Nokia C5 vs Nokia 5230

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by emirr, Oct 9, 2010.

  1. emirr

    emirr Aktivista

    Eh ovako hocu da uzmem mobitel i izbor je pao na ova dva gledao sam razne review-e pa evo vas da pitam koji bi mi od ova dva preporucili
    http://www.91mobiles.com/compare/Nokia/ ... ml#light20
    Sa jedne strane kamera 3.2 a sa druge touchscreen sta uzeti :?: :roll:

    Mob cu koristiti pretezno za pozive poruke muziku net i ponekad slikanje
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    koliko su love ???
     
  4. emirr

    emirr Aktivista

    Oko 300 KM
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    steta sto za tu lovu ni jedan nema wirelles . C5 , ako ces slikat . losa je kamera totale na ovom 5xxx
     
  6. emirr

    emirr Aktivista

    bas sam gledao za wiralles ali j*g :D ma nisam bas mislio slikati to rijetko i radim kao sto sam naveo pretezno za pozive poruke net muzika, ovaj 5230 ima dobar video iako je 2.0 kamera
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ni na C5 kamera nije nesto, autofocus ni nema kolko sam upratio. Nema ni wi-fi, nazalost. Sto se zvuka tice, odlican.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    C5 ima AF. Ako neces slikati, svakako Nokia 5230.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja samo znam da na SE k550 kad pritisnem na pola dugme ono lijepo fokusira i na maloj razdaljini, a to mi na C5 nikako ne ide od ruke. Znaci htio slikati licnu kartu, ma nema sanse, pri savrsenom osvjetljenu. A cim je malo slabije svjetlo slika se kao malo pomuti, ko da je kroz PS prosla. S kamerom sam prilicno razocaran, ali je ni ne koristim, pa nema veze. Ja mogu pohvalit zvuk, fenomenalnu bateriju i brzinu rada.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Zavisi na kojoj udaljenosti fata fokus. Mozda treba ukljuciti macro.
     
  11. efo

    efo Komšija

    5230 koristim oko mjesec dana i stvarno sam zadovoljan :)
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Odaberi ono sto ti vise treba: kamera (C5) ili veliki ekran osjetljiv na dodir (5230). Racunaj da bi ti veliki ekran koristio zbog GPS navigacije, multimedijalnog sadrzaja i sl. Ja ti mogu iz prve ruke reci da je 5230 jako dobar telefon sto se tice kvaliteta izrade i funkcionalnosti za koju je namijenjen, a pri tome i prilicno povoljne cijene.
     
  13. emirr

    emirr Aktivista

    Mislim da cu uzeti 5230
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Stvarno ces dati 300KM za neki od ta dva telefona?
     
  15. efo

    efo Komšija

    5230 se moze nac za 250 full pakovanje, garancija naravno