Nova LGA775 ploca?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Vedo, Feb 1, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Pozdrav svima, ovo koji dan bi trebao preci na C2D platformu, pa me zanima koju od slijedecih ploca da uzmem. Uzeo bi proc C2D 6300 i clockao bi ga sto je moguce vise.
    1) ASUS P5VDC-MX LGA VGA 775 PCI-X 120 KM
    2) ASUS P5VD2-X 140 KM
    3) ASUS P5LD2-VM 205 KM

    Ako ni jedna ploca ne odgovara mojim zahtijevima, samo mi onda preporucite plocu do 200, max 250 KM koju mogu kupiti u Sa.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    prve dvije otpisi, treca je mATX sa int grafom, bolje kupi P5LD2 C, ista je kao ova treca ali je ATX i nema int grafike a i malo je jeftinija. I racunaj da podrzavaju max 667 mhz ddr2
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Nista onda, kontao sam uzet DDR2 na 800 MHz, znam da je tema bilo milion puta i necu da spamam, al onda koju plocu uzet za 200, max 250 KM u Plusu il nekoj drugoj radnji u Sa za navedeni proc a da na njoj mogu dobro OC-at?
     
  4. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Ako ces neku slabiju plocu koristiti za overclock onda uzmi E4300 procesor. Lakse ces ga overclockati na losijoj ploci nego E6300.
     
  5. Looney

    Looney Komšija

    Niti jedna od navedenih nije bash za overclock.
     
  6. n00b

    n00b Novi član

    imas dvije ploce u plusu oko 250KM, Abit IB9 i Gigabyte 965P-S3... za te pare mislim da bi ti mogle zadovoljiti potrebe
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ta abitica je odlicna, no nazalost ne dozvoljava oc. Znaci najbolje S3 uzet...:D
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    ok, onda aBd ide ta Gigabyte 965P-S3, hvala svima!
     
  9. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Definitivno Gigabyte DS3. Najbolja je od do sada navedenih za overclock.
     
  10. Looney

    Looney Komšija

    Ako se ne varam na IB9 PCIe x16 radi samo na x4 :roll:
    Ispravite me ako grijeshim mozhda sam pobrkao modele :roll:
    A i pored gore navedenog moj izbor bi bio 965P-S3
     
  11. extibo

    extibo Komšija

    I ja cu uzeti tu Gigabyteovu plocu.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    @noob - daj linkove na stranice proizvodjaca. ne zagadjuj forum kilometarskim, bespotrebnim postovima.
     
  13. n00b

    n00b Novi član