Nintendo Wii U

Discussion in 'Igre i konzole' started by Dog_Father, Apr 25, 2011.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ta izjava dolazi od nekoga ko brani Nintendo, da moze svako dijete igrati? :lol:
     
  2. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Da, Zelda je lagana igra, a vidi se da nikad nijedan mario zavrsio sa 100%. Ne radi se o tome, nego sejvanje kad zelis, scaka igra ne smije bit linearna, mora imat rpg elemente, mora bit open world. O tome se radi.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Odigraj Water Temple u Zeldi OoT, ako bez youtuba i pomoci ga predjes za 2 dana ja ti dam sta hoces ;)

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  4. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Zasto mene citiras? Pa ja ovdje branim Zeldu kao tipican primjer Nintendove igre. I da, presao sam je bez pomoci jer tad nisam ni internet imao.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vecina nas je igrala OoT prije interneta. Bilo je, a i sada ima daleko tezih igara. Nije toliko ni tesko koliko je frustrirajuce, teski dizajn fail.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Nadao sam se da ce Wii U vrtiti Wii igre u 720p sa nekim 2xAA. Al ocito nista od toga, poredjenje kako izgleda Zelda SS na Wii i na Wii U:



    Pogledajte u HDu, Same sh*t :x
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Utoliko je bolje sto ima digitalni izlaz, nista vise.

    Evo ukratko sa gaf-a:
    Znaci day1 sistemski update "tezi" od svih dosadasnjih PS3 i X360 nadogradnji, brikovane konzole su se vec pocele pojavljivati (Blinking Blue Light of Death), a najveci fail se desava u slucaju da ti konzola crkne ili bude ukradena - ne postoji nacin da vratis ono sto si kupio u digitalnom obliku:
    [​IMG]

    Evo lik je na rubu da izgubi $400 na digitalno kupljenim igrama:
    How Nintendo DRM trapped $400 of downloaded games on my failing Wii
    http://arstechnica.com/gaming/2012/11/h ... iling-wii/

    Dobre i lose strane WiiU hardvera:
    http://www.neogaf.com/forum/showpost.ph ... stcount=56

    Sve u svemu rushovana konzola po svakoj stavci: hardveru, softveru, optimizacijama, ponudi igara, a Nintendo ocito ne kapira koncept digitalne distribucije i generalno interneta.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Cuj PC/PS3/X360 verzije stavili pod jednu. Nece da moze tako. Ovo je po svemu sudeci PS3 verzija bez aktuelnog patcha.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I ja mislim da je PS3 verzija, izgleda malo svjetlije kao ostali multiplat naslovi na PS3. Anyway, na nivou je trenutne generacije, tesko da ce vise od toga.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da se covjek zapita sta su radili 6 godina u Nintendu, i da se pored toga nisu niti jednom osvrnuli na PSN/XBL da vide sta to valja a sta ne. Cini mi se da je cak i Dreamcast imao intuitivniji online sistem.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mislim da Nintenda nikad nije zanimala tehnologija, znaju da ce se prodati sta god izbacili, imaju fanboya koji se progutati sta god im se ponudi.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    GameCube je bio skoro po svemu konkurentan u svojoj generaciji, u dosta toga cak i bolji od konkurencije, znaci moze se napraviti povoljna konzola sa dobrim hardverom kada je pizdarija sa fancy kontrolerima u drugom planu.
    Kao sto PS3 nije ponovio uspjeh prethodnika, i u ovom slucaju ce Wii ostati uspjesniji od nasljednika koji je ako nista imao jednu vrstu kontrolera. Na WiiU imas cak tri: GamePad, WiiMote, ProController.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    DICE i developeri Metro-a se zale da Wii U ima prilicno slab CPU.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Cak slabiji od ps3/x360. Al mu je zato GPU navodno jaci.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Memorijska propusnost je takodjer 30-40% slabija nego na PS3/X360. Taj eDRAM i solidan GPU malo popravljaju stvari.
    Multiplatform naslovi uglavnom rade losije nego na Xbox-u, i bez dodatnih detalja.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jesu majstori, napravili "next" gen konzolu koja je slabija od sadasnje generacije.

    Nemam daljnih komentara.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    PS3 se standardno nosi lose sa UE3 igrama, ali smijesno je da X360 ima prednost nad 7 godina novijim hardverom.