Noctua proizvodi uskoro u Genelecu

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Nov 28, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Link: http://www.hardwarebase.net/novosti.php ... est_id=985
     
  2. GW

    GW Moderator

    Genelec stvarno razvaljuje u zadnje vrijeme. :)
     
  3. Loki

    Loki Komšija

    Hoho još malo i nećemo moći da se žalimo kako nešto ne može da se nabavi kod nas.
    Šta je slijedeće? :p
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam uvijek govorio kako je kod Geneleca najveci problem slaba ponuda. Ovo je odlican potez, i ja se pitam sta je sljedece? :D
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ima jos puno brandova koje bih ja volio vidjeti kod nas. Neki su malo ekskluzivniji, a neki su bas rasprostranjeni toliko da je zalosno da ih nema kod nas.
    Par primjera: Microlab, Thermalright, Corsair, Scythe, Crucial, Sapphire, Sharkoon itd. Da ne spominjem kako je skoro nemoguce naci neku creative zvucnu (osim audigy se), kupiti neki NAS ili vodeno hladjenje.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    vjerovatno sto se prosle godine ukupno u bih prodalo 3 vodena a ove godine radi recesije ocekujemo manju prodaju...

    :D
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    kad ce genelec otvoriti sta u Sarajevu?
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    A to je vjerovatno zato sto u BiH samo plus ima dva modela koji kostaju ko faberge jaje, a nude performanse u rangu prosjecnog zracnog hladnjaka. To je standardna bosanska filozofija, ono za sta ne znamo nam ni ne treba. Zbog takvog stava uvoznika nas i deru svi u okruzenju pa imamo i cijene takve kakve imamo. Nove proizvode prije dobije Djibouti nego mi.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Razlika izmedju dobrog prodavaca i "ostalih" je znati kako nesto prodati, a da se to ne svodi na sistem da "da ne prodajem racunare, prodavao bih polovine televizore i vesh mashine iz Njemacke". Gdje god treba truda, odmah je Bosna malo trzista, nema interesovanja itd.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Al stvarno napreduju ljudi, ovo sa reklamom na HWBu im je isto super. Odmah mi nekako vise nije Genelec neka 'lijeva' firma, ozbiljnijim se odmah cine :)
    Sarajlije imaju najvecu kupovnu moc u BiH, pa bi i bilo logicno da otvore ovdje sta.
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Genelec nikada nije niti bio neka 'lijeva' firma, barem otkada ih se ja sjecam.
     
  12. Looney

    Looney Komšija

    Onda si ti još uvijek vrlo mali :mrgreen:

    Odličan potez! Kako je krenulo fakat će kupci imati pravog izbora a oni koji su u dilemi pri kupovini, a ima ih dosta, će da budu u još većoj dilemi :D
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Da ne hejtamo puno, ok je to sto su uradili, cijene egzoticne robe moraju biti visoke jer proizvodjaci daju popuste na kolicinu, a ko ce kupiti 20 vodenih ili 50 cosmos s kucista?

    Pitajte ljude u manjim radnjama koliko dugo znaju po policama cuvati te egzotike...
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    sve dok ne shvate ponuditi gotovu high end konfu i složit je sa zaostacima lagera :D :D
     
  15. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    napreduju momci, svaka im cast

    i ja bih, kao sto Dog rece, volio vidjeti jos neke brandove, poput Corsair-a, Sapphire-a, Shrakoon-a...ali sve u svoje vrijeme :)

    iako neke firme u SA imaju odredjenu ponudu kao i Genelec, volio bih kada bi otvorili maloprodaju u SA, i tako natjerali konkurenciju da se malo zabrinu :D
     
  16. apdejt

    apdejt Overclocker

  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    U12P za 100KM?

    Dzaba!
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Je, fakat, jeftinije za 20KM nego u Hrvatskoj. :shock:

    Bravo Genelec!
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Samo da dodam, iako nismo nesto posebno pisali o tome, da je ova Noctua pasta takodjer extra.
     
  20. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Samo steta sto nemaju samo ventilatore. De pitajte 'oce li biti :mrgreen: