No Man's Sky

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Aug 13, 2016.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

  2. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Naravno, bilo je za očekivati. Od objave do zvaničnog izlaska prošlo je premalo vremena za kapacitet sadržaja koji je najavljen, da ne kažem obećan. Ovo je još jedna od igara koja je imala potencijala ali zbog pohlepe investitora neće nikada zaživjeti u ovom sjaju kako je zamišljeno.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    A sta je obecano? Citava frka je oko toga da nista nije obecano a ljudi umislili da ce biti svasta

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Developeri citavo vrijeme govore da ce igra upravo biti ovakva kakva i jeste, i sad se narod cudi sto nije kakva oni hoce, i kako su oni umislili da bi trebala biti. :D

    Vecina raje sto je poigrala igru, kazu da im svidja. Uglavnom kukanje stize od raje sto je nije ni probala. :D
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma moze probati ko hoce. 3GB teska.

    Ali ovo sto Pelikan kaze. Developeri su drzali igru u tajnosti kao ono.. ne zele da puno otkrivaju. Sada se uspostavilo da nista nemaju ni da pokazu. Fali par stvari koje su obecali ali u biti nisu nista prikazali. I onda su tu pricu nastavili nepismeni mediji. Ja jucer guglam star conflict i naletim na listu najboljih space igara 2015-te na kojoj se nalaze No Man's Sky i Star Citizen.

    Every Planet in No Man's Sky Shown in 30 Seconds!

    https://youtu.be/9Q_9ZafzcF4?t=18
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Prije izlaska je bio citav serijal videa sta tacno u igri mozes raditi. Ljudi su sami sebi utuvili u glavu da tu ima jos nesto.

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Bas tako. :D
     
  8. Loki

    Loki Komšija

    Ja sam ostavio vikend na ovo vnogo...
    Mislim da je glavna zamjerka nedostatak multiplayera za koji oni nikad nisu rekli izričito da ga neće biti nego su rekli "igra će biti toliko velika da nema teorije da ćete naletit' na drugog igrača".
    Prvi dan kad je izašla dvojica likova nađu istu planetu, potpuno isto mjesto, međutim ne vide jedan drugog. ;) onda su developeri rekli kao nisu usklađeni serveri blah, blah... ;)

    Elem skupljaš neke materijale, apgrejdukeš alat kojim skupljaš materijale, kupiš veći brod da možeš prevozit više materijala... ideš u novi sistem... skupljaš materijale, slikaš biljke i životinje... rinse and repeat...
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Gog verzija ima više virusa nego ku*** na stupu.

    Ja ne znam zašto se toliko priča o ovoj igri? Linearna i dosadna.
     
  10. somer

    somer Aktivista

    Kazu da izlazi apdejt od 25Gb koji ce sadrzavati svega do Boga :D i ja sam probao, meni je zanimljiva.. ali cisto nako za neki chillex..

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  11. Triforce

    Triforce Aktivista

    Igra ovakva kakve je vrijedi 20$. Da su ubacili MP, mod support i uradili bolju optimizaciju vrijedila bi 30$, a u tom slucaju bi dao 40$ samo kada bi rekli da su updejti free, al jok mescini su vec najavljeni placeni DLC.(ovo je moje misljenje da me ko ne napadne :) ) Ugl kome ovo vrijedi 60 dolara nek se zapita bas. Najjace je sto je sam developer pricao protiv Unity engine-a, a ispostavi se da se igra vrti na Unity... a oni rekli da je "Inhouse " engine...
     
  12. somer

    somer Aktivista

    Ma Sony je najahpao ovu igru u ničije nebo :D tri godine je hajpanu na E3 sajmovima, mislim da indie igre moraju imati i indie cijene, a ne $60 kao kakav AAA naslov..

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  13. vutra

    vutra Komšija

    Igrao sam podosta zadnjih par dana, i mogu reći da igra nije toliki odron. Definitivno ne vrijedi 60$ (pogotovo jer je DE:Mankind Divided 50$/€), ali ako budu nastavili s dodavanjem novih stvari, ne bi mi bilo žao dati 30-40.

    Ako neko planira u budućnosti uzeti steam verziju, "narodni" savegame neće raditi (ukoliko neko u međuvremenu ne napravi neki tool za editovanje save-ova).
     
  14. somer

    somer Aktivista

    Ja cu sacekati neki sale, pa kupiti, kad vidim i te patcheve sta ce donijeti i dlc's..

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Takodje
     
  16. Triforce

    Triforce Aktivista

    ma majke mi da su se samo potrudili i ubacili MP i mod support (ali ako je moguce nesto jednostavno, a ne ko Minecraft svaki manji update 90% mod-ova razjebe) evo ruke ako igra ne bi eksplodirala i postala mega popularna
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa pazi, u ovom stanju kakva je igra, MP nije moguc. Mogu ce je samo onda (sto sam ja i ocekivao) da se svi krecu u istom univerzumu i da otkrivena plnatena od strane X igraca bude prikazana svima isto. Pa se random generisu one planete koje se tek otkriju (i recimo prodajes blueprint za lokacije ako ima bitnih resursa) ali da se jednako prikazuju ostalima kako si je i ti vidio. Znaci otkrivene planete se prikazuju svima isto dok prilikom otkrivanja planete, ista se generise random.

    Sada svi igraju u svojim paralelnim svjetovima. Ja i ti dodjemo na istu lokaciju ali se meni generise X planeta tebi Y. Jednostavno nije moguce da mi imamo interakciju.

    Ovo su sve oni zasrali, da prostiš, jer su se smijali i govorili da je MP moguc ali malo vjerovatno. A zapravo govori da postoji mogucnost da se i meni i tebi generisu planete 100% isto.. a vjerovatnoca za takvo nesto je u "promilima".

    Mozda su oni smislili nacin za MP koji ja ne vidim ali klasicni MP sa ovakvim stanjem je nemoguc jer je u igri sve random nabacano. Ne postoji šablon.
     
  18. black

    black Komšija

    Mozda je moguce jer igra samo algoritam koji generise univerzum oko tebe. Kad bi se algoritam "hrani" istim random brojevima mozda bi i univerzum bio jednak.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    O rly? :D
    Where's the NMS we were sold on? Here's a big list of things that are missing from the game, complete with source links for everything and quotes.
    https://www.reddit.com/r/NoMansSkyTheGa ... _big_list/
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Klip jest' šega ali brate ovom PR liku treba 5 minuta da skonta sta ce odgovoriti a onda odgoviri "vague as possible".

    New disappointment discovered : No Man's Sky
    https://www.youtube.com/watch?v=A8P2CZg3sJQ

    A da su rekli da je igra tipicna survival igra kojih ima gomila na steamu u early access stanju, bilo bi sve jasnije. I prodali bi pet primjeraka. Više ima sadrzaja Savage Lands. Mogu oni ovo spasiti da bude ok naslov samo malo da je preusmjere i da dodaju sadrzaja.