NOD32 2.70 verzija ili besplatni Avira Antivir/AVG?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by MadbaLL, Aug 12, 2010.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    šta je najbolje od ove dvije solucije, da koristim ovu stariju verziju nod 32 (verzija 2.70 sa novim virus definicijama) ili ove novije, besplatne AV programe?
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: NOD32 2.67 verzija ili besplatni Avira Antivir/AVG?

    imho free avira+firewall (zavisno od OS koji imaš, win7-defaultni, xp-commodo npr) je najbolja kombinacija.
     
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: NOD32 2.67 verzija ili besplatni Avira Antivir/AVG?

    win xp sp3, 32bitni naravno.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: NOD32 2.67 verzija ili besplatni Avira Antivir/AVG?

    Ja sam ih se isprobao na tone,ali Microsfot Security Essentials me je odusevio.A jos je i besplatan.
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: NOD32 2.67 verzija ili besplatni Avira Antivir/AVG?

    Slazem se. U testovima se pokazao dobar kao i kaspersky ili nod. Lagan je pravo, ne moras ga iskljucivati kad hoces da igras kao neke, jos je besplatan.
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: NOD32 2.67 verzija ili besplatni Avira Antivir/AVG?

    ok, nek to bude kao rezervna opcija, ali šta mi možete odgovoriti na naziv topica :)?
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Re: NOD32 2.67 verzija ili besplatni Avira Antivir/AVG?

    ja bi isao na aviru,nod mi je nesto demode zadnjih godina

    a ja koristim avast 5.0 free antivirus i za sada ni jednog virusa nisam imao,a nemam cak ni firewall
    samo ovo od zastite imam a citao sam recenziju u BUGu i oni preporucuju ovaj antivirus a evo nakon nekoliko mjeseci koristenja i ja

    mislim da vise necu ni ganjati komercijalna rijesenja kada su i ova besplatna odlicna a nema nikakvih kljuceva,crnih listi,blokiranja updatea i ostalih periferija koje prate warez software
     
  8. extibo

    extibo Komšija

    Re: NOD32 2.67 verzija ili besplatni Avira Antivir/AVG?

    Meni MSE nije nimalo pomogao. Kao da nisam imao antivirusa. Probao sam Eset Smarty Securty (NOD32), Kaspersky 2011 i na kraju mi se najboljim pokazao Bitdefender 2010.
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    probao sam MSE, sve oki, samo pofino memorije uzima... meni je uvijek između 65 i 75mb.
     
  10. neko

    neko Aktivista

    ja koristim F-secure, 30 dana probnih, radi k'o lud..koristi Kasperskijev engine koliko ja znam, a moze se nabaviti u Distiju original, mada nije mi problem ni uninstal/instal svako mjesec dana kad je fenomenalan. :)
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    Kada skenira ili radi update onda zauzima oko 2.8MB. Nesto ti nije ok.
     
  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nisi to ti dobro pogledao. to je proces od interface-a.

    pogledaj mspgeng.exe koliko uzima.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko je meni poznato, to nema veze sa MSE. Imao sam ga i na XP-u koji povremeno aktivirao. On se kaci na Microsoft Windows Defender koji se bori protiv spywara.
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    hehe nisi u pravu... to ti je dio MSE kad je uključen real time protection.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne. Proguglaj malo.

    To je dio Defendera koji je mene rendao neko vrijeme na XP-u dok na istom nisma imao nikakav anti v. program a kamoli MSE. A sad, da li ih Windows veze na ovaj ili opnaj naci, ne znam. Cak mislim da se i na sedmici pojavljivao dok nisam imao MSE.
     
  16. GW

    GW Moderator

    MSE jeste nadograđeni Defender.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Ali ce njemu zauzimati memoriju msmpeng.exe sa ili bez MSE.
     
  18. GW

    GW Moderator

    Neće ako defender nije aktivan.
    Ako je instaliran MSE, onda će taj proces biti aktivan jer kako rekoh oba programa koriste isti engine.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ovolika rasprava za 75mb rama,u danasnjim konfama slabo ko da ima ispod 2gb a uglavnom je to 4gb i cak i vise i tu se natezete oko 75mb,MadbaLL pa zar je tolka kriza da je 75mb frka.
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker


    aaaa jesi tvrdoglav :D

    to je dio MSE, taj proces mi se pojavio nakon instaliranja MSE, windows defender nikad nisam imao na ovom OS-u.