Nokia 5800xm ili e63 ili 5530

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by dariomiamigo, Apr 21, 2010.

  1. dariomiamigo

    dariomiamigo Novi član

    Lijep pozdrav svima, na forumu sam od jan. 2009 međutim više kao posjetioc nego ka aktivni učesnik u diskusijama. Pred dilemom sam koji od ova dva mobitela kupiti.

    Ovdje sam uporedio specifikacije: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=2599&idPhone2=2537

    Lično mi je 5800 atraktivniji i poželjniji zbog multimedije i bio bih ga spreman odmah kupiti (iako me ne mogu uočiti razlike između njega i 5800) da nema najvećeg problema a to je:

    Da li je veliki rizik ( u vidu grešaka i kvara) kupiti ovaj mob. i gdje da ga kupim ( može i na private). Čuo sam dosta loših komentara o Imamex-u doduše nisam čuo da nekoga posebno hvale.

    Imamex (sa neta je info)

    E63 => 349 KM

    [​IMG]
    5800xm => 445 KM
    [​IMG]
    5530xm => 375 KM
    [​IMG]


    UIzmeđu 5800 i 5530 zbog manje cijene ali približno istih specifikacija čini mi se puno bolji izbor 5530.

    Ima neko komentar =?
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Zavisi sta hoces? :) Ovaj E63 ne mozes poredit sa ova druga dva XM. Ako ti se svidja ova E serija, onda uzmi E63 :) A sto se tice 5530XM, nema 3G i ima nesto manji display od 5800. Pogledaj oba, pa vidi vrijedi li dat 70KM vise, cini mi se da ne vrijedi :)
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ukoliko i koristeni telefoni dolaze u obzir, pogledaj oglas pa se javi (i ukoliko lokacija odgovara): viewtopic.php?f=5&t=22564
    Pozdrav.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  4. pac

    pac Komšija

    Ukucaj na youtube "5800 problem" i sve ce ti biti jasno. Ja jos nijedan tel nisam vidio da ima vise mana nego ova nokia.
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja imam 5800 i nemam nikakvih problema s njim. Stari problemi sa softverom bili su u verziji v30, a vecina bugova je ispravljena s v40.00.005. Mislim da bih jedino manu pripisao losiju izradu plastike u odnosu na 5530, jer je magnet za prasinu i otiske prstiju. Definitivno se ne isplati uzeti 5800 za toliko veliku razliku u cijeni, jedino u slucaju da zelis ugradjeni gps, mada mozes kupiti uvijek i zaseban gps modul. Pogledaj na piku, moze se naci i nov za 320 KM, ali bez memorijske kartice 8 GB. Ukratko, gledaj da je nov/dobro ocuvan i eventualno da ima garanciju. 5530 nije los izbor, jer kamera u oba telefona nije neka sreca.