Nokia 5800-bricked!

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by SpookyMoO, May 9, 2011.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Nedavno mi je mobi poludio totalno,gasio se,resetovao,na kraju totalno zablokirao.
    Radio hard reset,poslije toga radi 1h normala i onda opet poludi.Odlucih tada da flashujem.Posto je na njemu bio cfw baziran na 52.000.101 core-u ali detektovan kao Nokia c6-00(tako da mi nije prikazivalo nokia 5800 verziju),potpuno sam zaboravio na kojem je core-u baziran, a ubijedjen da je bio na 52.000.007,uradim flash sa ovim zadnjim i ode telefon u vjecna lovista.
    Znam da je sada potreban pkey hardware za vracanje,ako je to uopste i moguce sada?
    Mene interesuje mogu li to uraditi u servisu i koliko otprilike kosta za ovaj telefon to?
    Probao sam dead phone flash sa phoenix-om ali ni to nije dalo uspjeha.Telefon ne reaguje nikako.Kada ga palim samo zavibrira i nista.Ekran crn.To je to.
    Svaki info je dobrodosao.Hvala
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo uspio sam!!!Rece mi neki lik na forumu jednom da pokusavam vise puta,da ne odustajem.I nakon nekih 6x pojavi se na ekranu local mode i to je to.
    Proradi u pm.Eto,ako neko bude imao slican problem,samo nek nastavi dok ne uspije.
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ubuduce da znas, ako ti se telefon ne moze upaliti, trebas u JAF-u checkirati opcije Manual Flash, Dead USB, Use Ini, a uncheckirati Use CRT308
     
  4. Vedofone

    Vedofone Novi član

    i u slucaju da nekad nece nakacen na usb i pritiskanjem 'power'
    izvadi bateriju nakaci usb ubaci bateriju i eventualno 'power'