Nokia c6-01 vs Mob na Androidu u cjen. rangu c6-01

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by ENES_M, Jan 28, 2011.

  1. ENES_M

    ENES_M Novi član

    Pozdrav forumaši.
    Interesuje me da li neko pojeduje Nokiu c6-01, kakvi su utisci, i koji bi mobitel na Android platformi u cjenovnom rangu nokie c6-01 preporučili.
    Oko mi je zapelo za Motorolu Defy, ali nekako više gotivim nokiu, pa ako mogu prijedlozi.
    Hvala
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Spomenuti Nokia model nisam probao, no kaos to sam vec spomenuo na drugoj temi, prva stvar koju moras razluciti je operativni sistem. Ja bih poceo od toga, ako zelis Android, onda mozemo pricati o tome koji je bolji model, daje najvise za ulozeno i slicno. Ako naginjes vise ka Androidu, preporucio bih za pocetak da ppogledas LG Optimus P500.
     
  3. ENES_M

    ENES_M Novi član

    Pregledao sam ovaj LG sto si mi preporucio-slaba mu je kamera, vec imam tel.sa 3,15 megapiksela, pa mi sada nesto bolje.
    Nokia c6-01 me privlaci iz razloga sto ima dobru kameru(8 mps-samo da jos ima i autofokus :) ),gledao sam video na gsmarena, ekran prilicno dobro reaguje na dodir, baterija mislim da je kod nokie najizdrzljivija, a nekako je ovdje uvriježeno misljenje da je nokia-br1, kad sutra budem prodavo, lakse je utopit nokiu nego lg.

    Android svakim danom sve vise preuzima trziste, i sve vise telefona je na njemu, mislim da ima budućnost i volio bi i to probat, zato i jesam u nedoumici.
    Ako bi android, najprije bi uzeo Xpeia x10, ali on je skuplji bar 150 KM od navedene nokie, ili ova navedena motorola Defy(skuplja oko 50 KM od nokie c6-01), ali i motorola je potpuna nepoznanica-ne znam nikog da koristi motorolu sa ekranom osjetljivim na dodir.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Vise piksela ne znaci nuzno i kvalitetnije slike. Ustvari najcesce ne znaci kvalitetnije slike, s obzirom da se ta cifra nabija interpolacijom, odnosno softverskim povecavanjem rezolucije. Proguglaj za slike napravljene sa konkretnim modelima pa usporedi.
     
  5. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Defy ima problema sa zvucnikom ako te zapadne los primjerak, ako ces uzimati u radnji onda nije problem zamjeniti za drugi. Ukratko DEFY je odlican telefon za nekih 500 KM, moze pod vodu, ne mozes ga ogrebati a ni prasina mu ne moze nista, 3.7" display, procesor se moze klokati na 1GHz bez ikakvih problema za svakodnevnu upotrebu. Dobar UI, android, dovoljno brz i na default frekvencijama... Ja sam je razmisljao uzeti ali sam se protegao jos love i uzeo HD2.
    Sto se nokie tice --> zaobidji (symbian, display nije bog zna cemu, zna se restartovati cesto, pretezak telefon, ne vrijedi tih para definitivno i kao sto Dog rece broj MPix ne znaci i kvalitetna kamera)

    De ti reci kolika ti je gornja granica sto se novca tice pa ces dobiti neki konkretan prijedlog ;)
     
  6. ENES_M

    ENES_M Novi član

    Ma 500-550KM je krajnja granica, nebi isao preko.Jos kad bi mi uracunali moj telefon nekih 70-80 KM(imam SE K810i, mislim da je cjena za koju bi ga dao realna), mozda do 600 KM.
    Sinoc sam malo gledao neke videe oko motorole defy, i milstone(u univerzalno.com imaju oba jedan je 565-defy, milstone 575 novi, a imaju i milston polovan 500), ako bi motorolu onda bi uzeo nov za tu cjenovnu razliku.
    Znas kako je uvijek bi da uzmes i najveci ekran, i najbolji procesor i najvise memorije, a da nije preskupo-a ne ide bas :).
    Navedite vi neke i preporuke, a ja cu vidjeti sta c e od toga biti.
    Hvala unaprijed.