Nokia e52 iskustva

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by nivla, May 23, 2010.

  1. nivla

    nivla Komšija

    Interesuje me da li neko ima iskustva sa pomenutim modelom. Znam da kamera nije neka sreca, ali taj faktor mi i nije toliko bitan. Bitno je da ima wi-fi,gps, dobru bateriju, kvalitet kucista.
    U razmatranju su jos i 5800XM, e71 i n79 posto su svi novi u cjenovnom rangu oko 400km.
     
  2. dejson

    dejson Aktivista

    Ne bih ti preporucio 5800 ni pod razno. Ja svoju kupio u ponedjeljak i prodao u petak. Goreg telefona nisam imao. Naravno to je samo moje misljenje, a bio sam euforican prije uzimanja istog.
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sto?
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    zamolio bih da u narednim odgovorima onaj ko odgovori kaze i zasto nesto valja/ne valja, tj sta je to presudni faktor pa mobitel nije ok, tj. da odgovor ne bude u tonu kao iznad citirani
    trenutno koristim prastari nokia 6670( danas je 5 godina od dana kupovine ), i ne bih ga jos ni mijenjao da mi u posljednje vrijeme ne dolaze poruke da sam nedostupan i gubi se prijem kako gsm tako i gprs mreze, baterija gura i preko 3 dana, tastatura je postala problematicna
    ono sto ocekujem narednog mobitela je stabilan rad, kvalitetnu izradu, dobru bateriju, symbian,wi-fi,gps, svi modeli koje sam nabrojao na papiru ispunjavaju ove uslove, zbog toga me interesuje da li je neko koristio neki od ovih mobitela(ili vise njih)
    nesto sporiji rad symbiana mi ne smeta, kamera nije faktor koji odlucuje o kupovini telefona
    temu sam imenovao sa "nokia e52 iskustva" cisto iz razloga sto mi se ovaj mobitel kako po dizajnu tako i po ostalim karakteristikama cini najboljim izborom za kupovinu, pa me iskustva sa istim najvise i zanimaju
    u sarajevu se svaki od ovih modela moze kupiti po cijeni 400-450km sa 12 mjeseci garancije koja pokriva i hardver i softver, ako gdje ima jeftinije pod istim ili boljim garantnim uslovima ne bi bilo lose da se i to kaze
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kad kupis telefon daj ga meni, ja sam lud za starim telefonima, ali bar da su napola ispravni :D
    E71, zbog qwerty bih ti preporucio, imao sam ga priliku koristiti, izrada mu je odlicna. N79-za njega ne znam sta bih ti posebno rekao, nisam ga imao priliku koristiti, ali u svakom slucaju ako ti treba "najnormalniji telefon" koji nije ni TS ni qwerty ni ne znam kakva jos dzidza, on ti je odlicna opcija.
    5800 bih ti preporucio najvise zbog velikog ekrana, ali ako ti ekran nije presudan onda odluci se izmedju E71 i N79.
    E52 je malo slabija konkurencija medju nabrojanim modelima, tako da bar meni ne nudi dobar omjer ulozeno-dobiveno.
    Bez obzira na kvalitet zavrsne izrade kod telefona, ipak je dobro drzati ga u futroli, bar godinu dana dok je jos nov ;)