Nokia N97 replika - kako prebaciti kontakte?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Stryker, Dec 29, 2009.

  1. Stryker

    Stryker Komšija

    U pitanju je Nokia N97 replika, NouStar E1000, jedna od najbolje urađenih.

    Eh, sada moram prebaciti sa Samsung telefona jedno 690 kontakata na ovaj mobitel, ali naišao sam na problem.

    Prebacim ja uz pomoć Samsung PC Studio-a sve to u jedan folder (kao vcard fajlove), ali ne znam s kojim programom ih ubaciti u ovaj e1000?


    Ako neko zna, bio bih zahvalan kada bi mi odgovorio/la.


    Hvala.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ako nemas njegov "originalni" PC Suite, onda nikako. Tipican kineski shit.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    LOL, pa samo kopiras kontakte sa memorije telefona u sim direktorij na sim kartici, preneses karticu na drugi tel i imas kontakte. Prosto ko pasulj.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Koliko ja znam SIM kartica drzi samo do 250 kontakata, a on ima 690, mada moze i postepeno da to radi. Problem je samo sto ce mu se to pomijesati ako ne organizira dobro.
     
  5. Tyger

    Tyger Aktivista

    SIM kartica je ogranicena sto se tice kontakata na 150 ili 250 kontakata. Najbolje bi ti bilo citav imenik preko bluetootha poslati na drugi telefon i gotovo.
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Simm kartica je ogranicena i na informacije koje su sadrzane unutar jednog kontakta i jos mnogo toga ....
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, to je najveci problem kad za istu osobu imas vise brojeva (posao, kuca, mobitel...). Onda tek nastane zbrka. :D
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pouka bi bila, sljedeci put kad budes htio kupiti mobitel - uzmi nesto korisno da mozes nazvati nekog i poslati mu poruku, a ne fensi kopiju kojim kontas zaraditi divljenje raje (sto ce naravno biti brutalno ismijano pri saznanju da se radi o kinezu).
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    U prevodu - hurmi se pokvario isti kinez pa sada prezire svakoga ko ima isti.
    Pusti BA co'jka da nosa sta hoce.

    250 x 3 = 750

    Iz 3 puta lagano prebacis kontakte snimajuci na SIM i to je to. Jedino ako nije u pitanju stara kartica koja prima manje od 250. Sad ovo.. sto apdejt i Stevie govore stoji ali.. mislim da bi bio isti problem i sa nekom aplikacijom kojom bi vrsio prebacivanje brojeva.

    Sto se tice samsungove aplikacije.. predpostavljam da zte brojeve ponovo mozes prebaciti samo na samsung telefon.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Koliko ja znam, kad se snimaju kontakti preko Samsung PC Studia, mogu se snimiti u vise formata, ne samo vcard. A koje opet mozes konvertovati u milion drugih formata. Samo jos nadji kako ih telefon prepoznaje. Probaj backupovat imenik na toj kopiji pa vidi u kojem ce ih formatu snimit.
     
  11. Stryker

    Stryker Komšija

    Ma mogu ja to uraditi, ali ne bih šta da zeznem... ma napravio sam backup kontakata na pc-u, a koje opet mogu vratiti na Samsung. Skontat ću nešto :).


    Nisam siguran, ali mislim da ova kartica prima 150 kontakata, jer je 061.

    Mislim da se ne može preko bluetooth-a poslati, svašta sam nešto pokušavao.

    Nije moj mobitel :D.



    Hvala ti, pokušat ću onda tako, imam taman backup kontakata sa Samsunga.



    Treba mi program da bih pristupio imeniku na kopiji, u tome je caka.







    Hvala svima na odgovorima.


    Imam još jedno pitanje:


    - iz Samsunga sam prebacio karticu u ovaj E1000 i kada odem na File Manager, mogu otvoriti skoro svaku sliku, mp3 fajl i slično. Međutim, kada odem tamo na multimedija pa Image Viewer ili Audio player, fajlove ne mogu nikako ni da otvorim, a ni da nađem (iako postavim kao izvor memorijsku karticu). Zna li neko u čemu je caka?


    Također, E1000 neće da pušta mp4 fajlove, samo 3gp, a u specifikacijama (svuda po internetu) piše da podržava mp4.


    Hvala opet.
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Od kineza nemoj nista ocekivati. Firmware mu je ocajan, tako dok radi i ako radi - budi zadovoljan.
     
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    Nema to nikakve veze.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Nema veze koji je broj, samo koliko je kartica stara.
     
  15. apdejt

    apdejt Overclocker

    qft
     
  16. Stryker

    Stryker Komšija


    Pa ima joj možda pet godina sigurno, ako ne i više, jer je prebacivano sa pretplate na Ultra-u.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Pa sa stare kartice prebaci na telefon. I onda sa novom isprebacuj kontakte na drugi telefon i na kraju ubaci staru karticu u drugi telefon :D
     
  18. Tyger

    Tyger Aktivista


    Nece da ti ucita slike i ostalo zato sto vjerovatno sadrzaj nije prebacen u defaultne foldere mobitela.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Kao st orekoh, prebaci sa sim karticom. Prvo provjeri koliko kartica moze da bprimi kontakata, mislim da moze 250. Nije toliko stara.

    U tri navrata mozes da prebacis tih 600 i nešto brojeva. Odvoji malo vremena i odradi. Mislim da ces brze nego ovako trazeci kako da uneseš brojeve koji se nalaze na racunaru.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Procitaj zadnjih par postova :) Kartica je stara 5 godina, sigurno ne moze 250 brojeva da memorise. Moja kartica stara 5-6 godina je imala mislim 150 brojeva, i onda sam je zamijenio na isti broj nakon par godina (izgubio je), sad moze 250 brojeva stat i vise poruka. Zato sam i napisao da prebaci sa novom karticom :)