su se dobro opekli sa prethodnim odlukama, ali ljudi nikako da nauce. Donekle pozitivna strana je da ce korisnici Revolutiona moci besplatno skinuti s neta sve dosad izdate igre za sve prethodne Nintendove konzole (NES, SNES, N64, GC, GBA) i pokrenuti ih u novom hardveru.
    Jedina Nintendova stvar koja mi se svidjela na novom predstavljanju hardvera je novi GameBoy Micro - idealna stvar za one koji ne mogu si priustiti PSP a zeljeli bi igrati solidne igre van kuce (kome ne smeta 16bit/32bit hibridna konzola). Za mene recimo taman - kod kuce igrati mocne HiDef igre na PS3, a vani malo 16bitnih arkada, mozgalica ili koji RPG da ne pokvarim uzitak dok kuci ne stignem.
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    potpuno se slazem za GB Micro
    dizajn je elegantan, dovoljan je za neke nezahtjevne ali ipak zabavne igrice ako nisi kod kuce ili putujes...
    ako sam dobro shvatio guta sve GB, GB color i GBA module...ako je tako vjerovatno cu ga kupit' pa makar samo igrao tetris :)
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Dizajn je mrtva popaljevina PS2 dizajna (minimalizam i ostre linije).
     
  4. Esh

    Esh HWB

    u citavoj prici oko novih konzola, ibm igranja hinjaka :mrgreen:
     
  5. Esh

    Esh HWB

     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Vjerovatno ce i cijenom biti najpovoljnija konzola.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    sigurno! prodat ce ljudi opet 20 miliona samo na donkey kong, super mario i zelda - verzije 2006 :)
     
  8. Esh

    Esh HWB

  9. monK

    monK Komšija

    Eh, sad, što se tiče dizajna sve je to popaljevina of Applea i njihovog minimalizma...
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    e dajte mi neki link na gb micro... šta je to uopće? jel izašlo već?
     
  11. Shenron

    Shenron Komšija

    Ako budem imao para kupit cu Nintento Revolution samo radi Super Maria i slicnih igara :) .

    Ionako nikad Nintendo nije imao najbolju grafiku al je imao super igre.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ali nista konkretno i novo da naprave. Muzu raji pare na konto stare slave iz doba SNES-a.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    i dobro im ide 8)
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa kad je Mario legenda :) :lol:
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ali za mene, Sonicu nije ni do... Da ne lajem. :mrgreen:
     
  16. Esh

    Esh HWB

  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije lose, ali ovo su sve valjda igre kojim je Nintendo bio izdavac. Na pamet mi pada jos nekih pedesetak igara za NES i SNES koje su odlicne a nemaju veze s Nintendom. Cim za SNES nema Chrono Triggera i Final Fantasy-ja VI, a za NES fali Double Dragon i Ninja Turtles (i jos puno toga ali se ne mogu sjetiti), batali to i prihvati se emulatora. :mrgreen:
     
  18. Shenron

    Shenron Komšija

    Ma mogu stavit 1000 igara... ne mogu ih skinut sa ISDN-om :mrgreen:
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    jedino respect za solidnu kolekciju N64 igara. ali ni one nisu bas male tako da ce im raja slabo to skidati.
     
  20. Esh

    Esh HWB

    pa sta mislis koje im je primarno trziste? nema u japanu dial-up 8)