NOD32 i usput , šta je sa SP2?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Inzinjer, Oct 14, 2004.

  1. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Pozdrav!

    Sada će svi reći kako sam razmaženi ljenivac koji sve hoće na gotovo a nikako da se sam potrudi.:)

    Ovako. Nabavio sam NOD32 i skinuo zadnji Zone Alarm Pro.

    Hoću da udarim 'format c:' pa da nakon toga sve bude kako treba.

    Budući da sam pretovaren učenjem ( imam sociologiju za 10 dana a to je socijalni ispit- odlučujući) , nemam baš dosta vremena na raspolaganje da bi se pozabavio proučavanjem NOD32.

    Može li mi ko reći kako da podesim ovaj program. Da li da ga instaliram i ostavim da radi sam , ili da podesim neke postavke. Ako se ima šta podešavati , navedite to , molim.

    Čitao sam Help file ali i nije od tolike koristi kada ima puno da se čita.

    Usput , koristite li SP2 ? Ja ga nabavio ali sam u dvoumici zbog nekompabitibilnosti sa nekim prgramima te problemi sa igrama jer neke igre neče da rade sa directX9c. Barem sam tako pročitao.

    Budući da je u ovom paketu najviše rađeno na sigurnosti od upada (firewall) , vjerovatno mi nije potreban jer u te svrhe koristim dva navadena programa.

    Hvala i Pozdrav!!!
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    stavi sp1, dx9b, zone alarm, nod32 i ad-aware (nemoj sad ispitivat za ad-aware nego se uhvati tražila postova na forumu lijeni čovječe :) ak ti je nod32 kompliciran, skini avast! home edition koji je jako jednostavan, a i jedinstvena prilika da staviš nešto legalno na komp :)
     
  3. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    What ever! :D

    Thanks. I will instal SP1 , directX9b , ZAP , NOD32 and Ad-Aware .

    Is that enought?
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ma to se traži care! ajd nek ti je sretno...
     
  5. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ej hvala. Usput , malo sam se pozabavio ovim NOD32 a također sam našao Uputstvo ( na hrvatskom) za postavljanje i koniguiranje ovoga programa . Sasvim jednostavno i detaljno objašnjeno.

    Ako kome treba poslat ću mu.

    A što se tiče ovog Ad-Aware , ne znam koliko mi je on potreban. Nikada nisam strahovao niti imao neke fobije i komplekse od tih spy-ića.

    Ako mi dosađuju na mail , to mi nije frka , a jedino ako mi neke štete mogu nanijeti a to sumjnam...
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ako tražiš crackove i sl. ili posjećuješ khm-khm stranice onda ti treba 100%.
     
  7. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Pa to prvo ide u rad ali one khh khh stranice nisam posjetio ima dvije godine. Neda mi djevojka :D . Instalirala mi onaj program koji će je izvještavati gdje sam sve bio i tako sam nemoćan. :(

    Kaže da one tamo žene ne mogu ponuditi ništa više nego ona hoće , usput ...od nje mi nema spama... :D
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    rotfl :) :)

    znači cura it expert, a ti moraš na hwb doć po savjete... kako ona zna kakva je ponuda na tima stranicama, jesi se to zapitao?!? :) :)

    sam ti drži cure... evo ja mijenjam ad-aware se pro 1.5 za poštenog komada, ponude na pm :) :)
     
  9. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ma današnje djevojke znaju sve osim slušati. :D

    Amon mi je uključen. Malo sam se pozabavio postavkama i mislim da je sad sve osigurano.

    Pročitao sam malo tekstova na temu spyware i shvatio da je alat za zaštitu od njega obavezan.

    Ima Ad-aware ( kao što je već rečeno) , a drugi je Spyboot koji kako neki kažu bolji. Neki preporučuju upotrebu oba programa neizmjenično ( u kombinaciji) , no mislim da je pored NOD32 i ZAP dovoljan samo jedan za uklanjanje spy-a. Koji od ova dva nije bitno. Oba su besplatna. S tim što se Ad-aware sa licensom može proširiti što se tiče mogućnosti dok SPYboot sve to već ima...
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    @ ing. ak se oćeš riješit svih spy-eva OBAVEZNA ti je kombinacija ta dva ili ad-aware se pro.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    ili pusti curi da kontrolise 8)
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    buhahah :)

    kaj ti zapravo tu nas daviš? pitaj curu, zna ona bolje čini mi se :) nhf...
     
  13. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Hehe!

    Što jest jest. Prepustiću njoj .

    I usput , zna li ko kakav program tipa GirlfriendProtection ili AntiGirl. Ova se moja nikako ne može spriječiti. :D

    Pozdrav!!!
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    prvo moraš pojest puno žganaca (radi snage), e onda krećeš na tajne sastojke - ćešnjak, ćevapi, pivo i luk kao zadnja linija obrane, nakon toga joj ponudi intimno druženje... tu večer si siguran da ćeš slobodno tv gledat :)
     
  15. djambo

    djambo Aktivista

    Zaboravio si glavno oruzje pravi vojnicki grah i nasoljen luk koji je odstojao 3-4 sata
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    e toooo care, zaboravio sam... vidi se da dugo komada nemam :)
     
  17. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Arghhh . U naselju nije radio telefon 2 dana. Nisam bio na internetu puna dva dana. Kada sam otvorio mail , prava zbrka ... ni jednog maila:) ( niko me ne voli ...) :D ...

    hehe , u pravu ste za luk. Grah sa bijelim lukom. Bolje zapštite nikad neće biti. Hm. No kako ni jedan antivirusni program ili firewall program ( u ovom slučaju to je kombinacija graha i bijelok luka) , treba ga ojačati sa barem još jednim programom , pa mislim da se ne bi trebao kupati ove sedmice... :D .. i onda smo sami , ja i moj PC...

    Firewall generacije---nedostižan.
     
  18. djambo

    djambo Aktivista

    To je i vise nego firewall,ujutro kad dignem deku cijeli krevet samo za mene a nekad i soba kad mi je bandwight bolji.