NOV PC / IGRANJE I VIDEO EDITING-3000 KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by mirseth, Oct 7, 2016.

  1. mirseth

    mirseth Aktivista

    Kao sto naslov kaze 3000 KM budzet za konfiguraciju za igranje i video editing.
    Ono sto sam ja otprilike zamislio pa bih volio cuti vase misljenje:

    - CPU i7 6700K (nece se klokati ali je prodavac mickey84 rekao da je K verzija brza od non-K za 10% i to bez klokanja a razlika u cijeni 40 KM )
    - GPU 1060 GTX 6 GB
    - maticna neka osrednja do 250 KM
    - kuciste big tower do 200 KM
    - HDD SSD 256GB ( ne znam jos koji )
    - RAM 16 GB ddr4
    - napojna neka od 600W ili vise, do 200 KM
    - monitor do 350 KM (on ce se iskljucivo u Sarajevu uzimati preko PIK-a ili u radnji)

    Vec imam HDD od 1 terabajt iz druge konfiguracije.
    SVE CE SE UZIMATI PREKO PIK-a .
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ne treba ti vise od 700W
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Video editing sa 16 GB rama i monitorom od 350 KM? Hajd ram uvijek možeš lahko dodati ali ne štedi na monitoru.
     
  4. mirseth

    mirseth Aktivista

    Korigovao sam. Hvala.
    Imas li mozda prijedloge koje modele pojedinih komponenti da trazim u okviru budzeta, koji SSD, koja napojna, koja maticna, koji monitor itd.. ??
     
  5. mirseth

    mirseth Aktivista

    To ce biti video editing za YT, znaci poluprofesionalno i nece biti dugih videa.
    Nemam pojma, moze li se neki osrednji monitor od 24 incha do 350 KM izabrati ??
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    EVGA SuperNOVA GQ 650W
    Samsung 850 Evo 250GB
    ASUS Z170-P DDR4

    to otprilike nesto sto se vrti po piku, ima i drugih mali milion opcija
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Što se tiče odabira komponenti većina to uprati onda kad treba kupiti :)

    Ako je u te svrhe može se uzeti monitor za tu lovu, ali ako već imaš toliki budžet zašto štediš na monitoru koji najviše koristiš i najduže traje? Grafičku i ostalo ćeš vjerovatno više puta promjeniti dok monitor dođe na red. Jesi razmišljao o 27" monitoru ili možda čak i ultrawide opcija? Ako procesor nećeš overclockati onda zašto bi davao toliko love za matičnu? Kupiš neku sa 4 slota za ram i ideš dalje. Većina kupi matične sa hejbet opcija a na kraju ne iskoriste 30% potencijala.
     
  8. efo

    efo Komšija

    Ja sam mu predložio LG 27" 27Mp68VQ, noviji monitor sličnih karakteristika kao Asus MX279H, ja ga nabavim za oko 500km. I sebi ga kontam vrlo brzo uzeti, a bavim se obradom slike nerijetko. Po nekom istraživanju na guglu (nema puno infa jos uvijek, izasao je sredinom ove godine) cini mi se da je ovo neki best buy trenutno. Ima i 23 incha verzija za oko 300 i kusur.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne treba ti ploča od 250km ako nećeš overclockati. Ja bi bez razmišljanja išao na 29 ultrawide. Monitor je stvoren za video editing.
     
  10. mirseth

    mirseth Aktivista

    Ma malo mi puno toliko love za monitor izdvojiti jer to ce biti video editing i obrada videa do 45 minuta maksimalno i vise ce se ici na kolicinu nego na puno editovanja.
    Sto se tice ploca, bojim se da ove jeftinije nisu mozda slabije kvalitete pa da zato uzmem malo skuplju ali koja je dugotrajnija i pouzdanija.
    Imas li nekih prijedlog za jeftine a dovoljno kvalitetne ploce ?
     
  11. mirseth

    mirseth Aktivista

    Ajd pogledat cu malo recenzije po netu pa cu odluciti..
     
  12. mirseth

    mirseth Aktivista

    Razmisljam da skuplja maticna ima bolju zastitu od strujnog udara ili dugotrajnost komponenti joj je veca, samo zato razmisljam o skupljoj.
    Ako je sve to isto onda cu naravno uzeti jeftiniju.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Zar se u ovaj budget ne moze 1070 uklopiti?
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Monitor nije potrošna roba i uzima se svako par godina. 23/24 je dugo godina standard.. ja bih išao barem 27 ako već ne želiš 29.
     
  15. mirseth

    mirseth Aktivista

    300 KM razlike u cijeni u odnosu na 1060.
    Ne znam isplati li se ta razlika u odnosu na razliku u performansama.
    A kako ces je uklopiti u budzet do 3000 KM sa monitorom ??
     
  16. mirseth

    mirseth Aktivista

    Ima li neko prijedlog za dobro big tower kuciste do 200 KM ?