Nokia N95 8GB - proizvodjac?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Deniken, Feb 19, 2009.

  1. Deniken

    Deniken Aktivista

    Prije tacno godinu dana sam kupio Nokiu N95 8GB. Sa njim sam dobio sav potrebni accessories osim CD sa softwareom. E sad... Na tipkovnici pored oznaka koje svi ocekujemo, postoje i arapska slova.
    Na sam aparat nemam apsolutno nikakve, bas nikakve zamjerke jer fantasticno radi i u savrseno ocuvanom je stanju. Perfektno suradjiva sa racunalom, normalno vrsi posljednje update softwarea, N-Gage radi OK, svi programi koje instaliram rade bez greske i do sada mi nije zakazao itd itd...
    Zanima me ko je proizvodjac ovog mobitela te koliko se u stvari razlikuje od aparata koji nemaju arapske oznake na tipkovnici?
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Vjerovatno je potpuno isti kao i ostali samo je pravljen za arapsko trziste, ako ti sve radi nemoj se opterecivati time u krajnjem slucaju ako te nervira zamjeni tastaturu.
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    qft
     
  4. Deniken

    Deniken Aktivista

    Zar se moze zamjeniti tastatura?
    Gdje ko sta?
     
  5. Deniken

    Deniken Aktivista

    Ma radi sve na njoj i ocuvao sam je, kao nova je i ne mislim je prodavati.
    Jel ona bas Nokia iz Nokie? E to me zanima... Kako da to sa sigurnoscu provjerim?
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa naravno da je iz nokie nije iz sony-ericsona,valjda pise staro dobro "made in finland" ispod baterije.
     
  7. Deniken

    Deniken Aktivista

    Hehehe... Pa pise "made in finland" ispod baterije. Mislio sam nije neka "lijeva zemlja"?
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Finland nije lijeva zemlja.. finland ti je Finska.. ono gore na karti.. tamo ti je sjediste Nokije. :roll:

    Ne kontam sta tebi treba... telefon ti radio ok godinu dana i ti zapeo za neka arapska slova. Kao sto rekose sigurno je radjen za arapske zemlje i sigurno je skidan s mreze. Ako ti smeta zamjeni tastaturu kao sto ti je i receno.
     
  9. Deniken

    Deniken Aktivista

    Nisam mislio na Finsku da je "lijeva zemlja" vec da nije kineska ili nesto sto nema veze sa Finskom, tj originalom!
    Kad sam je pokazao jednom prodavacu mobitela, rekao je ne pogledavsi je da je zestoko smece samo zato kada je vidio arapska slova.
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    A ti prodavaci su strasni strucnjaci, livadari redom.
     
  11. ming

    ming Veteran foruma


    To znaci da ti je telefon namjenjen za zemlje bogate naftom i da ga je neki lokalni dripac prosvercao radi konkurentne cijene. Isto kao sto imas tastature sa suskavcima (ćčšđ) tako i arapaneri imaju svoja slova.

    (vjerovatno imas instaliran softver kibla direction v2.0 i namaz timer 0,6a :lol: )

    Finska je zemlja iznad Poljske zato nemoj zaboraviti Poljsku.
     
  12. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Kucas *#06# izaci ce ti medzunarodni kod za identitet ,onda zapamti sedmu i osmu brojku ,to je kod drzavi proizvoditelj tog telefona

    naprimer: 123456789101112131415


    1.Ukoliko sedmi i osmi broj je 02 ili 20 to znaci da vas telefon je proizveden u Emiratima

    2.Ukoliko sedmi i osmi broj je 08 ili 80 to znaci da vas telefon je proizveden u Germania

    3.Ukoliko sedmi i osmi broj je 01 ili 10 to znaci da vas telefon je proizveden u Finska

    4.Ukoliko sedmi i osmi broj je 13 to znaci da vas telefon je proizveden u Azerbejganu

    5.Ukoliko sedmi i osmi broj je 00 to znaci da vas telefon je proizveden u Orginalnoj Fabrici odakle potice firma proizvodzaca

    Za Nokia 01 ili 10 je isto kao 00 jer je Finska maticna zemlja Nokia
     
  13. Deniken

    Deniken Aktivista

    Sedmi i osmi broj je 01
    Nisam trazio instrukcije o mjestu pozicije zemlje Finska! Ali ne bi da se zamaram jer ocito niste procitali moje(a) pitanje(a)...
    Jedino Ghostbusters je mi odgovorio bas sto me i zanimalo.
    Mozda bih trebao ispod pitanja postaviti legendu ili napomene da bolje razumiju.
    Ponavljam, naljutio me je jedan lik koji slovi za poznavaoca mobitela (a ima i radnju njihove prodaje) koji mi je rekao cim je vidio tastaturu: "Ma, daj nosi to sra..., to ti je kineska kopija originala".
    Kada utipkam *#0000#, stoji:
    V 31.0.015
    07-11-08
    RM-320
    ©Nokia N95 (08.01)
    (nedavno sam obnovio software)
    Ghostbusters hvala puno!
     
  14. nivla

    nivla Komšija

  15. Deniken

    Deniken Aktivista

    Nivla, ovo sam dobio:
    Type Allocation Holder - Nokia
    Mobile Equipment Type - Nokia N95 (8 GB)
    GSM Implementation Phase - 2/2+
    IMEI Validity Assessment - (neki je diagram prikazan)
    Est. Date of Range Issuance - Around Q2 2007
    Reporting Body - British Approvals Board of Telecommunications (BABT)
    Primary Market - Europe
    Legal Basis for Allocation - EU R&TTE Directive

    Nivla, hvala puno!
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Al sta je to toliko bitno odakle je ko je sta kako ? Tamam da pise Made In Hadjići kakve to veze ima isacim ? Bezze se smaras s tim.. telefon ti radi super godinu, ne znam sta treba vise.
     
  17. Deniken

    Deniken Aktivista

    Sad se i ne zamaram...
    Ali imam dokaze da nekima zapusim usta u vezi moje Nokie.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Kakve ba veze ima sta ko misli.. zar te to tangira? Ja hocu na svoj sljedeci zaljepit onaj gornje ili iskra natpis.. nece me moc ubjedit da nosam nokiu :lol:

    De ba kani se toga. Samo se kaze.. aha jest jest.. imas pravo.