nova ploca i procesor

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by woland, Aug 29, 2006.

  1. woland

    woland Aktivista

    dakle, dosadilo mi je da vise nagadjam sta mi nije ok sa komp, pa kontam da je vrijeme da promijenim maticnu i procesor...e, za to mi treba pomoc i savjet :D

    za pocetak, ne treba mi "zvijer" od kompa...nesto prosjecno...ne igram se, ne koristim komp za dizajnianje i tako te stvari...trenutno imam 1700, pa je sve preko super :D svjedno je li intel ili amd...sta god je povoljnije i bolje...

    dakle, treba mi prijedlog za procesor (ako neko zna i cijenu bilo bi super) i za plocu koja je kompatibilna sa tim procesorom...jedino sto bih trebala naglasiti je da imam novi ata disk, pa bi eto ploca trebala to da podrzava...

    e, jos bi mi trebala graficka i zvucna kartica posto mi je to sada intergirsano na ovoj ploci..sto se mene tice, moze i nova ploca to imati integrisano...

    sto se rama tice, mislim da je 512mb ddr-a dovoljno za moje potrebe...

    cd, dvd, tv kartica, napajanje, hladnjaci, kuciste..sve to imam od ovog kompa, pa mi t ne bi trebalo...

    eto, slusam sve savjete :D
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    do koliko love kontaš ?
     
  3. woland

    woland Aktivista

    500km, ne vise ako je ikako moguce nesto pristojno naci za ove pare :D
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Asrock plocu, A64 939 sock 3000+ ako ko ima, obavezno gigu rama i ilo koja grafa samo da nije turbo cache.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    za te pare mozes naci strava proc i plocu :D savjet AMD 3500+ i ploca kao kod mene...
     
  6. woland

    woland Aktivista

    podpitanjce: ako pise da ploca ima sata izlaz, ulaz kako li se vec zove...postoji li neki "adpater" da mogu prikopacati moj ata disk?
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    ima i IDE ne sekiraj se ;) imas i sata i ata i agp i pci-e tako da se ne sekiras sta god da uzmes :) moRe na nju ;)
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ne treba ti adapter, ti mozes prikljuciti ATA disk bez ikakvih adaptera, nove ploce podrzavaju i ATA i SATA diskove bez ikakvih adaptera :)
     
  9. woland

    woland Aktivista

    e, super! sad mi je lakse :D
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Heh, mene jedino zanima ako bih htio kupiti jedan SATA disk da li bi on mogao raditi pored ovog ATA, ili bih morao kupiti jos jedan ATA disk pa ga nakaciti kao slave :)
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    moze ti taj raditi pored ata...
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    SATA i PATA nemaju nikakve veze, mozes imat i jedan i drugi...
    EDIT: qler je bio brzi :)
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ok,to me pitanje uvijek kopkalo, no da ne kvarim ovaj topic, vi nastavite sa vašim prijedlozima :)
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    AsRock DualSata 2
    AMD Athlon 3000+ ili 3200+
    1GB rama

    Za graficku, nemam pojma, nesto tipa 7300 od nvidije ili x1300 od atija.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    3200+, 1GB rama, 7300GT, i neka ne preskupa ploca...
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tacno tako...vec neko vrijeme preporucujem 7300GT grafa je strava za tu lovu.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ...ali ona najbrza sa 256MB 128bitne memorije. ostale verzije ili su 64bit ili su debelo taktom osakacene. jos ako se nadje kartica sa heatpipe hladjenjem, eto odmah nekoliko decibela tisi komp...
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sve 7300GT su 128-bitne i imaju 8 cjevovoda. Vecina ih ima DDR2 memu na 667MHz ili slicno, dok neke imaju memu sa 7600GS grafa, koja radi na 800MHz. Takodjer postoje i verzije sa memom od 7600GT(DDR3 na 1,4GHz!!!), te grafe su fenomenalne, ali tesko ih je nac.
    Najbolje je ic na 7300GT sa memom na 800MHz, te su grafe do 5% sporije od 7600GS...
    @Zero, ti si sigurno mislio na 7300GS
     
  19. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    a da si promjenis nick u clint eastwood :smt068 ili john wayne :smt071 :D
    ...sorry na ot-u
     
  20. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    potraži po oglasima na hw base forumu, imaš naći šta hoćeš.