Nova kolumna...

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, May 29, 2005.

  1. Esh

    Esh HWB

    http://www.hardwarebase.net/?akcija=clanak&id=20

    Zamolio bih vas za komentare na moju novu kolumnu koja se dotice razvoja novog operativnog sistema pod kodnim imenom "Longhorn", njegovih "odbacenih" mogucnosti te ocekivanog raspleta situacije.

    Moram priznati da sam ovu kolumnu originalno napisao za INFO magazin (http://www.info.ba) za koji, kao sto vecina zna, pisem oko 7 godina. Ipak, na moje iznenadjenje, ova kolumna je odbacena uz sture argumente poput navoda da se njen sadrzaj "kosi sa ozbiljnoscu INFO magazina", da je "labilna" te da se u toj "ocjeni" slazu i urednik i "ms expert" u magazinu...

    Eh sad, posto takvo strucno pljuvanje do sada nisam dozivio, pomislih da sam sigurno (bez sumnje, 100%, kec) napravio neki mega promasaj, procitah jos dva puta i ne uvidjeh svoju gresku (greske?). Sigurno da nisam nepogrjesiv, tu i tamo se potkradu neke greske svima, no svakako da se svi trudimo da ih izbjegnemo, zar ne?

    Zbog toga bih vas zamolio i za neke vase komentare, koji bi mi mogli pomoci da valjda steknem bolji uvid u vlastiti text ?!
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Tekst je u redu ne vidim nista izmishljeno u njemu. Enise samo naprijed.
    Vidi se iz prilozenog da MS ne podnosi kritike.
     
  3. Guest

    Guest Guest

    Zivjeo MS !
    :roll:
    :mrgreen:
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Momak ovo je malo ozbiljan dio.
     
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Veliki jedu male. Tako ti je to.
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa kako bi ga objavili kad si oblatio MS do daske. Nisi nista slagao, al to bi bilo po njihovom misljenju ... jako skodilo M$-u.... :roll:

    Ma... i longhorn je samo mali update za xp.... tek kad naprave novi OS bez imalo dodira sa XP, NT, 95, 98, ME ... e to ce tek bit novi OS ...
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nema smisla praviti potpuno novi OS. Hardware se nije drastično promjenio tako da softver nema ni potrebe. Ali i meni ide na klinac MS, ponekad znaju biti plitki sa svojim funkcijama da to nema smisla.
     
  8. DC One

    DC One Aktivista

    Stvarno ne vidim nista lose u navedenom textu, nakon svega sve sto si napisao je potpuno istinito, MS je najavljivao novi OS koji je trebao imati neke exkluzivne mogucnosti koje su kako se priblizuje datum izlaska jednostavno isparile, tako da cemo na kraju najvjerovatnije dobiti jos jedan Win ME, na koji ce svi preci jer su navikli da predju na novi OS iz MS-a kad se on pojavi, jer ipak MS obecava brze, bolje, sigurnije, OS rjesenje za svoje korisnike
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Zaboravio si jezik Gallaxy.

    Slažem se sa dcONE, MS-ove OSove ljudi uzimaju zato što i nemaju previše izbora, ne da se običnom korisniku baratat oko Linuxa i ostalih stvari. Ionako, istina je da MS ima najjednostavniji OS koji je najlakše koristiti, a i istina je da iz godine u godinu postaju sve bolji. Nadajmo se najboljem.
     
  10. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ..........u Info odavno pisu gluposti(cast izuzetcima) pa mi ovo nije cudno,a ms je jedna velka smrdljiva gnjojna nakupina.
    Smrt monopolizmu sloboda Open Source-a narodu! :mrgreen:
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    U INFU mi se samo recenzije hardvera ne sviđaju. Ostalo može proći.
     
  12. jeretik

    jeretik Komšija

    Haha i meni je tako bilo u jednom slucaju, pa mi je motivacija propala u saht i zadnjih nekoliko mjeseci nisam piso izljeve svoje mudrosti :)

    Tekst... E vako - od ono malo kolumni sto si napiso za Info, ova je najbolja i najzanimljvija. Ne kontam kako se ovo kosi sa ozbiljnoscu Infa, mislim, stvaaaarno ne kontam. Labilna? Sta kog djavola to treba da znaci!? Ja da imam svoje novine, vaki tekstovi bi se non-stop objavljivali. Koja je poenta ako se novine prodaju i ne pisu objektivno? To onda nije novinarstvo, nego nekakva splacina.
     
  13. jeretik

    jeretik Komšija

    Ako postoji kakav izraz koji bi opiso recenzija hardvera tamo, taj bi bio "haoticno mlake" ( :!: :?: ) Al fakat, ne mogu se nikako drugacije opisat, upravo tako. Fali im sistematicnost, ocjene hardvera (ili barem procentualno izrazena isplativost) i veca objektivnost.
     
  14. monK

    monK Komšija

    Ja nisam iznenađen.
    Takva je situacija u svim sferama društva, izgleda da je to pogotovo izraženo u ovim pseudo-alternativnim krugovima.

    INFO jesam kupovao, ali sam vrlo rijetko osjetio smisao iza tog poteza.
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Enise , jest da si objektivan, al si naljepio MS samo tako. Imash moju punu podrsku :) :mrgreen:
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    otkud se ti pojavi nakon 5 mjeseci pobogu
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Heh :) Ja sam non stop ovdje, samo sto ne pisem bezze... 8) Ja sam kul