nova AGP Graficka (COD4)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KorgPa500, Feb 12, 2009.

  1. KorgPa500

    KorgPa500 Novi član

    Pozz,
    imam sledecu konfiguraciju

    Intel Pentium 3.0
    ASUS P5P800
    1.5GB DDR400
    Ati Radeon x1050/9550

    e, htio bih mijenjat ovu graficku samo zbog Call of Duty 4 jer mi je fps 30-60 (Postavke na ULTRA, MEGA LOW)

    gledao sam ovu "VGA POWERCOLOR ATI RX1650PRO AGP 512MB DVI 116,01 KM" u plusu
    i ovu "Club3D CGA-3652DDY AGP Rad HD3650 512MB DDR2 2xDVI 725/1000" 154,00 KM + PDV u Genelecu (http://genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=15&cid=13559"

    znaci hocu da mi leti COD4 na min 250 fps, (mojne mi da nemože) zez se, zna li neko sta o ovim grafickama i ako ima neka druga koja se može kupiti u sarajevu, kolko sam ja ista vidio (a nisam nista) ova HD3650 je Shader Model 4.1, a x1650 je Shader 3.0

    znaci pare nisu problem, para nema :mrgreen:
     
  2. nFare

    nFare Komšija

    Pa svejedno imao/nemao para nemas bas nekog izbora, btw u plusu ima 1650 pro sa 256mb za 81km, sto je fina usteda s obzirom da dodatnih 256mb na istu karticu nece donijeti niti 1fps, jer jednostavno COD4 i vecina ostalih novijih igara su optimizovane da rade sa arhitekturom shader/stream procesora a ne sa "pipama".

    Prema tome ne mozes bas ocekivati cuda, a sto se tice 3650 poznato je da je jadna podrska odgovarajucih drivera, pa ona nije dobar izbor pogotovo sto je 150km!
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    pa ja nemam 250 fps sa ovim iz potpisa. :shock:
     
  4. artemis

    artemis Komšija

    Pa moncho stavi rezu 176x144 iskljuci sve zivo i imat ces i 350 :mrgreen:
     
  5. andro

    andro Novi član

    Sta bolan na min. 250 :shock:
    Za najbolje igranje, gdje neces osjetiti ni trenutak nekog stopanja, dosta ti je 60 fps (pricam o prosjeku) !! Znaci, mozeš imati 60 ili 360, nikakvu rezliku neces skuziti !
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    POGRESNO!
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Puska brze puca...ne cujes se kad hodas, vise skaces :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    To su odgovori sa gaymera :D
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    to ti ja kazem, sve je na svome mjestu. Medjutim nema potrebe opet zvakati ovu tematiku.


    Evo vam primjer, ja recimo dok hodam normalno a imam const 333 fps ljudi me ne cuju, em toga ono sto ja radim sa M1,svi misle da imam scriptu, pucam 8 metaka iz M1 u 1-1.5 sekudni i to na TW, sto je nemoguce gotovo uradit. Skacem tamo gdje drugi ne mogu ni primirisati. Naravno ovo se odnosi na COD igre. No dosta off

    Kolegi bi preoporucio da ipak mijenja sve to djuture, jer se nece naigrati cod4 sa time, koju god grafu uzeo, naravno pored toga ogranicen je na AGP karte koji su ipak mora se reci, pregazene. Eventualno 1950PRO, GT trazit na AGP, sto ipak malo teze, a opet ostaje pitanje tog proca koji je slabasan za danasnje 3D aplikacije :)
     
  9. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Btw nije samo u codu nego u svakoj fps igrici :D
     
  10. KorgPa500

    KorgPa500 Novi član

    omg vi umjesto da mi pomognete oko graficke vi se prepirete oko fpsa :)

    pa koju da uzmem ja sam ovo do sada nasao, imal negdje u nekoj radnji jos nekih AGP kartica,
    cuo sam da su ove nvidia getuse dobre al nisam naisao na njih.

    sto se tice kompa ja bi njega samo za cod4 da sutam online i ovih ostalih malo novijih-starijih igara (nisam mislio da cu igrati GTA 4 itd zbog procesora) nebih htio da bacam ovaj komp jer uzo sam skoro tu 1GB rama i jos neku graficku bi da ubacim da mogu igrat cod4 barem na 125Fps sto je dovoljo (nebojte se jer ako je fps kod vas 100 kod mene je 200, CONFIG je cudo, ja imam 30-100 fps na ovoj 9550 dok neki nisu ni zaigrali cod4 nikako sa istom kartcom)

    cuo sam da ova HD3650 nesta nije uredu sa driverima pa neznam ja kontam nju jer ova x1650 cini mi se slaba a x1950 nema u radnjama, koje ove getuse da ganjam od nvidie ? mislim na GT :)
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    7600gt
     
  12. Lamagician

    Lamagician Komšija

    6800gs golden sample, provjereno ide dobro cod4
     
  13. b4HkoS

    b4HkoS Novi član

    Imat ces na 800x600 sve low sa dobrim cfgom 125 fpsa :S
     
  14. striker

    striker Novi član

    pozz.

    hehe---imamo u bobu istu konfiguraciju :D samo manje rama imam

    ja sam uspio kupiti od jarana maticnu za 35 km :) koja je bolja od ove nase...i podrzava PCI_Express(zato sam je i uzeo)..jer da li ti se sad isplati uopste kupovati jos jednu AGP graficku?? ionaku izlaze iz standarda...ja bi ti preporucio da uzmes novu maticnu..i ona najeftinija( npr. u genelecu) je bojla od ove nase p5p800...pa bolje dodas jos nekih 40-50 km (kad nekad skupis :D) i kupis maticnu koja ima PCI-EXPRESS..nova AGP ce ti samo produziti igranje na nekih godinu..mozda i manje..i opet ces biti u istoj sitaciji...a sa novom maticnom neces..jer uvijek mozes preci na jace jer imas PCI-EXPRESS..

    a ako vec hoces AGP--

    Club3D CGA-3652DDY AGP Rad HD3650 512MB DDR2 2xDVI 725/1000 oko 150 km...skoro plafoni je to u svijetu AGP grafickih
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    X1950 AGP uzme dusu toj grafickoj. Usput, ima svakakvih problema sa ATI AGP karticama iz serija 2600XT i HD3600.
     
  16. KorgPa500

    KorgPa500 Novi član

    pa ebo ga ti hurmasice, gdje da uzmem x1950 ?? samo reci radnju u Sarajvu!

    btw@ nisam mislio igrati iduce godine na njemu najnovije igre, kažem vam, da mi cod4 moze sa dobrim fpsom ic i ovaj komp nebi vise dirao, svakako za nove igra bit ce sve novo jer neisplatise ovaj vise dizat, nek moze cod4 i nek bude komp za medie :)
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Tu i tamo zna naletiti polovna X1950Pro AGP na oglasima.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Potpisujem da je X1950pro masina za sve ove trenutno dobavljive AGP grafe al u kombinaciji sa P4 3.0 ona nece pokazati svoju snagu tako da komotno moze ubaciti tu 3650 i nek igra koliko mu procesor dozvoljava.