Nintendo Wii U

Discussion in 'Igre i konzole' started by Dog_Father, Apr 25, 2011.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Stize nam izgleda novi Yoshi:

    Ako bude nastavak Yoshi's Islanda sa SNES/GBA (a ne prosjecnog Yoshis Story-ja), mene su natjerali da uzmem Wii U :D

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Fin text:

     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jos jedna tragedija: digitalne M-rated igre se mogu kupovati samo u periodu od 11 navece do 3 ujutro:

    http://www.eurogamer.net/articles/2012- ... tain-times

    Apelujem na inteligenciju onoga ko je na ovaj prijedlog rekao "ovo je super, uradicemo bas tako". Samo treba staviti to u kontekst da recimo na Steam-u ne mozes kupovati Mature igre u ono vrijeme kada se Newell-u i kompaniji cefne.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ovo si trebao u ROFLMAO, nije bio odavno ovako jak :D
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Ovo ce se kupit kao Wii ( odigrat marija ) i prodati ...
    I mislim da ih kod ove nove generacije ( COD ) nece izvuci ti stari IP ( zelda , mario u milion verzija ... )
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Do Marija mozda bude i kakvog emulatora. :D
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Stigao je i kod nas, kod Juke u BBI-u, oko 1000 KM je Premium cini mi se.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  8. Juka

    Juka Komšija

    Da premium zombieu edition je sa dodatnim wii pro kontrolerom 999 a obicni ptemium dodje 890km

    Sent from my GT-I9300
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prakticno dzabe :lol:
     
  10. Juka

    Juka Komšija

    sitnica :lol:
     
  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Nisu normalni :D
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Faila ga Nintendo opet sa 3rd party supportom. Bas se lose pise konzoli:

     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Na E3 ce Nintendo pokazati novog punokrvnog Super Marija (ne ala NSMB) i Mariko Kart za Wii U.

    Kazu da im treba jos vremena da zavrse totalno novu Zeldu, tako da ce u medjuvremenu izbaciti Wind Waker re-make, sa apdejtanom grafikom:





    Novi Yoshi za Wii U, radi ga tim koji je pravio Kirby's Eipc Yarn, sto se i vidi. Prava steta sto nisu furali stil Yoshi's Island-a sa SNESa.



    Punokrvni Mario, Yoshi, Wind Waker - vakat na ljeto kupovat Wii U :)
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Meh, kako to oni sročiše kao da cine ljudima uslugu, a ne milkaju naslove... Veca je vijest da je najavljen nastavak Xenoblade-a (inace odlican RPG, a na Dolphinu fenomenalno izgleda):

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Ev ja ovo malo probao u Holandiji .
    Bit ce ovo kao Wii imat ce par dobrih eksluziva i to je to . Nadam se da ce biti na nivou GC il im se tesko pise .
    ( koga zanima grafika je ovaj gen )
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Rijeci jednog developera koji je prisustvovao DICE samitu (nema veze sa Battlefield3 timom):

    Osim toga, do neki dan WiiU ekskluzive (Rayman Legends, Ninja Gaiden 3: RE) izlaze i za PS3/X360.

    Mislim da bi bilo mnogo bolje da je WiiMote ostao defaultni kontroler i da se konzola kao takva prodavala za $199, bez obzira na ostatak hardvera. Ocigledno je da se Wii uspjeh ne moze ponoviti na isti "fazon".
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Fula je bilo sto su uocili da je trenutno tablet must have, ali ljudi vec imajju iPadove i Android tabove. A isto tako, developerima ocito mrsko izmisljati nove fore za taj gamepad, znaju da je mal broj Wii U vlasnika pa ga tako jednostavno i preskoce, tj. ne isplati im se trositi vrijeme i novac na redizajn..

    Tek kad izadje punokrvni Mario, Zelda, Mario Kart, onda ce raja da navali kupovat konzole, pa ce ujedno i postat developerima interesantno da prilagodjava igre za Wii U.

    Ne kontam Nintendo, utrosili su 2-3 godine i resurse da izbace npr. Zeldu Skyward Sword, i to na samom kraju zivotnog ciklusa Wii konzole (sto znaci, ko je naumio kupit Wii - vec je, nema potrebe za naslovom da bude system seller), umjesto da su pravili Zeldu za Wii U, pa da pri launchu imaju takav naslov. Puno vise konzola bi se prodalo, ujedno bi bilo svim developerima profitabilno izdavati i prilagodjavati igre za Wii U..

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ta taktika nije uspjela ni na N64 ni na GameCube-u. Jednostavno Nintendo nema mogucnosti da samo sa svojim naslovima izgura konzolu kroz citav zivotni vijek, a sada je 3rd party podrska vec u pocetku slaba, plus sto su devkit-ovi i dokumentacija uzasni. Od prvog predstavljanja konzole je proslo dvije godine. Da se covjek zapita sta su radili sve vrijeme sa igrama.

    Sto se tice devkit podrske:
    http://www.eurogamer.net/articles/df-ha ... y-revealed
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Već je klasika postalo da nintendo nakon jedne uspješne konzole napravi jednu jako lošu. Kad izdaju svoje igre nisu nikad ni gubili novac, čak i sa Game Cubeom su u plusu poslovali.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni je GameCube fantasticna konzola, meni mozda cak i najbolja Nintendova bez obzira na prodaju. Toj konzoli je samo malo nedostajalo 3rd party podrske da se proda u 50+ miliona. Onaj GameBoy Advance player dodatak je bio super stvar btw.